ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!
Автор Съобщение
planinar_36



Регистриран на: 27 Апр 2013
Мнения: 13

Мнение МОЛЯ ЗА СЪВЕТ! Отговорете с цитат
Здравейте, въпроса ми е към опитните планинари, моля за съвет
Мои познати унгарци искат да посетят Пирин и са избрали следния маршрут за първия ден - х Вихрен - Муратов връх - връх Синаница / от Синаница ще искат да се тръгне към Тевно езеро през Спано поле/ изкачване на връх Каменица и спане на заслон Тевно езеро.
Аз лично съм правил този маршрут, но за два дни. Та, въпроса ми е - възможно ли е за ЕДИН ДЕН да се направи този преход, какво бихте ме посъветвали да им предложа, ако е прекалено изтощаващ
Благодаря предварително на отзовалите се Smile
Съб Юли 27, 2019 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
В планината много работи са възможни, но не за всеки. Интересно ще е после да кажеш дали са успяли да го вземат тоя машрут и за колко.


Последната промяна е направена от ray на Пон Юли 29, 2019 9:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Юли 28, 2019 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
това от Синаница до Тевно е добре за един ден, ама и Каменица трябва да са във форма и то много добра 9-10ч. сериозно ходене с не големи почивки и със сигурност ще си е нещо маратонско, а има какво да се види по маршрута.
Да поспреш на Превалските на Жабешките езера за чайче Laughing , готино си е, и ако го минат за ден със сигурност няма да усетят много Пирина, просто едно скоростно минаване.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Юли 28, 2019 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
planinar_36



Регистриран на: 27 Апр 2013
Мнения: 13

Мнение МОЛЯ ЗА СЪВЕТ! Отговорете с цитат
Здравей, Пеца, благодря за отговораSmile
Помогна ми да реша, какво да ги посъветвам
Нед Юли 28, 2019 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ! Отговорете с цитат
planinar_36 написа:
Здравейте, въпроса ми е към опитните планинари, моля за съвет
Мои познати унгарци искат да посетят Пирин и са избрали следния маршрут за първия ден - х Вихрен - Муратов връх - връх Синаница / от Синаница ще искат да се тръгне към Тевно езеро през Спано поле/ изкачване на връх Каменица и спане на заслон Тевно езеро.
Аз лично съм правил този маршрут, но за два дни. Та, въпроса ми е - възможно ли е за ЕДИН ДЕН да се направи този преход, какво бихте ме посъветвали да им предложа, ако е прекалено изтощаващ
Благодаря предварително на отзовалите се Smile

Щом са унгарци, трябва да се възползват максимално от престоя си в България и да не пестят сили. От сън спомен няма, както гласи поговорката!

Преходът е възможен за 1 денонощие, ако се тръгне много рано от х."Вихрен". Връх Синаница ще се качи от Синанишка порта без раници, връх Каменища - също без раници. Дори и да се замръкне на слизане - пак ще имат време да се наспят в заслон-хижа "Тевно езеро". Ако няма време за Каменица - поне Момин двор биха качили. А ако за следващия ден маршрутът им е по-лек - още по-добре.

Какъв им е целият им маршрут?

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Юли 28, 2019 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar_36



Регистриран на: 27 Апр 2013
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Маршрута е следния
ден 1 - х Вихрен - връх Синаница - връх Каменица - заслон Тевно езеро
ден 2 - Тевно езеро - х Вихрен
ден 3 - връх Вихрен - връх Кутело - Кончето и обратно на х Вихрен и заминаване
Според мен - 1 ден трябва още, но те ще си решат, искам да им представя най пълан картина за маршрута
Нед Юли 28, 2019 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имайте предвид че има режим за качване на коли до х.Вихрен, влезе от сила от 28,07,19 - между 8.00 и 16.00 пътят до хижата е затворен.

_________________
Всичко е възможно.
Нед Юли 28, 2019 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Според мен няма смисъл първият ден такъв гърч, при наличие на слаб втори.
Ако първият стигнат до Тевно, спокойно на вторият ранно тръгване 6ч. с малко багаж( останалият на заслона) правят Каменица връщат се 3,30ч.
и после през Тепиците пак ще са на Вихрен следобед. Така е много по разпределено времето в първите 2 дни, иначе първият убийство, вторият 5-6ч. без кой знае каква положителна денивилация.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Юли 28, 2019 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
А защо не:

Ден 1 - хижа "Бъндерица" - Джамджиев ръб - връх Вихрен - Премката - връх Кутело - Кончето - връх Кутело - Казаните - хижа "Бъндерица".

Ден 2 - хижа "Вихрен" - Башлийска порта - Типиците - Мозговишка порта - Тевно езеро - без багаж до връх Каменица - заслон-хижа "Тевно езеро".

Ден 3 - Тевно езеро - Мозговишка порта - Превалска порта - Чаирски езера - заслон "Спано поле" - Синанишка порта - без багаж връх Синаница - Синанишка порта - (връх Гергийца) - Бъндеришка порта - без багаж Муратов връх - Бъндеришка порта - Муратово езеро - хижа "Вихрен".

Или:

Ден 3 - Тевно езеро - Кралевдворска лява порта - Кралевдворски (Самодивски) езера - Попово езеро - връх Джано - Попово езеро - Дженгалска порта - Валявишки езера - хижа "Демяница" - Василашки езера - Тодорини езера - Тодорин връх без багаж - Жабешкото езеро - хижа "Вихрен".

Варианти има много.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Юли 28, 2019 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Вторият вариянт на 3тия ден ме напълни Laughing Laughing Laughing
Иначе другото просто е наобратно Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Юли 28, 2019 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
planinar_36



Регистриран на: 27 Апр 2013
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съветите и предложениятаSmile
Решено е
1 ден - хижа Вихрен до Тевно езеро с изкачване на Каменица
2 ден - Тевно езеро - Спано Поле - Синаница -Муратов - Вихрен
3 ден - връх Вихрен - Кутело - Кончето и обратно през казаните пак на Вихрен
още еди път благодаряSmile
Весело лято!
Нед Юли 28, 2019 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov