ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Яке Zajo - проблем

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Яке Zajo - проблем
Автор Съобщение
sveto92



Регистриран на: 13 Дек 2016
Мнения: 2

Мнение Яке Zajo - проблем Отговорете с цитат
Здравейте,
пиша тук, понеже има изключително малко мнения за продуктите на фирма Zajo и аз лично се бях подлъгал да си купя от тях. Стоките им са все намалени, целогодишно, и само за българският сайт (английският е с ненамалени цени). Като всеки средностатистически българин, надписът намаление ме грабна, особено като ми се стори доста а в интернет информация почти няма.
Както и да е. Взех си мембранно яке Zajo Pure lady ( мъжките бяха останали само големи размери, но все тая, черно яке си е черно яке). Техническите му параметри са мноого високи - 45 000мм воден стълб за мембрана Sympatex , и 35 000 дишаемост. Което е едва ли не най-високото на пазара, от това , което съм гледал. На 1 поглед всичко изглежда чудесно, даже го тествах в дъжда и нямаше ядове.
Пояснявам, че якето го взех за да го ползвам като градско яке докато се придвижвам с велосипед, и за планина, което за съжаление не се случи, защото нямах много свободно време.
След 2 месеца обаче почнаха проблемите. Наложи се да го ползвам в порой 1 път, при което установих, че якето е пропуснало на няколко места - главно на мястото на централния цип в гръдната област и на 1то рамо. Джобовете също бяха вир вода отвътре, нищо , че бяха затворени до горе. Писах им да се оплача, че якето изобщо не е толкова водонепромокаемо, щом на обикновен порой се мокри, и те ми отговориха само
"ами никой друг не се е оплакал, но никой не го е ползвал за каране на велосипед, та сигурно е заради това" ... Малоумен отговор - още повече че през нощта в порой човек кара с много ниска скорост, не с 50+км/ч .
След още 2-3 седмици реших да изпера якето, понеже отвътре е сиво, и прахта от града си личи къде се набива... За мое голямо изумление обаче установих, че якето има СКЪСАНО на нивото на бицепса. Общо взето на място , където няма причина да се скъса лесно при използване за каране на колело в града. А якето уж е техническо, да издържа на храсти и тръни в планината, уверяваха ме от магазина.
Пак им писах, с мисълта да ми кажат къде мога да го оправя, защото вече не е непромокаемо. Отговор имаше само 1 - че това не било фабричен дефект и в такъв случай нищо не можели да направят. Друг отговор така и не благоволиха да ми дадат.

Та с тази дълга тема искам да кажа, че стоките им са боклуци и въпреки "примамливите намаления" са си скъпи и не си заслужават парите. На всичкото отгоре в сайта на мембраната се казва, че 45 000 мм воден стълб не може да има, заради другите слоеве, които имат дрехите.
Надявам се никой друг да не се подлъже и да си вземе тази боклук-марка с ужасно отношение към клиентите. Докато им купувах нещата ми отговаряха на мейли с въпроси в рамките на по-малко от 1 ден.


Последната промяна е направена от sveto92 на Вто Дек 13, 2016 1:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Дек 13, 2016 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sveto92



Регистриран на: 13 Дек 2016
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Иначе ако ги слушате служителките, имат мнение за всички марки за такава екипировка, и мнението винаги е, че нещото е зле и не струва, поне ако го нямат в магазина им . Нищо ,че за някои марки има поне 100 мнения и впечатления, повечето хубави. Сега вече имат и раници, та очаквам да казват, че техните са супер, и няма да рекламират дойдер, които продаваха преди... "Полара не е дишащ, за това вземи този на зайо, който е polartec'" . Не че казвам, че polartek за некачествени, ама да кажеш, че полара не е дишащ е малоумно (особено като видиш, че пропуска вятър всеки 1 полар, дори най-евтиния). Аз се бях вързал де, но после се разрових малко по темата за тези мембрани и материи.
Вто Дек 13, 2016 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Не че искам да защитя марката, но както при повечето марки има различни класове продукти, както и модели(сполучливи и несполучливи). Не можеш да слагаш под един знаменател всичко на Zajo.
Мога да дам примери за некачествени модели на различни продукти на топ марки като Garmont(обувки), Bestard(обувки), Stormtech(яке-мембрана за 380лв).
В момента даже съм на работа с зимното сноуборд яке на Zajo, модел TUBS, което нося вече 4 зими, в снежни бури по Рила и Стара планина предимно, а аз ходя почти всеки уикенд на планина. Същото мога да кажа и за зимните ми, дебели тип-softshell панталони също на Zajo.
Относно темата за "НЕ-ДИШАЩИ" полари, това е просто жаргонно название, което и Аз използвам, примирно:
"От всичките стоки с марка Quecua щеките са единствените дишащи артикули". Иде реч, че повечето поларени блузи които не са от "POLARTEC", наистина повече запаряват отколкото отвеждат влагата, особено хора които се потят повечко, като Мен, и особено нещата на гореспоменатата марка "Q".
Накратко според Мен не можете да "храните" всички продукти на Zajo без да сте ги тествали лично. Това е среден клас марка, както е FERRINO, че даже и SALEWA(опитват се да правят всичко и резултата е, че имат и хубави неща и боклуци, но като цяло са ненужно скъпи).
Ако питате за нисък клас марки, това са HI-TEC, GriSport, HighColorado, HighPeak и др. За мен най-скапаната марка от всички на които съм попадал е "Q", въпреки ме от алуминиевата им, сгъваема вилица съм доволен.
Вто Яну 10, 2017 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Шефовете ми носят подобни якета и панталони точно от този магазин понеже офиса ни се намира до него и са много доволни.
Аз си купих летен панталон на изгодна цена,това лято по Рила ,Стара планина и Витоша нямах проблеми със него.
Вярно е ,че съм го слагал не повече от 7-8 пъти ,има време де.
Само от прането ми се струва ,че конците стоят леко като протрити но няма никъде скъсано или разшито.
За продавачките споделям мнението ти.
Чет Яну 12, 2017 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov