ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Форумна среща в х.Бенковски на 03-04 декември
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Форумна среща в х.Бенковски на 03-04 декември
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
E и това чудо мина. Аз за мое съжаление и за радост на всички не успях да присъствам. Надявам се да сте си изкарали приятно и забавно. Чакам снимков матриал.
Пон Дек 05, 2016 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Много ми хареса срещата, минахме по най-краткия път и горе беше голям кеф.
За хижата и хижарите давам отлична оценка.
Организацията беше перфектна.
Имаше много по сто неща, плюс много усмивки.
Пон Дек 05, 2016 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
E и това чудо мина. Аз за мое съжаление и за радост на всички не успях да присъствам. Надявам се да сте си изкарали приятно и забавно. Чакам снимков матриал.


Подаръците който беше пратил се употребиха от всички за твое здраве и на близките ти.
Пон Дек 05, 2016 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Very HappyРадвам се Very Happy
Пон Дек 05, 2016 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Много добре се получи срещата. Благодаря на всички, които дойдоха и на Ники (другия път ще се видим!). Организацията и настроението бяха перфектни. Малко снимки и от мен.
Пон Дек 05, 2016 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
staria написа:
Много добре се получи срещата. Благодаря на всички, които дойдоха и на Ники (другия път ще се видим!). Организацията и настроението бяха перфектни. Малко снимки и от мен.


Ееее,целия форум ,почти.И имахте чудесно време! Айде,скоро пак! Croc

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пон Дек 05, 2016 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Изпратихме слънцето и посрещнахме 100+100кюфтета и кебапчета Отговорете с цитат

Пон Дек 05, 2016 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
На мен ми беше първа среща от подобен мащаб и ми остави много приятен спомен. Най-вече със задушевните разговори вечерта в топлата столова с чаша вино и тесте кебапчета/кюфтета в ръка. Беше приятно да си поговорим лице в лице с повечето познати имена от форума. Специални благодарности към организатора Тодор и за "гръбнака" на тези мероприятия - Цецко. С такива хора в редиците този форум го чакат светли бъднини Croc

Все пак малко информация от туристическо естество. Понеже закъснях за срещата на бариерата като пристигнах там към 11:45 викам петима Петко не чакат и тръгнах по въпросната зелена маркировка, за която по-горе се писа да не се минава. Стигнах до табела съвсем в началото, която казваше, че маршрутът е затворен. Върнах се обратно, не толкова заради табелата, а защото не видях следи. А очаквах поне 20 човека да са тръгнали преди малко. Понеже не го познавам района реших да ескпериментирам и хванах по един коларски път, който катереше направо от паркинга в северозападна посока. По-точно по северния склон на Градешки дол. Маркировка нямаше. Скоро свих по една ясно очертана пътека в ляво от пътя, която катереше успоредно на дола. Целта ми беше да се кача на билото и някъде там да се включа в зелената маркировка. Въпросната пътека скоро стана типично дивечова, но и това е жокер особено зимата и по следите на животните стигнах до друг коларски път, който вече го има на БГМ. От него излязох в горната част на една поляна, където са първите означения за губеща се маркировка. Някъде насреща откъм Тънката рътлина едва доловимо се чуваха гласове. Лесно намерих къде влиза пътеката в гората и от там вече маркировката беше отлична с табели тук-там. Излизайки на билото на рида отново се заредиха няколко полянки без маркировка, но пък глиганите бяха спретнали такава хубава пъртина, че правилната посока се следваще без проблем. След като отново влязох в гора маркировката и табелите отново се появиха и общо взето до хижата нямаше проблем с ориентировката. Проблем беше дълбокият на места до над коляното пресен сняг. Беше минавал човек преди това, но ураганът в петък беше заличил пъртината и имаше доволно навявания. Поозорих се, но цъфнах на хижата в 15:45 т.е. 4ч. след тръгване. Скрийншот от трака:

Според мен лятото тази пътека ще е сериозно изпитание във въпросните участъци. Сега всичките треволяци и тръни бяха натиснати от снега.

Живи и здрави до нови форумни срещи!

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Дек 05, 2016 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Върнахме се и ние. Благодарим сърдечно за срещата. На Тодор, Цецо и всички други организатори. На приятелите с които се сбрахме тази вечер и на хижарите за уютните условия и точния сервис Cool

Ние тръгнахме вчера за Ехо, но под Братаница съгреших щото решихме да подсечем по лятната, като естествено скоростта на придвижване драстично падна, горе на кончето Ирена вече виждаше лилави и зеленикави дракони в зрителното си поле, и не беше сигурна дали по светло ще стигнем страшното въже на Юмрука, та затова слязохме през Въртопа до подбалканския път. /от тук не бях слизал нито качвал/. Много красиво долу бре... А и някой ни беше изпреварил - двама или трима...
Долу на шосето се сетих, че това не е най-адекватното слизане, ако си без автомобил, та се пошматкахме из околностите докато не взе да мръква. Тъкмо започнах да се вкисвам /около 18ч./и добър човек ни взе на стоп от разклона за Копривщица и в 19 ч. бяхме в Софето на гости при шурея, в 21 часа вече бях изпил четери литра бира, в 23 часа с пяна на уста доказвах че навремето по-добре би било царя да стане президент /за да не стане премиер/,после не помня...

Такива работи. Снимки нямам.
Пон Дек 05, 2016 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Много хубава среща стана! Въпреки притесненията, хижата се оказа съвсем достатъчна и откъм столова и откъм легла. А Стефко такава звездна беседа ни спретна на една ограничена група, че нямам думи. Сега чакам снимки от него.

Благодарности на първоинициатора за срещата Цецко. На Тодор за организацията и на всички, които дойдоха за хубавите моменти.

Както каза Петко (staria) в неделя на изпроводяк: Чакаме 1 седмица за снимки и коментари и почваме да обсъждаме къде ще се събираме на пролет. А дано!

ПС:
Kent написа:
..... Долу на шосето се сетих, че това не е най-адекватното слизане, ако си без автомобил, та се пошматкахме из околностите докато не взе да мръква. Тъкмо започнах да се вкисвам /около 18ч./и добър човек ни взе на стоп от разклона за Копривщица и в 19 ч. бяхме в Софето на гости при шурея, в 21 часа вече бях изпил четири литра бира, в 23 часа с пяна на уста доказвах че навремето по-добре би било царя да стане президент /за да не стане премиер/,после не помня... Такива работи. Снимки нямам.


Laughing Laughing Laughing Докторе, ще ме умориш от смях! Яко си се вкиснал на подбалканския щом в Софето така рязко си "отскочил" с 4л бира. Какви спомени чакаш, какви снимки!
Пон Дек 05, 2016 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
astika



Регистриран на: 04 Ное 2010
Мнения: 36
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Прекрасна среща, уютна хижа, готини хижари, време - невероятно добро, адмирации за Т.Христов - доста организационна работа свърши, както и за всички верни ятаци Smile Живи и здрави, следващия път пак Smile

_________________
Слънце, вятър и туризъм - здрав и бодър организъм!
Вто Дек 06, 2016 1:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Дайте снимки дееееее.
Вто Дек 06, 2016 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Снимки може да видите в фейсбука на Пътеводителя -Димо Колев
Сря Дек 07, 2016 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Irha написа:
Снимки може да видите в фейсбука на Пътеводителя -Димо Колев

Ми да правим фейс-бук срещи вече а не форумни....
Сря Дек 07, 2016 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Чудовищна несправедливост! Отговорете с цитат
fena73 написа:
Ми да правим фейс-бук срещи вече ....


Некои гръбнаци тогава ще сме низвергнати.
Сря Дек 07, 2016 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Следваща
Страница 18 от 20

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov