ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2017
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2017
Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение СтаРа Планина 100х24/2017 Отговорете с цитат
Здравейте!

Настъпи моментът да оповестя тазгодишното, 15-то издание на похода!

Същността е в рамките на 24 часа да изминем разстоянието от х. Мазалат до х. Ехо по билото на Стара планина включващо изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Програмата е следната:

13-юли-2017 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
14-юли-2017 (петък) - старт рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
до 05:00 часа на 15-юли-2017 (събота) - финал на хижа Ехо.

Походът ще е по билото на Стара планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижи и заслони в които се предлага храна - заслоните Ботев и Орлово гнездо и хижите Добрила, Дерменкая и Козя стена.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Не напразно навсякъде думата поход е акцентирано удебелена. Ударението при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. А не върху скоростта и състезателния характер. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

И тази година х.Мазалат ще е изцяло на наше разположение, вече е резервирана за 13-ти юли. Хижарите на Ехо също са уведомени за събитието и кога да ни очакват. Първоначално походът беше планиран за 21.07.2017 (петък), но се оказа, че х. Мазалат е заета на 20.07. и поради това се наложи датата да се измести с една седмица назад. Вариантът с по-късна дата отпадна, защото х. Ехо пък е заета на 28.07.

Ретроспекция от всички издания на "СтаРа Планина 100х24" може да намерите тук:

СтаРа Планина 100х24/2003
СтаРа Планина 100х24/2004
СтаРа Планина 100х24/2005
СтаРа Планина 100х24/2006
СтаРа Планина 100х24/2007
СтаРа Планина 100х24/2008
СтаРа Планина 100х24/2009
СтаРа Планина 100х24/2010
СтаРа Планина 100х24/2011
СтаРа Планина 100х24/2012
СтаРа Планина 100х24/2013
СтаРа Планина 100х24/2014
СтаРа Планина 100х24/2015
СтаРа Планина 100х24/2016


Още веднъж бих искал да разсея всякакви съмнения - това е просто един поход, напълно некомерсиален и несъстезателен. Да, по-дълъг и по-особен, но все пак поход. Разбира се, който иска да бяга по маршрута нека да го направи, но ми се иска акцентът да не се измества изцяло към спортно-техническия компонент на мероприятието, а да се запази баланс между него и удоволствието от контакта с природата.

Това е от мен засега, пазете се, бъдете здрави и до скоро!


Пет Юни 02, 2017 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави и пожелавам приятен поход на всички участници. Ще следя с интерес.

За жалост аз се подготвях за 21-ви и предната седмица съм в чужбина все още. На 21-ви може би ще се пусна сам.
Съб Юни 03, 2017 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Златко



Регистриран на: 07 Юни 2015
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
За жалост и аз се готвех за датите 20-21 юли. Предната седмица вероятно ще съм ангажиран и почти сигурно няма да мога да се включа. Ще знам това към началото на юли, но шансовете за 13-14 юли не са големи.
Нед Юни 04, 2017 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikiDermendzhiev



Регистриран на: 22 Май 2017
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Искам да се запиша - Николай Дерменджиев!
Нед Юни 04, 2017 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlink



Регистриран на: 19 Юни 2015
Мнения: 29

Мнение Re: СтаРа Планина 100х24/2017 Отговорете с цитат
Здравейте, очакваме този поход още от миналото лято. Планирахме отпуски и други мероприятия, за да сме свободни около датата 20. 07 и сега??
Пълно разочарование. Ако измислим някакво разместване на другите ангажименти ще пиша,но деня ми е напълно провален. Crying or Very sad
Пон Юни 05, 2017 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Много се радвам че и тази година ще вкуся от магията на този поход!
Повтаряме плана от миналата година и още от сряда аз и Вики ще сме на х.Мазалат
Естествено придружаваща кола ще е тъщата Very Happy
Пон Юни 05, 2017 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
1948



Регистриран на: 01 Фев 2015
Мнения: 8

Мнение Re: СтаРа Планина 100х24/2017 Отговорете с цитат
zlink написа:
Здравейте, очакваме този поход още от миналото лято. Планирахме отпуски и други мероприятия, за да сме свободни около датата 20. 07 и сега??
Пълно разочарование. Ако измислим някакво разместване на другите ангажименти ще пиша,но деня ми е напълно провален. Crying or Very sad


Здравейте,

Абсолютно същото положение.Планирани дни и отпуски за 20 - 21.07.... направо не мога да повярвам,.... Sad Sad Sad

Надали ще успея да променя нещо, затова остава варианта на колегата отгоре - самостоятелно минаване, все пак успех на всички!
Пон Юни 05, 2017 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Тодор (Тошко) написа:
Много се радвам че и тази година ще вкуся от магията на този поход!
Повтаряме плана от миналата година и още от сряда аз и Вики ще сме на х.Мазалат
Естествено придружаваща кола ще е тъщата Very Happy

КВА МАГИЯ.......
Тоше Вие с Ванката Гърбев и Румито пък за кви магии ми говорите - тичате като изоглавени със 100 километра Very Happy магий... то и други има като Вас шашави ама тях не ги познавам
Very Happy Very Happy Very Happy
Пон Юни 05, 2017 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Искам да се извиня на всички, които поради разместването на датите няма да успеят да дойдат, въпреки че са имали желание и са планирали участието си.

Самите ние с Рада бяхме неприятно изненадани от наложената промяна, тя незнам дали ще успее да дойде, но моето участие е под голям въпрос с оглед на други мои ангажименти. Все пак, даже и да не успея да се пусна по трасето, ще направя всичко възможно поне да дойда четвъртък вечер на х. Мазалат. А и животът не свършва с този поход, ако е рекъл Господ ни очакват поне още 10 издания. Само здраве да има.
Пон Юни 05, 2017 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Конкуренцията един по един започва да отпада - веднага си пускам отпуската Clap тра-ла-ла
Вто Юни 06, 2017 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
paeth



Регистриран на: 06 Юни 2017
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Явно не ми е писано да го мина тоя преход с приятелите си Sad През 2012 малко преди да замина да уча в чужбина се пуснах и се отказах на Беклемето с общо 32 пришки на двата крака. От тогава все се опитвам да се пусна - три години не можах да си взема отпуска, миналата не проверих датата и се прибрах точно на деня на похода мислейки си, че ще се проведе последния уикенд на месеца. Тази година си запазих билети и отпуска още от Януари за 19ти Юли, но явно не е писано. И аз ще се пусна на 20-21, дано да има повече хора да си правим компания по маршрута. Успех на всички.
Вто Юни 06, 2017 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Без страдание! Отговорете с цитат
Поради главоломно увеличаващия се брой решителни участници, разминаващи се с официалното мероприятие, предлагам да не оставяме страдащите да страдат и на 20 и 21.07. да организираме алтернативен "Поход на чевермето", състоящ се в доброволно 24-часово кръжене около център със силна притегателна сила, изразяваща се в ароматоотделящо/и, въртящо/и се над постоянна подходяща температура около оста си, постепенно добиващо/и приятен загар, нарочно отгледано за целта дребно/и чифтокопитно/и, великодушно предоставено/и от верен другар, бил в неизвестност известно време. Кръжащите ще имат право на неограничен брой спирания за неограничено време в Центъра. Тангенциално отпрашилите към Чучул ще бъдат вкарвани в правия път от нарочна бригада. Походът ще е отворен за участници с всякаква подвижност. Правилата могат да бъдат доуточнявани в движение. Участието в оригинала не лишава от право на участие в алтернативата. А?
Вто Юни 06, 2017 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Цецко, щом е "всякаква подвижност", значи благодаря! Еле па ако и транспорт ми уредиш, ще ти дам някой друг винт 3.5х60 самонарезка титаниева с шестогран. Хубаво са и са от скъпите. Изхода ме научи да не правя компромис с качеството и цената!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Юни 06, 2017 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение алтернатива на алтернативата Отговорете с цитат
За да не се почувства някой желаещ участник несправедливо игнориран и неглижиран, декларирам, че ако организираме алтернативния поход, ще има в изобилие и алтернативни неща, които желаещите биха могли да слагат в устата си вместо храна- магданоз, копър, брюкселско зеле, кориандър, безглутенов протеин и др. под.
Молбите за транспорт ще се подават до организационния комитет и ще бъдат резолюирани в зависимост от придружаващите ги документи. Най-много точки ще носи документът "Блю Лейбъл", следва "Блек такъв" и т.н. докато се изчерпат всички цветни нюанси.
Вто Юни 06, 2017 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
tzezko, как ги съчини Very Happy , казвай къде ще е алтернативната обиколка на огъня.
Ники, ша са упраим Very Happy
Вто Юни 06, 2017 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov