ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мистерия...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Мистерия...
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От всички събития и срещи, на които не можах да присъствам през изминалата година, сякаш за тази чешма най ме хваща за сърцето, че я пропускам. Разбира се, ще я видя лятото готова, но няма да е същото.
Не знам дали парите, дето ги пратих стигнаха до Главния Майстор на Републиката, но и да не са, пиша го специално за Екзита, защото него ще държа отговорен. Като първоНЕоткривател на извора (търсих, ама не го намерих) ми се полага имот в непоследствена близост до тайната ягодова плантация (която не съм търсила, но я намерих Wink ). Пък от мен ще са палачинките и ягодовото сладко на следващата сбирка, на която успея да дойда Very Happy
Направете повечко снимки, то вярно че ще ми стане по-мъчно като ги гледам, ама от друга страна много ще ви се радвам.

И понеже стана въпрос за носене на камъни, да припомня един хубав спомен за Тошко от строежа на Мечулица:
https://goo.gl/photos/zmGNiUYj5voS9d6AA

И при откриването на извора Бръзака
https://goo.gl/photos/p3TB9DgpVTmdbude6

Светла му памет на Тошко, вие да сте живи и здрави, и да ви е спорна работата. Пък оставете място да сложа и аз един камък като дойда... Макар че, като ви познавам, ще преизпълните плана, че и отгоре Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Апр 21, 2017 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Чешмата стана! Благодарение на ентусиазираните строители - Цецко, Тито и всички останали. Радвам се, че Ви познавам приятели...Мисля си, че нашият Тошко, светла му памет, заслужава това да стане традиционно място за събиране всяка пролет. Да се видим, да го споменем и да споделим кой накъде през тази година.... Начело с Руми разбира се! Малко снимки.
Нед Апр 23, 2017 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички отзовали се вчера! Наистина се получи каквото беше замислено, че дори и повече. Поздравления и за теб, Петьо, за засадения орех на близката полянка. С такава мощна бригада като вчерашната едва ли има начинание, което да ни се опре. Освен свършеното, което остава за години напред у мен остава и споменът за усмивките на всички, които въпреки тежката работа и направо зимните условия не слязоха от лицата ни! Ей за тия моменти си заслужава да се живее!

На мен лично мястото ми стана много любимо и смятам редовно да го посещавам. А сега мисля да си налея чаша червено вино. Наздраве и до нови срещи!

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Апр 23, 2017 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за снимките, мислено бях с вас Smile Мисля, че няма да е лошо и лятото да има една среща там Wink
От най-безводния преход, при който ком-еминейците се подготвяха с два-три литра вода на Лескова, това стана един от най-безпроблемните участъци по отношение на водата - четири чешми плюс Чешковица... да ми го беше казал някой преди пет години, нямаше да го повярвам Laughing
Каквито и похвали да кажа, все ще са малко ръкопляскания

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Апр 24, 2017 7:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение накратко Отговорете с цитат
Окончателно се разгада мистерията и дойде време да раздадем благодарностите на съпричастните към идеята да почетем по вазовски начин нашия другар в любимата и на Великия Вазов планина:
„И всякоя възраст, класа, пол, занятье
зимаше участье в това предприятье...“

- Благодаря на хората,определяли с авиационна прецизност задачите за постигане и надхвърляне на заложените цели,
- Благодаря на тези, които не жалиха силите си и шляпайки с гумените ботуши, с едната ръка водеха строителния дневник с големия зум, а с другата въртяха кирка с размерите на стрела на багер,
- Благодаря на снабдителите с материали, стимулиращи отделянето на ендорфини на радоста,
- Благодаря на пренебрегналите любимата си „Велика планинска пустиня“ виртуози на мистрията и длетото,
- Благодаря на увековечителите с яки гърбини,
- Благодаря на нежните ръце, отговарящи за флоралните мотиви, както и за съществени неща от хранително-вкусово значение,
- Благодаря на подкрепилите финансово скромните ни усилия,
- Благодаря на осигурилите ни покрив над главата в дъжда на тържествената част,
- Благодаря и на тези, които с дума, с ред във форума или дори само с мисъл насочваха стимулираща енергия към сръчните /и не така сръчни ръце, последното важи само за продуцента/,
- Благодаря и на трайно заселилите се в равнината напоследък наши другари.

Стига вече благодарности, че ще настъпи инфлация.
И който се е разпознал в повече от един ред, да почерпи!
Пон Апр 24, 2017 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Ами то от тази реч, достойна за церемонията на Оскарите, излиза, че този, който ще черпи е ... Цецко!
Човекът с най-много заслуги за случилото се, човекът, който може да се познае в почти всеки ред от листа с благодарностите (пропускаме "уседналостта" и нежните ръце, макар, че в този ред накрая присъства и кулинарен момент).
Та в добавка към горното, смятам, че е редно да изкажем и една благодарност на "продуцента"!
Пон Апр 24, 2017 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
К'ъв ти продуцент - направо Президент! BG

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Апр 24, 2017 7:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много се радвам, че Тошковата чешма при Осенов преслоп е вече факт. Smile



Искам да благодаря както на основните инициатори и реализатори Цецко и Тито,
така и на всички други доброволни участници в това благородно начинание.












Заедно с новата чешма, която ще е в полза и интерес на туристите, ще остане и името
на Тошко на Пътеката в този район... Smile





всички снимки

_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize
Вто Апр 25, 2017 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: накратко Отговорете с цитат
tzezko написа:

И който се е разпознал в повече от един ред, да почерпи!

Ха, откъде накъде, толкова много неща свършени и накрая и черпене?!? Да почерпят тези, дето само едни камъни са пренесли, а през останалото време са яли и пили Wink Laughing
Пак беше прав Екзита, другия път ще го послушам Very Happy

И накрая имам два въпроса Smile
Къде ковнахте указателната табела за чешмата и защо не я виждам из снимките?
Някой да е забелязал много ли са ръждясали коловете на Осенов преслоп, че не си спомням? Тоя на Прекръстето го видях (и как не ви домързя да се катерите отгоре, малко са ви били камъните значи! Shocked ) Все си мисля, че ценният опит и няколкото кутии боя не трябва да отиват нахалос...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Апр 25, 2017 4:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение почерпка Отговорете с цитат
Antoon написа:
................. излиза, че този, който ще черпи е ... Цецко!......... "продуцента"!


А пък това как го умеем!

Laughing
Вто Апр 25, 2017 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: почерпка Отговорете с цитат
tzezko написа:
Antoon написа:
................. излиза, че този, който ще черпи е ... Цецко!......... "продуцента"!


А пък това как го умеем!

Laughing

15 юли, хижа Свищиплаз? Question Croc

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Апр 25, 2017 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Табелките не се виждат, защото в неделя, когато тръгнахме да ги пишем заваля и не успяхме да ги до напишем заковем. Това остана за следващия път. Ето и малко снимки от мен: https://goo.gl/photos/654jtUzjZNPGSANNA
Сря Апр 26, 2017 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение деривация Отговорете с цитат
Набират се каналокопачи и камъконосачи за изграждането на 50-ина метрова деривацийка, подсилваща животворната струйка.
02.-03. юни може и да са подходящи дати.
А по данни на разузнаването, здравецът е бял.
Ще се приложи снимков материал.
Пон Май 21, 2018 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
То се знае, че аз ще съм единият от каналокопачите/камъконосачите.

Вчера отскубнах кратък прозорец и изприпках за Вода. Дебитът в момента е под литър в минута. В целия район е голямо маловодие - като се почне от Батулийската река, та какво остава за притоците й. Левият Бразат е 99% сух, тук-там да избива вода на повърхността. Явно там не са падали сериозни дъждове от много време. С такива темпове Тошкова чешма още другия месец сигурно ще е спряла. Пресни кадри:





Все пак и доза добри новини - насаденият от нежни ръце здравец избуява и е започнал да цъфти в снежно бели цветове. Орехът на Петьо, който септември миналата година беше една суха клечка сега целият е в свежи шумки.



Баш Скарата си е там, ще има от ония кюфтета и други.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Май 21, 2018 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение поливане на здравеца Отговорете с цитат
Сформира са група от желаещи и задължителни за поливане на здравеца през утрешния ден.
Има малко транспорт и малко кюфтета.
Първите по време са първи и по право.
Пет Юни 01, 2018 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov