ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проклетия: Бриасет, Ливадит, Чардакут, Радохинес.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Предишната тема
Следващата тема
Проклетия: Бриасет, Ливадит, Чардакут, Радохинес.
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Мая Сали Исмет Бручай,Поплукс,Бриасет Отговорете с цитат
Няма да отварям нова тема-тук само ще кажа,че качихме тези три върха благодарение на нашия водач, който е и авторът на темата-Иван Динков, без който ходенето в тази планина би било като...кебапче без бира Smile

залез над Мая Грюк е Хапт

на Мая С.И.Бручай

и аз Wink

На Поплукс с изглед към Йезерце-най-добрата панорама към този връх!

в бивака-съзерцаване за залеза...

и на Мая Бриасет-"невъзможният" връх през "невъзможният" кулоар!
Благодаря за всичко на нашия водач-за търпението,вниманието и професионализмa!
Нед Юни 25, 2017 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Тема няма, но има доволно много матриял за първите стихове за таз планина Very Happy

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Юни 26, 2017 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Тема няма, но има доволно много матриял за първите стихове за таз планина Very Happy

още съм изтръпнал от преживяването(и буквално)-може и да има като се поосеферя малко.... Wink
Вто Юни 27, 2017 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Има и друго...не знам какво е....нещо ме "връща" към тази планина...бил съм там-на Йезерце, бил съм и на по-високи планини-като Кавказ и Алпите,бил съм и на по-технични(може би) като Гросглокнер или Доломитите,но това преживяване остави в мен дълбока следа...!Със спокойсвието

и екстремността си

с простотата

и нуждата от знания за планината

с екстемността си...

и идилията....

снимките са на коУежката-поздравления!!!
Вто Юни 27, 2017 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan`Dinkov



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 213
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не бих искал този ми постинг да се чете като скрита самореклама, нито като никому ненужна любезност.
Ако т. нар. „планински водач” следва да има някаква мечта, то това е малка, вътрешно сплотена, желаеща и можеща група. 1-2 души са бутик. Всичко над 4 души – манифестация. Само там, където са 3-4 отдадени планинари, идва оная връзка, за която имаш и време, и възможност, и сила, и не те връхлита нито умора, нито отегчение или скука.
Аз имах този късмет. Група, тръгваща без „закована” програма, без „фиксирани” резервации, без „забодени” върхове. Едно отворено пътешествие с много въздух и свобода за всеки. Получи се.
Благодаря Ви – Станимир, Галина и Христо. Въпреки повредилата се в последния момент кола. Въпреки контузиите, умората, жегата, тежките раници. Тръгнахте, качихме се и се върнахме.
Няма да пиша изтъркалата се вече дума – „споделихме”. Просто бяхме заедно – край огъня, в палатката, на пътеката, по скалите, на върха. И дано някъде напред във времето отново сме заедно. Все едно къде.
Накрая, ако т. нар. „планински водач” загуби „глада” си за планина, той се превръща просто в занаятчия – добър или лош. Аз все още изпитвам този глад – в Проклетия, в Пирин, из Босна, на Кораб...
Благодаря Ви най-вече за това – че не утолихте глада ми.
Когато за последно, прибирайки се, вървяхме по каменистия път по сухото речно корито на Валбона, гледах върховете наоколо и ясно си давах сметка, че всеки един от тези върхове вече съм изкачил, при това неведнъж, а все още искам да ги изкачвам. И още нещо – нашето качване на Поплукс и Бриасет сякаш ми беше за първи път...

Връх първи
След един дълъг, горещ ден из пътя и прохладен бивак в катуна Жич, започнахме с Мая Сали Исмет Бручай. Спокойно, безпроблемно, вдъхновяващо. И още същия ден надвечер изприпкахме до изворите на Валбона за бивак. С една внезапна, но по-човешки истинска спирка в селцето Рогам при добрия човечец Ной.


Проклетия на сутринта преди изкачването. В средата Мая Йезерце.


Гледката от върха на запад - гребенът Жаборес и Красничес. Отляво надясно Мая Маде, Мая Бриасет и Мая Бошит.


Гледката от върха на изток - вдясно Мая Дашльонит, вляво Мая Пецмарес.


На слизане от върха - Мая Грюк е Хапт.


На слизане - Мая Тат.


А животът в долината е вече подреден, цивилизован, удобен.

Връх втори
Ранно ставане и дълго "бухане" по дългия кулоар към Чафа Люгу и Валит. И оттам по сипеяка към Мая Поплукс. Няма по-красива гледка към Мая Йезерце... Оттам надолу за "велик одмор" у кафенето на Симони, отворено досами изворите на Валбона.


Гледката от върха - масивът на Мая Радохинес. Долу долината Шала с Тет. Най-вдясно Мая Харапит.


Гледката от върха - масивът на Карамфилите. Най-вляво Мая Шникут.


На върха.


Гледката към Мая Йезерце от Мая Поплукс.


Надолу. Вляво Мая Грюк е Хапт, централно Мая Бриасет.

Връх трети
След едно хубаво наспиване и изкъпване в последния хотел край пътя потеглихме към Мая Бриасет. Разделихме изкачването на две - подход в кулоара и щурм на върха. Резултатът - черешката на тортата се сервира последна. Всичко друго е вече история - първо българско групово изкачване на Мая Бриасет.


Нагоре към върха.


Мая Бриасет в цялото си великолепие.


На върха.


Гледката от върха на изток - гребенът Жаборес и Красничес. Леко вдясно на заден план Мая Хекураве.


Гледката от върха на запад - гребенът Жаборес и Красничес. Леко вдясно Мая Бошит.


Надолу. И към дома.
Нед Юли 09, 2017 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bgrali



Регистриран на: 31 Май 2015
Мнения: 53
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много за хубавите снимки и за разказа за преживяното.
Чет Юли 13, 2017 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov