ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мъгливо по Пирин
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Мъгливо по Пирин
Автор Съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
Перфектен повод за тръгване беше обаждането на SPI с предложение за ходене. И макар да не се засякохме горе, успяхме да се поразходим от х. Безбог до х. Вихрен. Маршрута е тривиален и няма нищо за споделяне. Но не мога да не отбележа, че промяната на Тевно ме впечатли- както каза Иван сам е успял да изгради и оборудва пристройка със нови, просторни и страхотно чисти спални помещения. Труда за това е бил къртовски. Евала и поклон за което. Посрещането и храната са както е последните години откакто са с Валя горе и е на супер ниво. Тевно си е най- хубавото място на Пирин!
Малко "документчета":http://picasaweb.google.bg/njamatakyv/BezbogTipici08090809#
Поздрави!
Пон Авг 10, 2009 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хубава разходка сте си направили, независимо от мъгливото време! И аз се каня да стигна до Тевното от х. Безбог и затова особено внимателно разглеждах снимките...Благодаря!
Последният път, когато се качих на Тевното езеро, един момък лъскаше кръста, който си снимал, ама не ми беше удобно да го разпитвам....Ако знаеш, сподели нещичко!
Пон Авг 10, 2009 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Оохх, че мъглица....
Цитат:
Но не мога да не отбележа, че промяната на Тевно ме впечатли- както каза Иван сам е успял да изгради и оборудва пристройка със нови, просторни и страхотно чисти спални помещения. Труда за това е бил къртовски. Евала и поклон за което

Да, и мен ме впечатли.
Вто Авг 11, 2009 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Много мъгливо беше днеска в пирин и ас бях от хижа вихрен на в.вихрен и много мъгла и една студена дори косата ми замръзна.

_________________
Пирин планина номер 1
Вто Авг 11, 2009 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
Наистина, мъгливо беше и в неделя, но само при добър късмет можеш да покориш височини на чисто, както бе за нас на вр. Вихрен, но оттам нататък ...
в " памук".Но въпреки това си има красота във вашето ходене.Снимките от вътрешноста на заслона ме изненадват с нови легла.Само новата част ли е с такова оборудване или изцяло е променено ?Никога не ми е било приятно спането на онзи таван , където фобията за пространство се засилва.В неделя ми предстои маршрут през Тевно езеро и се заинтригувах да видя новото на заслона.Само се молим за хубаво време, че как я подкарахме в м. август... все изненади за туристи.

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Вто Авг 11, 2009 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Мъгливо е тия дни из Пирин (и аз да зачекна темата с мъглата) Very Happy
Но съм съгласна с теб, че мястото дето е езерото и заслона на Белемето е много, много хубаво. В каквото и да е време.
Палатка разпъва ли, че видях на едно - две места по снимките? За да я опънеш пита ли или направо опъна?
Поздрави!

_________________
Вто Авг 11, 2009 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Re: Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
elena написа:
...В неделя ми предстои маршрут през Тевно езеро и се заинтригувах да видя новото на заслона.Само се молим за хубаво време, че как я подкарахме в м. август... все изненади за туристи.


Хаха, има няма след 20 дена иде първи сняг Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 11, 2009 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
нда, мъгливо Laughing
и дъждовно

ама си е хубаво горе Cool
Сря Авг 12, 2009 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
dido написа:
Хаха, има няма след 20 дена иде първи сняг Very Happy


Говорят ли се такива неща бе - че земе верно да завали, както е тръгнало Shocked Shocked Shocked

Не, че не сме подготвени, де Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Авг 12, 2009 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Re: Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
dido написа:
elena написа:
...В неделя ми предстои маршрут през Тевно езеро и се заинтригувах да видя новото на заслона.Само се молим за хубаво време, че как я подкарахме в м. август... все изненади за туристи.


Хаха, има няма след 20 дена иде първи сняг Very Happy


Първото ми изкачване на вр. Вихрен бе преди около 10 години на 30.08 /с Ники сме били заедно и той помни/ и ме валя сняг.Таka че без да си го пожелаваме може да се случи.И тогава ... довиждане на високопланинския туризъм , освен за тези, които си могат non-stop.

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Сря Авг 12, 2009 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
elena написа:
.И тогава ... довиждане на високопланинския туризъм , освен за тези, които си могат non-stop.

Ти пък - миналата година, ако помниш първия сериозен сняг /40 см. на Тевно/ беше на 05.10. След това настана най-хубавото време за расодки горе на високото. Стопи го за 2 дена.
И биде рахат до края на ноември. Cool

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Авг 12, 2009 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Re: Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
elena написа:


Първото ми изкачване на вр. Вихрен бе преди около 10 години на 30.08 /с Ники сме били заедно и той помни/ и ме валя сняг.Таka че без да си го пожелаваме може да се случи.И тогава ... довиждане на високопланинския туризъм , освен за тези, които си могат non-stop.


Тъй като някои работи се забравят, аз си записвам. Въпросното качване е било на 31 август 1997 г. Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Авг 12, 2009 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
Speedy написа:
Тъй като някои работи се забравят, аз си записвам. Въпросното качване е било на 31 август 1997 г. Laughing

Ехеее - тва миналия век, бе. Върха и тогава ли е бил толкова висок? Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Авг 12, 2009 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Проверих в архивите и се оказа, че през 97г. август е бил доста суров. В осем дни от този месец е валяло сняг на Мусала като три от тях са били със снежна покривка. На Черни връх също е валяло сняг, но е имало един ден със снежна покривка. Изобщо целия този месец е бил студен, мъглив, дъждовен и снеговит. Smile
Сря Авг 12, 2009 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Re: Мъгливо по Пирин Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Speedy написа:
Тъй като някои работи се забравят, аз си записвам. Въпросното качване е било на 31 август 1997 г. Laughing

Ехеее - тва миналия век, бе. Върха и тогава ли е бил толкова висок? Laughing


Да, миналия век беше. Laughing Върха расте с 4 мм годишно заради позитивните колебателни движения, така съм чел и съм гледал една карта на издиганията, ама както и да е.

Спомням си че това металното, решетесто нещо, на което сега е закачена табелата в. Вихрен 2914 м, тогава не беше пълно с камъни като сега. Нямаше ни един.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Авг 12, 2009 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov