ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Вискяр

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Вискяр
Автор Съобщение
bobbyfm

Мнение Вискяр Отговорете с цитат
Според книгата на Момчил Цветанов "Българските планини" първенецът на Вискяр е Чеканска бука, а не Мечи камък. Изобщо има ли някаква официална информация по въпроса и къде може да се прочете? Аз лично не можах на място да се ориентирам къде свършва Вискяр и къде почва Завалската планина, така че ми ще ми е интересно да прочета мнения на хора от форума.
Пон Май 15, 2017 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin

Местожителство: София

Мнение Re: Вискяр Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
Според книгата на Момчил Цветанов "Българските планини" първенецът на Вискяр е Чеканска бука, а не Мечи камък. Изобщо има ли някаква официална информация по въпроса и къде може да се прочете?

Бих препоръчал статията на Радостина Ризова "Бележки върху съвременната скулпторна морфогенеза на Люлин, Вискяр и Завалска планина". Сп. География, бр. 5-6/2009 год., стр.3-10. Статията е достъпна тук. В нея подробно са описани границите на Вискяр планина и в частност е потвърдена тезата, че неин първенец е вр. Чеканска бука.

Пон Май 15, 2017 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bobbyfm

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Smile
Пон Май 15, 2017 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov

Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няколко снимки от Вискяр - от пътя между Делян и Бабица

Намерих пътепис от гара Разменна до Гургулят. Не пише име на автора; не съм сигурен дали е съвсем редно да давам линка, дано не съм сгафил.
http://bghiking.weebly.com/10561072107910841077108510851072---10431091108810751091108311031090.html[/url]

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3495&postdays=0&postorder=asc&start=1935

Според пътеписа на Петър - "Люлин-Вискяр/с.Клисура-с.Расник-с.Бабица-гр.Брезник", преминаването през вр. Калето е туристически непроходимо; времето е октомври 2017.
Вто Окт 10, 2017 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.