ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътека за В.Вихрен

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пътека за В.Вихрен
Автор Съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Пътека за В.Вихрен Отговорете с цитат
Моляви даите ми някаква ориентация за В.Вихрен.Решил съм да направа едно изкачване до върха по точно утре.Мисля да оставя колата на Х.Вихрен и от там да хвана пътеката.Никога до сега не съм се качвал на Вихрен и не съм минавал по тая пътека.Горе долу ми даите някакви кординати.Мерси предварително

_________________
Пирин планина номер 1
Нед Авг 09, 2009 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей!
Просто няма къде да сбъркаш- тръгваш от хижата по добре указаната пътека за Вихрен през седловината Кабата от юг/ а не тази през Премката и Казаните- от там ти препоръчвам да се върнеш!/.
След доста киволичения/2ч./ се отзоваваш на седловината Кабата/това е от южната страна на върха/. От там започва непосредственото щурмуване на мраморният склон на върха и след около час си на него.
Преповъчвам ти да слезеш по северният склон на върха през месността Казаните- много красиво място и за това след около 40 мин. слизане ще стигнеш седловината Премката/това е северната страна на върха/. Завива се на долу и на дясно/има табелки/ и слизаш на Казаните.
Там трябва да хванеш пътеката за х. Вихрен/дясната, през Джамджиевия ръб/, другата води до х. Бъндерица, което е на 30. мин. от х. Вихрен.
Дано съм ти бил от полза- аз самият го планирам това следващата седмица!
Всичко наиSmile
П.П. Внимавай при слизането от Вихрен по северната страна- има учстъци за които е необходимо повишено внимание!
ЧАО!
Нед Авг 09, 2009 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shark



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,

Маркировката от хижата е в червено, няма как да сбъркаш пътеката, както и върха. Wink
Само да допълня че слизането от север наистина е сериозно и ако сте преуморени трябва много да внимавате. Аз бих слязъл по същия път през Кабата, а някой друг път се качете на Кончето и вр. Кутело (вторият в Пирин (2908м.) и на хвърлей от Вихрен Wink). За Кончето пътеката от хижа Бъндерица през Казаните те качва на Премката (между двата върха) и от там кеф ти Кутело, кеф ти Кончето. Тоест ако търсиш адреналин препоръчвам ти Кончето вместо слизането от север по Вихрен.

Приятно изкачване!
Нед Авг 09, 2009 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
мерси много горе долу няма да се загуба

_________________
Пирин планина номер 1
Нед Авг 09, 2009 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
bitterman написа:
мерси много горе долу няма да се загуба


Стига бе - гледам си от Добринище - у дома и стените помагат.
Стига да няма земетресение, де - тогава - под масата! Alcohol Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Авг 10, 2009 7:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
еи прав си Very Happy Very Happy

_________________
Пирин планина номер 1
Пон Авг 10, 2009 7:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
Точно в неделя 09.08. направихме изкачване на вр. Вихрен/3часа/ по традиционната пътека откъм Кабата, която е много удобна, безопасна и приятна.След слизане от върха продължихме през вр. Кутело, Кончето, Бански суходол , х.Яворов, Бетоловото ,където ни чакаше транспорта и....в къщи.Така , че препоръчвам ти да продължиш след върха до където можете и да се върнете на хижата през Казана , за да уплътниш деня в ходене.За по-добро ориентиране във времето и маршрути препоръчвам на теб и твоите приятели новия Пътеводител на Пирин -от Speedy.Написаното в книгата е в следствие на могогодишен труд, като лично съм видяла как засича времена, описва всичко видяно и споделено.С една дума книгата е творба на истински планинар.Успех и хубаво време!

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Пон Авг 10, 2009 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
днеска направихме прехода времето не беше много хубаво.Довечера ще кача снимките.А за книгата от къде мога да я закупя.МЕРСИ за предложението

_________________
Пирин планина номер 1
Пон Авг 10, 2009 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
shark



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хм, на хижа Вихрен миналия уикенд отпред май видях да продават пътеводител, да не е същия? Малката беше сърдита от сутринта та бързах да тръгнем, но ако съм знаел..
Пон Авг 10, 2009 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
shark написа:
Хм, на хижа Вихрен миналия уикенд отпред май видях да продават пътеводител, да не е същия? Малката беше сърдита от сутринта та бързах да тръгнем, но ако съм знаел..

Да ,shark , точно за същия пътеводител и същия човек става въпрос.Заглавието на страницата горе започва с: ,,новият Пътеводител на Пирин - подробности вижте тук''.Разгледайте и ще прочетете всичко, което ви интересува .Това е отговор и на bitterman.

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Вто Авг 11, 2009 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
мерси

_________________
Пирин планина номер 1
Вто Авг 11, 2009 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
bitterman написа:
А за книгата от къде мога да я закупя.МЕРСИ за предложението


Виж края на първия постинг от тази тема -> http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=746&start=0

На 6 км от теб е мястото, там пише. Wink

Поздравления за първото ти изкачване на Вихрен. Моето първо стъпване там също бе в гъста мъгла, на един 31-ви август, чак и сняг започна да вали горе от зор. Laughing Да си здрав само ти пожелавам, още десетки пъти да го катериш.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител

Последната промяна е направена от Speedy на Сря Авг 12, 2009 12:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Авг 12, 2009 8:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Мерси много Speedy.Много студено беше горе чак косата ми хвана скреж.

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Авг 12, 2009 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
А за книгата 100% ще си я купя.

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Авг 12, 2009 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov