ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Паркиране в гр Априлци, кв Острец

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Паркиране в гр Априлци, кв Острец
Автор Съобщение
dar4o



Регистриран на: 16 Май 2013
Мнения: 31

Мнение Паркиране в гр Априлци, кв Острец Отговорете с цитат
Здравейте.
Искам да се кача до х. Мандрата от Априлци /от с. Тъжа вече съм се качвала/.
Бихте ли ми казала къде в кв Острец можеш да си оставиш колата за два дена - някакъв платен паркинг или друго място?
Пон Юни 04, 2018 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично в Острец за платен паркинг не се сещам, а и едва ли се ползва такава услуга там, за да има...
Ако оставите колата в Острец, ще трамбовате доста по пътя, преди да подхванете баира. Може да спестите поне 1 час ходене, ако продължите с колата по този по-скоро черен път, докъдето можете - зависи колко е висока самата кола. Сравнително добър е пътят до едно място, може би на 3-4 км от квартала, където има по-широка поляна в ляво и там, доколкото знам, доста хора си остават колите. По-нататък вече и пътят става по-лош. До това място, ако добре си спомням, се води асфалтов път, но е доста стар и разбит на места. Ето, тук на картата се вижда - накрая, където е като ченгел и свършва - за това място говоря.
Пон Юни 04, 2018 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В центъра на Острец е идеалното място за колата, на както писа колегата има ходене 4 км до
планината

Вто Юни 05, 2018 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Няма платени паркинги в Острец, но предприемаческият дух в мен живна и току-виж скоро се появил един Very Happy

Това в кръга на майтапа. Съвсем сериозно аз бих си оставил колата на обръщалото в Боевци, което е всъщност е краят на ул. Русалийски проход, точно преди комплекс Еко Рай Реката.
Eто го мястото - https://goo.gl/maps/1BswXDbhQ9P2
До информационната табела обикновено си оставям колата като тръгна за вр.Марагидик, само че не през Табиите, през Бунаря (паметника на Ц. Дюстабанов). Е вярно, не е било за два дни, а само за през деня, но не мисля, че ще имате проблем. Там никой не посяга за чуждо имущество.

От центъра 4-те км са до тази точка, а не до планината Wink

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Юни 06, 2018 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
И според мен това е най-подходящото място да оставите колата преди да тръгнете нагоре!Ние го използвахме преди няколко години,качвайки връх Ботев през хижа Мандрата.За две денонощия нямаше никакъв проблем!Ако планирате изкачването за края на лятото допълнителен бонус са къпините край пътя в първите няколкостотин метра след паркинга!
Сря Юни 06, 2018 6:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov