ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-8 лято 2017г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Предишната тема
Следващата тема
Е-8 лято 2017г.
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:
Мерси Дидо, но очивидно имам някакъв проблем за да питам.
Ако се загледаш - червената марка не е нерекъсната, а има и паралелна такава.
Оставям настрана, че липсават пътеки които дори са маркирани с колове на места даже
- например, споменатата вече между х.Хр Смирненски и Аврамово - там изобщо няма линия. Ще се радвам да ме поправиш.


Разбира се, Е8 има варианти тук-там - нанесени. Твой избор е кой ще хванеш.

От яз. Белмекен до Юндола действително не даваме марка. Да бъда честен, не съм забелязал липсите за да огледам на място. Ако някой знае какво е актуалното положение с марката в тоя район - да сподели. Приемам на сляпо, че там просто се следва асфалтовия път.

От Юндола до Аврамово на терен липсва марка - проверено. Това обаче коректно е отразено на картата. Отново е твой избора дали ще идеш до Юндола на пазар или ще го прескочиш по-горе с отклонение на юг по черните пътища под х. Смирненски (дадени на картата).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Сря Сеп 13, 2017 7:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 13, 2017 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите. Все пак за да ми е по-лесно да премем, че до х. Сини Връх всичко ми е ясно. От там нататък До Паничково през Жълт камък ли се минава (както направих миналата година)или е друг пътя. В бг моунтаинс има марка сърница до Аида, която на Спахиево пак изчезва. Като цяло това ходене до Аида ми се вижда отклонение от посоката. Важно лие за трасето или може да се търси по-пряк Път към Тракиец примерно. Ще ми е най лесно с възможно най-много точки през или покрай които се минава. Дано съм бил ясен, какво не ми е ясно Smile
Сря Сеп 13, 2017 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, този август правих Е-8. Като цяло следвах трака на Рекаро, с някои изключения. Асфалтът след Белмекен го оставих при Старина, където има пътека, маркирана в зелено до Юндола. Излиза точно на туристически комплекс Андела. Е, не отива чак до Аврамово, но по този маршрут има доста асфалт, малко повече или малко по-малко, за мен лично не е от такова значение.
Момчилов, ако държиш да имаш карти с маршрута, мога да ти изпратя 7те карти, издание на картография по куриер. Пиши ми на лични, ако такъв вариант те устройва.
Желая ти успех и много приятни емоции!
Сря Сеп 13, 2017 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
От яз. Белмекен до Юндола действително не даваме марка. Да бъда честен, не съм забелязал липсите за да огледам на място. Ако някой знае какво е актуалното положение с марката в тоя район - да сподели. Приемам на сляпо, че там просто се следва асфалтовия път.

Мяркал съм отделни (стари) марки покрай асфалтовия път в участъка между х. Христо Смирненски и Юндола -- сякаш имаше червени и зелени. Не съм се заглеждал много-много, тъй че би било полезно по-щателно оглеждане на място. Възможно е тези марки да не следват асфалтовия път изцяло.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Сеп 13, 2017 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Абсурд, благодаря наистина много, но не мисля че има нужда.
Гледам картата на домино на рила и виждам някаква пътека почваща малко преди Каменити чал, минаваща под Софан 2017 и май продължава надолу чак до Смирненски, където Роки хижаря ми показа къде излиза пътеката за Аврамово. Там между другото има кол с табели за кръгово вело трасе.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210889441543543&set=a.10210889408702722.1073741870.1577528015&type=3&theater

Идеята ми е, че ако има вариант да се избегне асфалт, трябва дори ако трябва да се премаркира маршрута. Асфалта и бездруго е прекалено много, та където може трябва да се избягва.
Сря Сеп 13, 2017 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
Както вече много пъти е коментирано в предишни постове, има различни варианти, а и всеки има лични съображения. Който и вариант да избереш, важното е да си там и да ти доставя удоволствие това, което правиш. Пожелавам ти го от сърце и ще се радвам, ако мога с нещо да помогна.
Сря Сеп 13, 2017 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Ако искаш мога да ти дам суровите тракове от Ястребец до х. Свобода. Освен малките отклонения има шест големи.
1. Три км. преди Медени поляни се отклоних от маршрута към селото. После през Побит камък по устието на р. Доспат се върнах до Каратепе по асфалта.
2. На Г. Беглик ме взеха с лодка на основния приток на язовира и преспахме на големия остров. После ме оставиха от южната страна на язовира, тоест маршрута минава северно и на двата язовира(Г. Беглик и Ш. Поляна, но фурната за хляб не е за изпускане), а аз минах южно.
3. След Кастракли минах директно по пътя към Триград(рядко но има маркировка), а маршрута официално минава и през Ягодина.
4. От Триград вместо да мина по официалната пътека се върнах и минах по Чаир дере към Чаирски езера.
5. След Мугла минах заобиколих през Касъка, а пътеката е напряко.
6. От х. Ледницата не се качих на панорамния път, а минах през Ш. Лъка към Пампорово.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Сеп 13, 2017 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
Между другото нямам спомен за марки по шосето от х. Хр. Смирненски до Старина, ако е имало единични, стари, поне аз не съм ги забелязала. Зелената марка за пътеката започва като се отклониш от шосето наляво, но знаех, че трябва да я търся по описание от пътепис. Според мен,тя се следва достатъчно добре. Освен това имаше моменти, в които след ходене по пътеки, които вече не са пътеки, а са превзети от високи треви, тръни,къпинаци, драки, порядъчно изподрана, предпочитах асфалта.
Сря Сеп 13, 2017 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Докато някой не мине стриктно, бавно и грамотно точно, ама точно по маршрута, за да запише/запълни дупката след х. Сини връх, така ще е - тоя минал оттук, оня оттам, а трасето на маршрута лека полека се заличава...

momchilov написа:
..............................................
Важно лие за трасето или може да се търси по-пряк Път към Тракиец примерно. Ще ми е най лесно с възможно най-много точки през или покрай които се минава. Дано съм бил ясен, какво не ми е ясно Smile

По принцип човек може да мине отвсякъде между началната и крайната точка...
Чет Сеп 14, 2017 2:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
https://www.facebook.com/pg/divirodopi/photos/?tab=album&album_id=2011208205772821
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/routes/4616-route-2016-avramovo-kurtovo

Ето какво намерих за този вело маршрут към Аврамово, който видях пролетта.
Чет Сеп 14, 2017 8:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
... Ако някой знае какво е актуалното положение с марката в тоя район - да сподели. Приемам на сляпо, че там просто се следва асфалтовия път.
...

Информация от тази година - има прясна червена маркировка по целия асфалтов път от хижа "Христо Смирненски" до Юндола. Има и зелена маркировка, която напуска асфалта при местността Старина и продължава по земни пътища и горски пътеки на изток и юг до Юндола. Това е и трасето на маршрут Е-8, описано в картите. През 2014 г. беше сравнително добре маркирано, само на няколко поляни се зачудихме накъде да тръгнем.

momchilov написа:
... На коя карта смятате, че е нанесено е8 - така и не разбирам.
...

Нанесено е на картите за маршрут Е-8 на "Картография" ЕООД. Ето връзка към тях, отваряш ли я?
Любителски снимки на картите на маршрут Е-8 с мащаб 1:50 000 на "Картография" ЕООД - 1993 г.

momchilov написа:
...
Ще ми е най лесно с възможно най-много точки през или покрай които се минава...
...

Momchilov, ти международен маршрут Е-8 ли искаш да правиш или някакъв си твой маршрут?

Ако ще е твой маршрут - прави си го както ти си намериш за добре, не разбирам защо питаш тук.

Ако все пак искаш да направиш Е-8 - дадохме ти карти, описания - виж откъде минава маршрутът и го следвай.

Ако смяташ, че Е-8 е труден за тебе и не можеш да се справиш с малко асфалт - може би е по-добре да се откажеш.

momchilov написа:
...
... Идеята ми е, че ако има вариант да се избегне асфалт, трябва дори ако трябва да се премаркира маршрута...


Е-8 е международен маршрут и не решаваш ти откъде да минава и къде да се маркира.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Сеп 15, 2017 2:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Идеята ми е да се направи дискусия, ако трябва да се организира комитет по българските Е-та пък тогава да се вземе решение и ако трябва да се премаркира. Не, че аз решавам. Ако целта е да се прави този маршрут с пътна карта - без мен. Не ми е самоцел да променям маршрута! За разлика от Стефан, не ми е целта и да следвам сляпо статуквото. Освен това, смятам, че маршрута си е маршрут, а ходенето по хижите - опция. Пишейки в тази тема, разчитам на мненията на хора запознати и на които им пука за този маршрут. В крайна сметка, с помощта и на вашия трак, карти и информация ще тръгна максимално близо до марките - не че много ги има, пък накрая ще го кръстя Е8 - подобрено, за да се различава от ортодоксалното. Всъщност има толкова много варианти трасето, толкова се разклонява, че трудно е да се нарече едно трасе. Трябва едното да се обозначи като Е8 - основно, а другите да са второстепенни.
Пет Сеп 15, 2017 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ех, ако някой може да гарантира и възстанови ей това второстепенно трасе (пунктира): https://photos.google.com/share/AF1QipMpbnknaSV5KfN71POztoyCLowr7XjArv0nzRTNFuZA07ms9MIb04LEPGGdAfRLWg/photo/AF1QipMyS_TJWT62I4yHNI3gEgEIrjskpd3hPsYwdeTH?key=cmVRRkw1WjVEY0IyMUNzcXFTY0JweHdqejk2cWNR
Пет Сеп 15, 2017 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ех, ако някой може да гарантира и възстанови ей това второстепенно трасе (пунктира): https://photos.google.com/share/AF1QipMpbnknaSV5KfN71POztoyCLowr7XjArv0nzRTNFuZA07ms9MIb04LEPGGdAfRLWg/photo/AF1QipMyS_TJWT62I4yHNI3gEgEIrjskpd3hPsYwdeTH?key=cmVRRkw1WjVEY0IyMUNzcXFTY0JweHdqejk2cWNR

-----------------------------------------------------------------------------
Обръщай се към Пътеводителя на стара планина Smile
Или ако сте си разделили феодално планините - просто взимай пример от него. Пък аз ще помагам каквото мога Smile
Пон Сеп 18, 2017 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:
Ех, ако някой може да гарантира и възстанови ей това второстепенно трасе (пунктира): https://photos.google.com/share/AF1QipMpbnknaSV5KfN71POztoyCLowr7XjArv0nzRTNFuZA07ms9MIb04LEPGGdAfRLWg/photo/AF1QipMyS_TJWT62I4yHNI3gEgEIrjskpd3hPsYwdeTH?key=cmVRRkw1WjVEY0IyMUNzcXFTY0JweHdqejk2cWNR

-----------------------------------------------------------------------------
Обръщай се към Пътеводителя на стара планина Smile
Или ако сте си разделили феодално планините - просто взимай пример от него. Пък аз ще помагам каквото мога Smile

Tooth

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Сеп 18, 2017 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov