ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
нов поглед към Пирин ... или добре че е колелото

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
нов поглед към Пирин ... или добре че е колелото
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение нов поглед към Пирин ... или добре че е колелото Отговорете с цитат
В неделя се случи един прекрасен веломаршрут в подножието на Пирин. Брежани - Костовци - Сенокос - "Тракийско светилище???" - Брежане (по Брежанска река) - с. Полето

Още съм в еуфория от видяното. В общи линии Пирин ми беше станала една такава скучна планина. Все за високото се говори, само натрошен камънак и клекове. След едно тридневно ходене там преди 2 години (последното ми пешеходене) в общи линии мислех, че съм се заситил за години напред.
Оказва се обаче, че място за изненада винаги има.

Горепосочения маршрут всъщност разкри Пирин в съвсем нова светлина, благодарение на едно от най-великите човешки открития - велосипеда.
Движехме по някакви неизвестни пътища и пътечки дето ги няма по картата, вряхме се в горските шубраци, рекички и потоци... Минахме през тракийско светилище в най-високата точка от маршрута и т.н. Само хубавини дето наистина пеш никога няма да се видят и усетят.

ако на някой му се гледат снимки - https://goo.gl/photos/hQeVmHhfs852Qt1a8 copyright Mr. M.Kostov

Та както и да е. Ала бала , много красиво. Да си дойда на думата, че имам едно питане. Какво се отглежда/развъжда/прави с тези така наредени дънери ?? - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=11712

Поздрави

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Май 30, 2017 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Бааа Отговорете с цитат
Много паплач сте билЕ! Smile
От съседния форум ли се организирахте?
Трак, статистика а у има ли нещо повече?
Айде изчакайте още малко, че сега само чета и ревааааа!
Искам да си карам новия подарък за последния рожден ден от оня деееен!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Май 30, 2017 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irgnet



Регистриран на: 12 Окт 2017
Мнения: 17
Местожителство: Благоевград

Мнение Отговорете с цитат
Между другото в подножието на Пирин е чудесно за каране на велосипеди, дори може да се направи обиколка на Пирин в подножието му по черни пътища. Прехвърлянето от Предела към Брежани също е много интересно.

То и за пешеходене си става ниската част на Пирин, просто масовката ходи горе по камънака
Вто Окт 24, 2017 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rozzza



Регистриран на: 12 Юни 2019
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
irgnet написа:
Между другото в подножието на Пирин е чудесно за каране на велосипеди, дори може да се направи обиколка на Пирин в подножието му по черни пътища. Прехвърлянето от Предела към Брежани също е много интересно.

То и за пешеходене си става ниската част на Пирин, просто масовката ходи горе по камънака

Абсолютно съм съгласна, за любителите на mountain bike е страхотна дестинация.
Сря Юни 12, 2019 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение то не е само Пирин, ама.... Отговорете с цитат
Общо взето, ето 4-5 снимки от едно каране/ бутане/ носене из Родопи, Пирин, Рила от август 2023. Между другото, ако има някой с носталгия по старите пластмасови релефни карти, в с. Брежани (до Симитли) в училището, което е една гооляма масивна сграда, има такива карти (доста запазени), а и не само (като напр. разни животинки във формалинов р-р). За съжаление както навсякъде - пълна разруха.

https://photos.google.com/share/AF1QipMNoAf56y-UrjHOTjDF5ZnQqAPV8qMkTGTad1RRynrSom6mdpHVlXzSKHxZmAH7XQ?key=b284X0gtYVgxYWZsR1VDLTlWcmRUNUVDNHgzUWN3
Сря Ное 08, 2023 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"То и за пешеходене си става ниската част на Пирин, просто масовката ходи горе по камънака"

Ако ще обикаляме долу, в ниското, можем и в Източни Родопи. Не че не сме го правили. Когато съм на Слънчака, ходя пеш до Равда, пия две бири, но не го наричам туризъм.


От масовката Laughing
Пет Ное 10, 2023 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov