ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Скакавци... Сакън дупка...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Скакавци... Сакън дупка...
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Аз както писах преди месец, сериозно съм решил да се кача до Сакън Дупка директно от долу от р.Бели Искър и да сляза в същия ден обратно.
Ако някой има какво да сподели допълнително за изходна точка, допълнителни забележителности и др ще съм благодарен.
Ясно ми е че ще е пълен офф-роуд, но аз това и търся. Very Happy

И кво са - стигна ли до там?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Сеп 13, 2012 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
На 29-ти този месец. Very Happy Правя си нещо като подарък за рожденния ден. Very Happy
На 22-ри мальовишки траверс, само да не гърми тогава.
На 15-ти Ч.Връх.
През другото време бач на трастиката. Very Happy
Ще пусна инфо за всичко, но Сакън Дупка най ми е влязла под кожата, че не съм ходил. Very Happy
Чет Сеп 13, 2012 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
То май никой не е ходил - всички сме надзъртали отгоре само.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Сеп 13, 2012 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ще го видим как е директно отдолу до горе и обратно. Very Happy
Отдавна не съм ходил на нещо толкова непланирано Very Happy и липса на инфо за пътеки и т.н., което всъщност е най-хубавата част. Very Happy
Ти ако ти се идва се чувствай поканен. Но качване и слизане ще е в един ден, поне за мен и 2-3-та приятели, които ще са с мен. Very Happy
Чет Сеп 13, 2012 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Мерси.
Ше видим.
Я мислим от другата страна на тоя баир да почоплим Wink
По-здравословно е най-малкото Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Сеп 13, 2012 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grendel



Регистриран на: 05 Фев 2013
Мнения: 18

Мнение Скакавците Отговорете с цитат
Привет на всички любители на планината. Имам най-различни идеи за идващото лято още от сега , тъй като в зимни условия нямам опит , оборудване възможности и т.н. Та питането ми е свързано с лятно изкачване на Скакавците и Сакън дупка евентуално - от къде е най лесно да се изкачат , и най-бързо , от къде да тръгна , какъв е маршрута , колко време отнема горе-долу отиване и връщане , може ли за един ден , ако не може - къде е най удобно да се нощува ? С риск да стана нахален ще попитам и за Погледец , който също е в този район - приблизително. Знам , че времената за ходене са доста относителни , но все таки имам опит в планината и може да се каже , че нямам проблеми с това . Предварително изказвам благодарства на всички , които се включат по темата и не ги мързи да пишат - естествено . Успех и здраве на всички обичащи планината !
Вто Фев 05, 2013 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Скакавците Отговорете с цитат
grendel написа:
Привет на всички любители на планината. Имам най-различни идеи за идващото лято още от сега , тъй като в зимни условия нямам опит , оборудване възможности и т.н. Та питането ми е свързано с лятно изкачване на Скакавците и Сакън дупка евентуално - от къде е най лесно да се изкачат , и най-бързо , от къде да тръгна , какъв е маршрута , колко време отнема горе-долу отиване и връщане , може ли за един ден , ако не може - къде е най удобно да се нощува ? С риск да стана нахален ще попитам и за Погледец , който също е в този район - приблизително. Знам , че времената за ходене са доста относителни , но все таки имам опит в планината и може да се каже , че нямам проблеми с това . Предварително изказвам благодарства на всички , които се включат по темата и не ги мързи да пишат - естествено . Успех и здраве на всички обичащи планината !

И в тази тема.
Най-бързия начин е незаконен - по долината на Леви Искър от с.Мала Църква. Минава се през охраняемата вододайна зона. НО - от там без GPS не съветвам. Освен ако не наемете някой местен водач/бракониер. Smile . Маркировка естествено няма. Сериозни денивелации ви чакат ~ 1600м. Само по този маршрут е възможно да ги минете всичките за 2 дена за нормално време.
Другия маршрут е от Кирилова поляна - пак става за два дена, ама си е много като ходене. Спане около върховете Възела, Драганица, Погледец (Йозола) или в оня разкошен циркус на Скакавците.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Фев 06, 2013 1:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Re: Скакавците Отговорете с цитат
grendel написа:
...Скакавците и Сакън дупка евентуално - от къде е най лесно да се изкачат , и най-бързо , от къде да тръгна , какъв е маршрута , колко време отнема горе-долу отиване и връщане , може ли за един ден , ако не може - къде е най удобно да се нощува? С риск да стана нахален ще попитам и за Погледец...


До Погледец няма никакъв проблем - от Кобилино бранище през Водния чал е бързо и лесно. Маркировката е за х. "Рибни езера", не минава през вр. Погледец, така че ти трябва ясно време. Лете, зиме - все е добре.

Скакавците са по-далеч. Най-бързо се стига от водослива на Искровете (при с. Мала църква) по билото през вр. Свети дух и Пчелино, но маршрутът е препоръчителен само зиме, и то при ХУБАВА зима с много сняг. Лете клекът е много и мъката е голяма. Иначе билото е ясно, не може да се загуби. Става за един ден до Големия Скакавец и обратно (зиме), ако не се затъва много, но не е малко ходенето, а и баирът си го бива, трябва да се тръгне рано.

Без клек лете към Скакавците може да се подходи от юг по билото. Може да се тръгне от х. "Рибни езера" или от Кобилино бранище. Ако не ти се гази клек, трябва да се върнеш пак на юг. За 1 ден е множко. Може да се спи на брега на езерото западно от билото.

Както вече писаха, целият район е забранен за посещение. Ако слизаш по Леви Искър, трябва да носиш докименти - полицаят ще те запише в една тетрадка. Глоби не иска. Ако се опиташ да се качиш обаче, няма да те пусне над поста. Все едно, и оттам има клек до върховете.
Сря Фев 06, 2013 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
grendel



Регистриран на: 05 Фев 2013
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ! Предполагам , че вода за пиене може да се ползва от езеро , до което евентуално би било бивакуването или има и някакви поточета ?
Съб Фев 09, 2013 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Понеже стана на въпрос за клека по Пчелина, ето ти един линк само да имаш едно наум за там ако снега не е достатъчно много.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4914
То и ние търсихме проход без да минаваме през полиция,и се надръндихме лятото баш у клека. Не че е за хвалба, но неща да си мисля, какво е по билото на Пчелина зимата ако се наложи да затъваш и хлътваш.
Нед Фев 10, 2013 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
grendel



Регистриран на: 05 Фев 2013
Мнения: 18

Мнение Re: Скакавците Отговорете с цитат
ognedishasht написа:
grendel написа:
...Скакавците и Сакън дупка евентуално - от къде е най лесно да се изкачат , и най-бързо , от къде да тръгна , какъв е маршрута , колко време отнема горе-долу отиване и връщане , може ли за един ден , ако не може - къде е най удобно да се нощува? С риск да стана нахален ще попитам и за Погледец...


До Погледец няма никакъв проблем - от Кобилино бранище през Водния чал е бързо и лесно. Маркировката е за х. "Рибни езера", не минава през вр. Погледец, така че ти трябва ясно време. Лете, зиме - все е добре.

Скакавците са по-далеч. Най-бързо се стига от водослива на Искровете (при с. Мала църква) по билото през вр. Свети дух и Пчелино, но маршрутът е препоръчителен само зиме, и то при ХУБАВА зима с много сняг. Лете клекът е много и мъката е голяма. Иначе билото е ясно, не може да се загуби. Става за един ден до Големия Скакавец и обратно (зиме), ако не се затъва много, но не е малко ходенето, а и баирът си го бива, трябва да се тръгне рано.

Без клек лете към Скакавците може да се подходи от юг по билото. Може да се тръгне от х. "Рибни езера" или от Кобилино бранище. Ако не ти се гази клек, трябва да се върнеш пак на юг. За 1 ден е множко. Може да се спи на брега на езерото западно от билото.

Както вече писаха, целият район е забранен за посещение. Ако слизаш по Леви Искър, трябва да носиш докименти - полицаят ще те запише в една тетрадка. Глоби не иска. Ако се опиташ да се качиш обаче, няма да те пусне над поста. Все едно, и оттам има клек до върховете.



За кое езеро западно от билото става дума ? Халовитото , което е близо до Възела , Песъкливото до Трите муши или някое друго ?
Нед Фев 24, 2013 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
За Песъкливото под Трите муши. Има хубава вода, равни места, сравнително закътано е от вятъра, между него и билото няма клек (обаче под езерото е абсолютен ужас). До Халовитото още не съм ходил, не знам.

_________________
И отстъпи от колеца,
Наведе се леко,
Камък зе, фърли и рече:

"Проклет да е Цеко!"

От тогава край туй място
Кой мине, замине,
Се същите думи казва,
Се същото чини.


"Грамада", Иван Вазов
Пон Фев 25, 2013 3:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
grendel



Регистриран на: 05 Фев 2013
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Таз година задължително ще ги посетя и двете , че като гледам снимките - невероятно място е , още сега ми се тръгва ама .... много време има докато отмине там горе зимата.
Пон Фев 25, 2013 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cho



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 89

Мнение Планинарски привет! Отговорете с цитат
Относно проявения интерес, прилагам снимка от птичи поглед!
Районът е интересен.Разумно е да се обърне внимание на линка,подчертан от Ристо.
Ще се ориентираш по картата за това ,което те очаква,гледайки снимката!
Имаш време да се подготвиш.
И после да разкажеш!

До среща!


Пон Фев 25, 2013 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grendel



Регистриран на: 05 Фев 2013
Мнения: 18

Мнение Re: Планинарски привет! Отговорете с цитат
cho написа:
Относно проявения интерес, прилагам снимка от птичи поглед!
Районът е интересен.Разумно е да се обърне внимание на линка,подчертан от Ристо.
Ще се ориентираш по картата за това ,което те очаква,гледайки снимката!
Имаш време да се подготвиш.
И после да разкажеш!

До среща!



Снимката е жестока ! Благодарство ! Exclamation
Пон Фев 25, 2013 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 3 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov