ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ще останат ли паркове в София?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Ще останат ли паркове в София?
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Ще останат ли паркове в София? Отговорете с цитат
Картината, представена от общинския съветник арх. Борислав Игнатов, е доста мрачна (макар че на подробната карта районите, които вече ще могат да бъдат застроени, са показани в светложълто):

Застрашените райони и тяхната история

Накратко: на 28 януари е изтекъл 15-годишният срок, в който общината е могла при облекчени условия да отчужди реституираните имоти в големите паркове и междублоковите пространства. Общината обаче (в лицето на кметицата Фандъкова и главния архитект Здравков) не са направили нищо. Оттук нататък собствениците влизат в правата си да правят, каквото пожелаят, със своята свещена и неприкосновена собственост. (Знаем какво те ще пожелаят.)

Аз обаче имам едно малко въпросче: защо арх. Игнатов, който е съветник от 2019 г., се усети за престъпното бездействие точно три дни след датата, на която все още можеше да се направи нещо? А къде дремаха неговите съпартийци от предишните съвети? А останалите съветници?
Пет Фев 04, 2022 3:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Отговорете с цитат
Този срок даже май не е изтекъл сега, а доста преди това. Нали помните преди няколко години Къци Вапцаров се жалваше че имал имот в южния парк и не му позволяват да си го вземе. ..

Smile
Пет Фев 04, 2022 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ми то малко тази тема е двуяка...... Very Happy Very Happy Very Happy
Много, ама много зависи от коя страна на дръжката си.
Да дам пример. Ако си от страната на тези дето имат да взима, всеки от защитниците на зелените паркове и между блоковите пространства ще пеят обратната песен. Ама нали не са и е лесно да защитаваш парка и градинката пред блока в който живеели от 30 години/ кореняците/ Very Happy
Пет Фев 04, 2022 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Така де, не са му позволявали на Къци да си вземе парцела заради срока. Сега ще си го вземе и нейде в средата на парка ще изникне една китна кооперацийка с необходимия уличен подход, който ние софиянци ще платим. Заедно с канализацията, електриката, водопровода, почистването, полицията и всички останали придобивки на жилищния квартал. А декарът в старата тухларна на прадядото на Къци от 1000 лева ще скочи на 100 000 евро. Защото имат един компютър в софийското кметство, който много бързо пресмята ценоразписа: добавя две нули и превръща в евро. На печелившите - честито!
Пет Фев 04, 2022 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, прав си щото не е било на дядо ти.
Не си прав ако е било на дядо ти.
Пет Фев 04, 2022 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Екзите, ми то винаги при кражба зависи от коя страна си хванал дръжката на вратата! Специално за междублоковите пространства например в "Младостите". Терените са отчуждени още в зората на Тодор Живков и в резултат отрудените селяни от Горубляне и Панчарево са станали щастливи столичани, собственици на по три апартамента. Носталгията по земята обаче ги влече и сега те отново се борят за нивите си, но не за да ги обработват, а за да ги застроят според изчисленията на оня компютър, дето го споменах. А къде са актовете за отчуждаване и обезвъзмездяване, ще попита някой? Ами пуста склероза на прадядото, затрил ги е някъде... А в общината пък още не са имали компютри и сега нищо не може да се открие. Останал е само оня компютър, дето умножава в евро. Та така...

P.S. Ето че едно и също пишем, за дядо си. Я го питай твоя, така ли просто му отнеха нивата? Или му дадоха нещо доста ценно в замяна?
Пет Фев 04, 2022 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Може би има и такива случай за които говориш.Но те са единични. Повече са случаите когато ти е отнето ей така за здравето на Партията.
Не ми се говори точно за реституция и т.н. , че се възбуждам
Very Happy Very Happy
Пет Фев 04, 2022 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ми на дядо ми са му отнели ей така просто да и не нивата щото дядо ми не е имал ниви.
Отнели са му доста по стойностни неща от селските нивки.Че и в затвора е бил, щото е бил фабрикант и богат, че семейството му е било интернирано, че децата на дядо ми са били врагове на народа Shockedвсе пак са били на възраст 5-7-10години , че не са имали право да учат, че и внуците на дядо ми сме имали премеждия в живота щото ми е бил дядо.
Ай със здраве на кореняците Софиянци........
Пет Фев 04, 2022 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Айде, къде отидохме! Говорехме за отчуждените ниви, върху които са построени комплексите, а не за Народния съд, Белене, отчуждената едра градска собственост, национализираните фабрики, можем да продължим с национализираната кооперативна собственост, банките и прочие и прочие. Нищо от тях не е реституирано! Но когато видя табела "Частна собственост" в имот, отчужден още Борис Трети, извинявай, но съзирам лъжа и кражба!
Пет Фев 04, 2022 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1244
Местожителство: софия

Мнение Пускам документи..... Отговорете с цитат
.....да ми върнат дупката с Главата на Стамболов в градинката пред "Кристал". Тази дупка я е копал на дядо ми баща му за да си прави от пръстта кирпичени тухли за къщата на мястото на х-л "Славянска беседа.
И понеже дядо ми е станал шофьор в полицията преди 9-и, после са му взели дупката и къщата и са го изпратили на обучение в Делиормана, поради която причина изтеглиха на майка ми документите от МЕИ-то и не можа да стане Енженер, а сестра ми партиен член.
Та като си взема дупката ще издълбая два-три етажа надолу и четири пет нагоре- и да видите как се рентиерства!
Пет Фев 04, 2022 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Има и нещо като трета страна "тоягата". Партийното и държавно ръководство решава да построи хотел. Японски архитект се залавя с тази никак нелека задача. Отчуждени са десетки къщи и дворове. Платени са смешни обезщетения. Събарянето на къщите започва преди официално обявения срок. Разтурват първо покривите. Наквасват се с вода от валежите покъщина и семейни архиви. Изселените живеят с години в панелни оборотни жилища из покрайнините на града с обещанието един хубав ден да се завърнат в кооперации в същия квартал. Но на каква цена! Освен годините чакане, сумата, която трябва да платят за малък апартамент, е най-малко 3-4 пъти по-голяма от получените преди години "обезщетения". Тъкмо те, обаче, правят нищожни евентуални искове десетилетия по-късно...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Фев 04, 2022 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Re: Пускам документи..... Отговорете с цитат
tzezko написа:
.....да ми върнат дупката с Главата на Стамболов в градинката пред "Кристал". Тази дупка я е копал на дядо ми баща му за да си прави от пръстта кирпичени тухли за къщата на мястото на х-л "Славянска беседа.
И понеже дядо ми е станал шофьор в полицията преди 9-и, после са му взели дупката и къщата и са го изпратили на обучение в Делиормана, поради която причина изтеглиха на майка ми документите от МЕИ-то и не можа да стане Енженер, а сестра ми партиен член.
Та като си взема дупката ще издълбая два-три етажа надолу и четири пет нагоре- и да видите как се рентиерства!


охоооо Комшо Very Happy
Пет Фев 04, 2022 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Re: Пускам документи..... Отговорете с цитат
tzezko написа:
.....да ми върнат дупката с Главата на Стамболов в градинката пред "Кристал". Тази дупка я е копал на дядо ми баща му за да си прави от пръстта кирпичени тухли за къщата...

И биволете да върнат, Цецко! Very Happy


Пет Фев 04, 2022 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2235

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Има и нещо като трета страна "тоягата". Партийното и държавно ръководство решава да построи хотел. Японски архитект се залавя с тази никак нелека задача. Отчуждени са десетки къщи и дворове. Платени са смешни обезщетения. Събарянето на къщите започва преди официално обявения срок. Разтурват първо покривите. Наквасват се с вода от валежите покъщина и семейни архиви. Изселените живеят с години в панелни оборотни жилища из покрайнините на града с обещанието един хубав ден да се завърнат в кооперации в същия квартал. Но на каква цена! Освен годините чакане, сумата, която трябва да платят за малък апартамент, е най-малко 3-4 пъти по-голяма от получените преди години "обезщетения". Тъкмо те, обаче, правят нищожни евентуални искове десетилетия по-късно...


Това голяма неправда. А в същото време разни хора успяха с измами и фалшиви документи да вземат, това което не е тяхно. И защо никой не говори и не проверява, като тук станаха най-големите неправди ....

Затова че ако е наистина е бил частен имот, да се раздадат парковете на хората, а те ще си правят каквото искат.
Пет Фев 04, 2022 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1244
Местожителство: софия

Мнение Не е баш така.... Отговорете с цитат
...Калоянчик.
Има едно нещо, дето му се вика обществен интерес, който би трябвало да е с приоритет пред личния такъв, в името на добруването на обществото, в което сме избрали да живеем. Нормалното общество създава и успешно управлява механизми за баланс на тези интереси. Ние тука сме както казват с песен Богдана Карадочева и Стефан Димитров.
А биволите си ги искам- вижте на ушната марка на единия буквата "Ц" - на дѣдо ми Цвѣтко.
Пет Фев 04, 2022 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov