ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Земенски пролом

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Земенски пролом
Автор Съобщение
ndamov

Местожителство: София

Мнение Земенски пролом Отговорете с цитат
снимки

Взех безумно ранен влак от Горна Баня - нещо като 5.36 сутринта - толкова рано, че градският транспорт правеше това, което в разписанието наричат "непълни курсове". След прекачване в Радомир влакът ме остави към 8 сутринта в Земен. Не бях идвал тук от много време. Спомнях си паниката, с която минах 2 тунел. Сега се бях снабдил с разписание на влаковете /оказа се съвсем точно/ и указания от Петър от форума как да обиколя зловещия 4 тунел. Ходих все по линията. Проломът ми се видя дори по-хубав, отколкото го помнех. Първи тунел го заобиколих, минах през втори без чак такова шубе, както на времето и без да се отбия до Землънград стигнах до кариерите. Там се заприказвах с човека от охраната и с кантонера. Той ме преведе през 4 тунел - нямаше да посмея сам - с обяснение, че като мине влак има поне 20 минути до следващия. След този Рубикон не бях измислил какво да правя. На времето минах покрай водопада и Полска Скакавица и после по път през планината до Раждавица - така пишеше в пътеводителя. Сега застанах пред 6 тунел и си казах - ще взема да мина да видя какво има оттатък и после ще се върна. Тунелът не е дълъг и се минава за по-малко от минута. Оттук насетне няма пътечка покрай линията и се ходи по траверсите. Кантонерът ми сподели, че 7,8 и 9 тунели са разширени и с нещо като тротоарче встрани от релсите. Взех, че ги минах всичките, като чинно изчаках два влака преди 8 и 9 тунели. Все пак, както казват, не правете това вкъщи - опасно си е, пише го преди всеки мост и тунел. В Раждавица стигнах доста рано - малко след 1 часа.
Нед Апр 16, 2017 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.