ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планинска маркировка - съвети за маркиране
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Планинска маркировка - съвети за маркиране
Автор Съобщение
иван_м



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 58
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
В горските стопанства маркировачите ползват такива:
http://www.proles.bg/?page_id=18&record_id=53
Нед Юни 14, 2020 2:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Малко личен опит Отговорете с цитат
Най-често ползвам блажна боя. "Практика" е малко по-евтина, но не е гланцова. На "Декоратор" са хубави, не знам колко са добри са тези на "Selt" Не, ако влезеш в отдела за бои на голям магазин направо може да се хванеш за главата. Със спрей се работи по-лесно и по-бързо, но навън цветът изсветлява, въпреки че първоначално дава цявт като на капачката. Защо е така, не знам. Иначе си нося ваничка за боята, даже се каня да си купя и по-голяма. Мислил съм дали с малко "мече" от дунапрен няма да е по-лесно, отколкото с четка. А размерът 10х10х10 принципно не е лош, но често пъти на терен се оказва, че трябва да е по-голям. Особено, ако гората е гъста. Този размер не се вижда-проверено. Разредител ползвам само за миене на четките-боята изобщо не я разреждам. Иска се по-често разбъркване, но цветът е по-наситен и траен. По камъните боята трае по-дълго-предполагам, защото попива по-добре. Дойде ми идея за трайно маркиране по камъните на циркуса под връх Пирин(т.нар. Мъртвешка долина)-нарязани правоъгълни парчета керамични плочки/гранитогрес, лоядисани в съответния цвят-в случая тъмносиньо. Прикрепването-със строителен силикон. Имам вече приготвени-остава само да се залепят, което ще стане пролетта или лятото. Лично аз предпочитам дървени табели, лакирани двуслойно с гланцов лак. Предпочитам и имам повече опит в работа с дърво. Пластмасовите и металните са по-трайни, но просто си предпочитам да са дървени-личен избор.
Нед Дек 10, 2023 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov