ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Скакавци... Сакън дупка...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Скакавци... Сакън дупка...
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
.......................... Дайте по-читаво описание на маршрута де - времена, места, баири нагоре-надолу Very Happy

Петре.
Че разполага с необходимата техника и памет Laughing
Я се бех нирваносал, па и ЕГН-то Laughing Laughing Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Авг 06, 2009 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Я се бех нирваносал, па и ЕГН-то

Laughing Laughing Laughing
Чет Авг 06, 2009 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Снимки

Smile

_________________
Вто Авг 25, 2009 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
pepino_bg написа:
Снимки

Shocked

... предвид палавото време...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 25, 2009 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
снимките са да полудееш Cool

то и мястото такова Wink
пак искам да ида там
Вто Авг 25, 2009 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anadel



Регистриран на: 03 Дек 2008
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Laughing Laughing

туп, туп, туп сърцето Oops от емоции!!!!!!

Иска ми се да се порадвам на Скакавците от Мечит и от Мусала!
Сря Авг 26, 2009 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Да не отварям нова тема, пиша тук - и аз най-накрая посетих това отдалечено и интересно било - Скакавишкото. Cool

Снимки - тук

Тукашната тема на Ристо, както и книгата на Румен Грънчаров много ми спомогнаха да разуча предварително маршрута, че не бях ходил по билото на след Водния връх /встрани от маркираната пътека Водния връх-Рибни/.Благодаря!
Smile
Вто Юли 24, 2012 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Страхотии Very Happy Very Happy Very Happy
Всеки път от Мусала си казвам, трябва да отида там. И май е крайно време.
Някой дали се е качвал някъде долу от пътя за яз.Бели Искър нагоре до Скакавците или направо в Сакън Дупка, та да сподели малко инфо?
Прави ми се някакъв див оффроуд. Jumpy
Нед Юли 29, 2012 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
pux



Регистриран на: 18 Ное 2009
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Страхотии Very Happy Very Happy Very Happy
Всеки път от Мусала си казвам, трябва да отида там. И май е крайно време.
Някой дали се е качвал някъде долу от пътя за яз.Бели Искър нагоре до Скакавците или направо в Сакън Дупка, та да сподели малко инфо?
Прави ми се някакъв див оффроуд. Jumpy

На теория би трябвало да има стари останки от пътека от долината на Бели Искър към изворите на Прека река. Оттам седлото м/у Възела и Драганица и Скакавците са твои Very Happy. На практика, обаче, едва ли някой минава по този стар и забравен път. Но ако е за "див оффроуд", става 100 % Laughing Laughing Laughing
Нед Юли 29, 2012 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Това ми е достатъчно Very Happy Very Happy Very Happy
Планът в главата ми вече работи....
Май ще се качвам октомври там, че по-рано дати няма. Very Happy
Нед Юли 29, 2012 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Безсънно палаткуване под Маринковица и само до Трите муши... Отговорете с цитат
Да споделя и аз завъртането ни в района. Помъкнахме се с палатката късно в събота (25.08.12 г.) от Тиха Рила нагоре, намерихме си едно суперско равно местенце под седлото между Маринковица и Водния връх и я разпънахме. Вече беше станало тъмно, луната се облещи, а ние си нарязахме краставичка, сипахме си по малко ракийка и се наслаждавахме на спокойствието наоколо... И тогава, сред тишина, отекна оня пронизващ звук от диво животно, нещо като изпръхтяване (изсумтяване), но доста дълбоко. Иван скочи като пружина, изкрещя "Мечка!" и...настана паника. Инстинктивно почнахме да викаме с все сила и да пляскаме с ръце, за да прогоним нещото. В тъмницата, естествено, нищо не се виждаше. Явно бяхме прогонили животното, но сега почнахме да се чудим какво да правим. Иван искаше да слизаме надолу, аз бях против, защото не се знаеше какво можеше да срещнем натам, а и с тоя мижав рибарски челник, дето хвърля на има-няма 3 м... Решихме да останем, пък каквото стане. Прибрахме се в палатката, пуснахме музика от тел., след малко челника взе да гасне, така че спряхме всякакви мощности и се опитвахме да дремнем. Е, не се получи. Изкарахме нощта в напрегнато очакване..., анализирайки всеки звук и следейки за проектиращи се сенки върху палатката... На няколко пъти излизах навън и оглеждах района - странно, но това ми действаше успокояващо; умирах от глад, но не смеех да ям, за да не привличам животните, а този глад допринасяше за безсънието... Иначе в палатката ми беше много уютно, даже и удобно. Най-дълго чаканият изгрев:

Сутринта поизчакахме малко да се стоплим и към 9 ч. се затътрихме нагоре - Маринковица, Възела, Драганица и нататък. Безсънието обаче взе да си казва думата. Към Трите муши вече усещах, че мога да заспя и права. Иван и той напираше да се връщаме, така че качихме се до котата с дъждомера и бихме отбой, въпреки че беше още рано - към 12 ч.

От Възела отцепихме право надолу към реката, а в попресъхналото корито видяхме следи от мечка (познати са ни от Родопите)... Като се върнахме, в интернет се поразровихме и изслушахме доста звукове, издавани от диви животни. Еми, този, който чухме там, най-приличаше на мечешки..., но може и да не е. Те на страха очите са големи...буквално Smile Останалите снимки
Пет Авг 31, 2012 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Безсънно палаткуване под Маринковица и само до Трите муш Отговорете с цитат
Petya написа:
...

Жалко, че така ви се е провалило поклонението там Confused
Пожелавам ви следващия път да усетите това място като нас - с преспиване в съседния циркус на Сакън дупка Wink
Там няма медунчовци Smile
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Авг 31, 2012 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дааам, най-мразя да се връщам, ама... просто нямаше смисъл да се носим в тоя унес Sad
Другия път си зареждам тел. с най-плашещия метъл и да се надяваме, че никой нема да дръзне да доближи \m/

А слизането откъде е към оня циркус на Сакън дупка?
Пет Авг 31, 2012 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Petya написа:
Дааам, най-мразя да се връщам, ама... просто нямаше смисъл да се носим в тоя унес Sad
Другия път си зареждам тел. с най-плашещия метъл и да се надяваме, че никой нема да дръзне да доближи \m/

А слизането откъде е към оня циркус на Сакън дупка?


На тая снимка най долу в дясно, дето е затревено.
Тука е бивака с водата и меандрите.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Авг 31, 2012 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз както писах преди месец, сериозно съм решил да се кача до Сакън Дупка директно от долу от р.Бели Искър и да сляза в същия ден обратно.
Ако някой има какво да сподели допълнително за изходна точка, допълнителни забележителности и др ще съм благодарен.
Ясно ми е че ще е пълен офф-роуд, но аз това и търся. Very Happy
Пет Авг 31, 2012 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 2 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov