ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2017
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2017
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
За неможещите - предложенето е следващата седмица
..

Е вие на късото не можете, на дваж по-дълго сте тръгнали HarHar
Чет Юни 22, 2017 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Хитко



Регистриран на: 27 Фев 2017
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, трябва ли предварително записване?
Чет Юни 22, 2017 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Хитко написа:
Здравейте, трябва ли предварително записване?


Не.
Чет Юни 22, 2017 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Snufff



Регистриран на: 18 Дек 2012
Мнения: 20
Местожителство: Асеновград

Мнение Отговорете с цитат
Работа-мработа, току-що си промених отпуската, шефа да се оправя Smile, само не знам как ще тичаме Рила рън на 16.07 Shocked , ще помоля организаторите за патерици.

Сега по същество, някой ще пътува ли четвъртък сутринта от София, да се кооперираме. Миналата година стопа хич не вървеше за разлика от жегата Wink.

_________________
Ако Планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде при Планината!
Сря Юни 28, 2017 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, тази година смятам и аз да се включа в събитието. Има ли някаква организация за коопериране при пътуването. Аз ще путувам с кола в четвъртък следобед до Скобелево и от там пеша към х. Мазалат. Мога да взема някой с мен.
Бих се кооперирал с втори шофьор и да осавим едната кола някъде под. х. Ехо за да имаме една кола за прибиране към Скобелево.
До скоро

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Сря Юни 28, 2017 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Ако нещо извънредно не се случи, възнамерявам да ида с кола до Габрово в четвъртък и да се кача евентуално до Узана /т.е. мога ида взема кандидати на отиванe от София за Узана в колата/. После обаче не ми е много ясно как от Розино ще стигна обратно Габрово - и рейсовете и влаковете са отвратителни откъм разписание. Та да питам - някои възнамерява ли да бъде вземан с МПС от Розино по посока Карлово и/или Казанлък? Заплащам си чинно целия бензин.
Вто Юли 04, 2017 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
След умуване дори и да не участвам ще дойда да ви събера по трасето от северната страна. За сега сте двама.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юли 04, 2017 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Един познат ще ме качи с видокопроходим автомобил от Скобелево към хижа Мазалат. Може да вземе още 2-3. Ще тръгнем в четвъртък около и след 19ч. Ако някой има желание да се включи срещу малко възнаграждение за него да каже

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Вто Юли 04, 2017 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
кирил драганов



Регистриран на: 08 Юли 2011
Мнения: 21
Местожителство: велико търново

Мнение здравейте Отговорете с цитат
Някой ще тръгва ли от РУСЕ, четвъртък сутринта, да пишат и други участници от В. Търново и Габрово там мога да бъда по обяд, може и сутринта. А за русенци, последни тренировки в парка.....

_________________
кккккк444444
Сря Юли 05, 2017 1:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
diantsvetkov



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Аз и един приятел възнамеряваме да взвмем участие тази година. Бих се кооперирал с някой от София, така че ако ако някой има свободни места или търси превоз да се обажда Cool
Сря Юли 05, 2017 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brammo



Регистриран на: 26 Яну 2013
Мнения: 13
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Да се отбележа и аз. Ще участвам за пореден път.
Ще пътувам от Велико Търново до Габрово в четвъртък след обяд (вероятно с още един участник).
От там до Партизанска песен с такси или ако намеря някой познат.

Киро, по кое времеще бъдеш в Габрово? Може да се качим от там заедно.
Чет Юли 06, 2017 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ronkata



Регистриран на: 31 Дек 2010
Мнения: 143
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Времето за така чакания преход наближава. Да питам хората с опит, какво си носят в раницата, като хижи и заслони има на почти всеки 10км. Колко храна/ вода си носите за междинните участъци?

_________________
http://www.decanaplanina.com/
http://radobayraktarov.blogspot.com/
Пон Юли 10, 2017 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
ronkata написа:
Времето за така чакания преход наближава. Да питам хората с опит, какво си носят в раницата, като хижи и заслони има на почти всеки 10км. Колко храна/ вода си носите за междинните участъци?


Строго индивидуално е. Някои носят повече храна и вода, други по-малко. Някои разчитат повече на хижите и заслоните по пътя за подкрепа, други по-малко. Така че, няма универсално решение, строго индивидуално е. Да не говорим за различията в начина на хранене, за вкусовите предпочитания и т.н.

Обърни внимание на водата, за мен тя е първостепенна. Аз обикновенно нося със себе си 2 пластмасови шишета х 1,5л. В голяма част от времето едното стои празно, но в участъците з. Ботев - х. Добрила и з. Орлово гнездо - х. Козя стена влиза в употреба и то. Миналата година на х. Козя стена водата имаше странен, да не кажа леко гаден вкус (по-късно разбрах, че водосъбирателният резервоар там е бил почти празен, тя и годината беше по-сушава) и затова тази още на з. Орлово гнездо ще се заредя с над 2л вода за да изкарам до х. Ехо.
Пон Юли 10, 2017 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

В скромните ми две участия в похода в последните две години неведнъж съм изтъквал това колко важно събитие е за мен СтаРа 100х24 и с какъв трепет го очаквам цяла година. Бях силно съкрушен, когато още в средата на януари разбрах за неотложим ангажимент, който ще ми попречи да дойда на 21 юли и впоследствие и на 14 юли след обявяването на датата. От няколко месеца бях планирал да опитам да направя своя преход на 07 юли и съм благодарен на съдбата, че имах тази възможност. Споделям един албум с кратко описание и малко реплики под снимките на преминаването ми на маршрута. Нямаше как да не мисля за това, което се случи преди година и затова си позволих да посветя тазгодишното си преминаване на Тодор Христов! Преди година се разделихме с пожеланието тази отново да се срещнем пак тук. Съдбата реши той никога повече да не дойде до Мазалат, но духът му ще бъде.. Тук е и ще бъде с нас, докато ни е писано и ние да бъдем.. Ще бъде и след нас, ще бъдем.. Защото ние всички сме преходни и тленни, но Балкана остава, а всичко изживяно и оставено тук остава завинаги!

С позволението и на Руми на хижа Ехо вече чака един бял лист, на който има достатъчно място за всички.

СтаРа Планина 100х24 '17

Ако месецът е юли, денят - четвъртък, а мястото - билото на Балкана по залез слънце е повече от ясно, че е дошъл моментът на най-дългоочакваното събитие за годината - СтаРа Планина 100х24!!!

Всеки един има такова свое жадувано събитие било рожден ден или нова година, било море през август или финал на шампионска лига през май. За мен обаче в последните три години, няма приключение, което да чакам с по-голям трепет.

15-та поредна година - най-апокрифното събитие от този вид - 70 километра по самото било на Централна Стара Планина от хижа Мазалат до хижа Ехо в рамките на 24 часа, най-логичният маршрут - изцяло по Гръбнака на Балкана в най-зеления и подходящ сезон - събитието с главно С, ултрапреходът с главно У или просто СтаРа 100х24. Това е едно несъстезателно, пешеходно мероприятие, обединяващо десетки планинари от различни краища на България със своя неповторим заряд и харизма.

Точно тази живителна сила се усещаше, въпреки че бяхме само двама. Заедно с един от най-добрите ултра бегачи на България - Ивайло Атанасов се озовахме там горе, но липсваха всички останали. Поради ред възпрепятстващи причини опитахме да направим нашата СтаРа 100х24 седмица преди официалната дата. Но въпреки това енергията и магнетизмът бяха на лице..

Нямаше ги другите, но се усеща присъствието им.. Те щяха да бъдат тук следващия четвъртък, но сякаш бяха сега.. Тук бяха всички, с които преди година се разделихме на Ехо с пожеланието да се видим отново тази.. Тук са всички, с които ни свързва безмерната любов към Балкана..

Nikolay е вдъхновителят, заради когото аз бях там на това място и който запали искрата преди три години, Stanislav - човекът, който 15 поредни години стои зад идеята и организацията на този преход, Stanimir ни помогна лесно да се доберем до билото, а Ивайло месеци по-рано се беше съгласил да сподели с мен тазгодишната СтаРа 100х24 и да бъде дърпащият ме напред двигател - те четиримата са основните виновници, без които това ВЕЛИКО събитие нямаше да може да се случи и им благодаря безкрайно!!!

(През главата ми за тези 10 часа и 57 минути преминаха безброй мисли и емоции, няма да имам време да ги излея в голям пътепис, така че ще оставя само по няколко думи и непубликувани миналогодишни рими под снимките)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10155559770514695.1073741931.774269694&type=1&l=acb6c616af

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Пон Юли 10, 2017 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Забавното е, че настървена организация тече за поставяне на ново най-добро време тази година - доколкото дочувам и подразбирам от тук от там. Ето от рекламните материали в нета. Диаграмата между другото е информативна.


Вто Юли 11, 2017 6:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov