ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Аптечка на Пътечка - Ком - Емине
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Аптечка на Пътечка - Ком - Емине
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Пътя е с валиран чакъл. Супер е. Няма дупки и коловози. Лани по това време свършваше хубавия на 3-4 км от Зла поляна. Сега може да е до горе. На бариерата казваш, че имаш говеда горе и отиваш да ги видиш. На лични мога да ти дам телефона на Тошко говедаря от Врачеш за още по актуално инфо. Успех. Па що да не се разшетам и аз. Пооставям патериците вече.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юни 21, 2017 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Отключване на бариерите в планините Отговорете с цитат
Половината от бариерите в планините не се заключват, защото ги разбиват още същия ден. Затова много често бариерите са спуснати и незаключени. Най-често са залостенини с някакъв метален шиш. Ако все пак видите катинар, първо пробвайте дали е развален, незаключен или ключът е някъде наблизо.
Сря Юни 21, 2017 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много бих се радвал, ако аптечките бъдат отбелязани на картата на bgmountains! Smile)

Аптечките са правени в България. Все още не са готови и последните аптечки и нямаме окончателна цена за една бройка Smile

Соларните панели имат дълъг срок на годност, но батериите са с по-малък такъв - между 2 и 3 години. Надявам се да издържат максималния възможен Smile

Да, подобни аптечки могат да се поставят и на по-често, но уви средставта са ограничени. Целта е да поставим аптечки и на по-масово използваните стопанисвани заслони в Рила и Пирин.

Благодаря за идеите за поставянето на други неща освен лекарства - ще се съобразим с тях, още тази седмица Smile)

По-късно ще качим списък с медикаментите във всяка аптечка. Лейкопласт, бинтове, марли и лепенки има като за една сурия народ Smile)
Сря Юни 21, 2017 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Обръщам се към вас с следното питане: Имаме идея една от аптечки да бъде поставена около х. Планински извори. Имам известни опсасения, че там аптечката няма да оцелее дълго време, заради местните, които качват добитъка си горе. Въпросът ми е следния: Можете ли да предложите други места в Централен Балкан, където да е удачно да поставим аптечка?

Поздрави
Пон Юни 26, 2017 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Някъде, където има гора. Около Планински извори дори и да не й посегнат "американците" някоя прилична буря няма да й прости. Между Дерменка и Добрила според мен е най-сигурно откъм човешки и природни посегателства.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Юни 26, 2017 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Хора всякакви - на мен идеята за аптечки не ми харесва. Мисля, че е въпрос на време да се превърнат в боклук.
Следователно, поне ги оставяйте на места, където и други двуноги са се преждеизходили - конкретно в НП "ЦБ" - в тенекиената кутия/заслон на вр. Амбарица. Отвън може един червен кръст да изрисувате. В наблюдателната постройка на вр. Ботев (веднага след входната врата) също е подходящо. Ако е просто на открито - всяка следваща зима ще ускори процеса на обоклукчаване.
Вто Юни 27, 2017 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В Централен Балкан е най-малка нуждата от аптечки - обикновено има ятаци там, отделно по хижите можеш да "изпросиш" лекарства от други хора.
Бих предложила някъде преди хижа Кашана или около хижа Свищиплаз да я сложите, въпреки че не е в ЦБ.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Юни 28, 2017 7:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, идеята на аптечките уж е да са на места, докъдето не можеш лесно да се добереш до необходими неща.

И проходите и хижите в ЦБ са такива, така че за следваща след Арабаконак освен в началото на гората преди спускането към Кашана може би е що-годе подходящо място въпреки прохода..

За следваща .. не знам .. може би след Бедек чак около Кръстец някъде Very Happy

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Пет Юни 30, 2017 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov