ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До вр. Мальовица

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
До вр. Мальовица
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение До вр. Мальовица Отговорете с цитат
Вчера сутринта тръгнах от София, паркирах на х-л Мальовица на хижата сложих снегоходките (за пръв път слагам такова чудо) и към върха. Времето беше перфектно и порядъчно изгорях, че не си бях взел шапката с периферия. Голям ден, голям кеф! Никакви хора към върха, че и на хижата само на връщане около Еленино езеро срещнах момче и момиче с панти.





















Чет Мар 30, 2017 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Планината е красива и през зимата, но си иска и подходяща екипировка.....
Пет Мар 31, 2017 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
lubitel написа:
Планината е красива и през зимата, но си иска и подходяща екипировка.....


В тази връзка искам да споделя мнение като абсолютен дилетант в зимната планина. Като ученик и студент карах ски на Витоша (от Ветровала до Княжево по ски пътя, не знам сега има ли го), Пампорово от Снежанка през стената по ски пътя (леко, хубаво за начинаещи, а на черната писта що страх брах Shocked ), Ястребец и Маркуджиците на Боровец, където е по-усойно.
За пръв път сложих снегоходки (тежат си, ходиш като пате и общо взето си е голяма хамалогия). Колкото и шиповете да спират, преди и след Еленино езеро на големите наклони (сутринта бе перфектен фирн и не се затъваше) се свличах леко странично като със ски при слизането. Настъпих няколко пъти задната част на едната снегоходка, паднах по очи не веднъж и като шейна надолу добре, че бързо успях да забия щеката до дръжката (без тапите съм) и после втората... Всъщност един познат от ПП "Витоша" ми ги даде заедно с едни котки да пробвам. Котките (не бях виждал такива) му ги препоръчал Боян Петров и са основно за трекинг. Шиповете не са много дълги, отгоре са като прорязан гумен търлък, т.е. стават за всякаква обувка (80 лв. стрували).
Хубавото е, че пердашиш направо над клека и камъните и след големите наклони не усетих слизането до хижата. Като свалих снегоходките на хижата и останах по зимните Саломон (преди ми тежаха) все едно литнах....
Много си е хубава зимната планина но си е друга бира!!!

И мисля другата зима да пробвам с панти...
Пет Мар 31, 2017 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov