ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Форумна среща в х.Бенковски на 03-04 декември
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Форумна среща в х.Бенковски на 03-04 декември
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Не всички имаме фейсбук акаунти. И с приказките за 21-ви век не минава - имах, но го изтрих преди 5 години.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Дек 07, 2016 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ето как изглежда през лятото пътека от х.Бенковски след Златишки връх, слизаща североизточно към р.Заводна (където бяха колите )






Пътеката на места е трудно проследима и липсва маркировка
Сря Дек 07, 2016 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Долу ФейзБуко, да живее Петилетката и Ставката ! Protest
Аз нEмам и не мисля да си правя, нека си остана ПросТ !
Сря Дек 07, 2016 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Споко SHOGO, аз също нямам ФейсБук и не планувам да си правя Smile
Сря Дек 07, 2016 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Чудовищна несправедливост! Отговорете с цитат
tzezko написа:
fena73 написа:
Ми да правим фейс-бук срещи вече ....


Некои гръбнаци тогава ще сме низвергнати.

ми ше си направим "алтернативен синод" Very Happy Very Happy и аз съм от ПУТърпевшите....
Сря Дек 07, 2016 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Хубава среща и добро ходене по билото се получи.
Ето и линк за снимките ми от двата дена:
https://goo.gl/photos/dqSeVCNMwTK8bASw5
Чет Дек 08, 2016 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Браво Руми, Чудесни снимки! Поздравления!

Желая ти фотографски успехи и през следващата година!
Чет Дек 08, 2016 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Didi Ts



Регистриран на: 15 Юли 2014
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за хубавата среща!
Ето малко снимки и от мен :

https://goo.gl/photos/eCNEkptC46RYRVjJ8
Пет Дек 09, 2016 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
П. П. Аз пък нямам Instagram! Sad Smile

Първо - благодаря за хубавата среща!

Второ - предлагам срещата да се озаглави "100 кебапчета, 100 кюфтета и 100 парчета торти".

Трето - кратки клипчета с речта на организаторите Цецко и Тодор, и рожденичката Руми Христова:

M.1.Rech Tzezko,Todor, 9for.sreshta,h.Benkovski,Stara pl. Zasne-StefanIliev 19h27m39s 03.12.2016g
M.1.Rech Tzezko,Todor, 9for.sreshta,h.Benkovski,Stara pl. Zasne-StefanIliev 19h27m39s 03.12.2016g

(По молба на t.hristov връзката към видеоклипа не е активна. Заявка за достъп до клипа изпращайте на t.hristov или tzezko).

M.2.Torti RumiHristova,9for.sreshta,h.Benkovski,Stara pl. Zasne-StefanIliev 20h47m50s 03.12.2016g

M.2.Torti RumiHristova,9for.sreshta,h.Benkovski,Stara pl. Zasne-StefanIliev 20h47m50s 03.12.2016g

Четвърто: Малко снимки от мен (малко, защото батериите рано-рано приключиха заради студа):

1.Stara planina- 2016g.12m.03-04d. rid Alakchia-h.Benkovski-9 forumna sreshta-Vezhen-r.Vartopa(otSte

2.Stara planina- 2016g.12m.03-04d. rid Alakchia-h.Benkovski-9 forumna sreshta-Vezhen-r.Vartopa(otSte

Пето - Това е засега от мен. Още веднъж благодарности, весели и радостни предстоящи празници!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Дек 10, 2016 7:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
danin94



Регистриран на: 15 Сеп 2012
Мнения: 251
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Интересна среща се получи ....топла и комфортна хижа , пълна с приятни, позитивни, усмихнати и весели планинари
Снимки и от мен https://photos.google.com/album/AF1QipOzPotveOgbElC6Eerh1H4T-lmB6eC6RI3D-JQp
Съб Дек 10, 2016 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Срещата беше задушевна и приятна. На следващата сутрин - неделя се качихме на вр. Ушите, решихме да слизаме по стъпките на Tito по зелената маркировка. Докато слизахме от вр. Ушите по западното ребро към пътеката си загубих смартфона. Търсих го около час безрезултатно, но не го намерих.
Тази събота /10.12.2016г/ за втори път отпътувахме за Рибарица, около 12.00 часа бяхме под вр. Ушите и тръгнах да търся телефона, на третата минута видях ъгълчето му да се подава от снега и мисията завърши успешно.
Клипче от предния уикенд:
https://photos.google.com/photo/AF1QipOpv1Akz_6vcx4U1gCgiqNs5JncdWBclPHkedmY

Понеже се показват снимки колко трудно проследима е пътеката през лятото бих казал, че ползвайки GPS и следвайки следите на Tito не сме имали проблем да се предвижим два пъти по тази пътека в есенно-зимно условия, но определено пътеката не е за преминаване при по-сериозен сняг, освен ако стриктно се следва билото.

.
Нед Дек 11, 2016 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Хехе, що ли ми звучи познато това с губенето на вещи и намирането им после?...

Между другото не работят и двата линка от горните два поста.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Дек 11, 2016 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Форумната среща на х. "Бенковски" беше интересна и запомняща се. Very Happy
Спазихме традицията да се съберем от различни краища на България по различни маршрути - от север или юг...
В съботния ден нашата група се придвижи по рид Алакчия към Безименен връх, връх Братаница и хижа "Бенковски".
И така, потеглихме нагоре по баира, като известно време се изкачвахме с местната ловна дружинка (до края на гората), бъбрейки си с тях. Почерпиха ни вишновка, не отказаха да ни направят и снимки...
Малко преди да достигнем главното старопланинско било се опита да ни обгърне мъгла, но безуспешно...
На Безименния връх вятъра се опита да ни отвее, но успя само да отвее лошите ни мисли... Wink
Продължихме по маршрута и минахме през връх Братаница, където хубавите залезни гледки започнаха да се откриват...
И така, заредени слязохме към хижата.
Там радушно ни посрещнаха както организаторите Цецко и Тодор, така също и другите планинарски съфорумци, сред които бяха и участниците от КПДМ и Шогуната. Разбира се - посрещна ни и Доброто Куче Караман. Smile
В трапезарията печката допълнително създаваше уют, 100 кебапчета и 100 кюфтета очакваха да бъдат унищожени.
Разприказвахме се кой кой е и се запознахме с хора, с които се познавахме само от интернет, не липсваха и дискусии по глобални теми.
Рожденичката Руми сподели с всички рождения си ден и почерпи с много вкусни торти.
А отвън звездите намигаха на фотографите и чакаха някой да разкаже легенди за тях...
Като цяло много приятна среща се получи. Wink
В неделята си спретнахме едно маршрутче от хижа "Бенковски" към връх Братаница, после през Старопланинското конче към връх Пъпа (който странно защо никой не беше "уважил" и изкачил преди нас, не видяхме следи до най-високата му точка), седловина източно от връх Пъпа (там си оставихме раниците) и връх Вежен, където започна представлението на поредния рядко красив залез...
Върнахме се на смрачаване до седловината източно от вр. Пъпа, взехме си раниците и слязохме по коловата маркировка до река Въртопа под меката светлина на тънката Луна и яркия диамант на Венера...
Накрая излязохме на главния път при моста над река Въртопа, продължихме по земния път до кошарите след отбивката за Копривщица, където ни чакаше колата, с която се прибрахме до София.

Ето и фотодокументите...
От севера и юга към хижа "Бенковски" и Вежен белоснежен...

_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize

Последната промяна е направена от Лари на Нед Дек 11, 2016 11:36 pm; мнението е било променяно общо 6 пъти
Нед Дек 11, 2016 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
За всеобщо съжаление, не работят линковете към снимкте на:
danin94
Plamen K


Последната промяна е направена от t.hristov на Нед Дек 11, 2016 10:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Дек 11, 2016 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Работят линковете.
Просто трябва да ги разрешат албумите да са публични.
Нед Дек 11, 2016 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Следваща
Страница 19 от 20

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov