ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на гети.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на гети.
Автор Съобщение
amigo



Регистриран на: 29 Дек 2009
Мнения: 3

Мнение гети Отговорете с цитат
За гетите...Желателно е да са от Thinsulate, Gore tex и други подобни които позволяват вентилация на крака , и спират външната влага да проникне към обувката и панталона.Последните гети на Ташев, нещо са сбъркали "ваксата" и в студено време правят такъв конденз че за няколко часа глезените и малко над тях са вир вода. На какво от горе се предлагат на цената на Salewa, Camp и др. Така че умната..
Вто Дек 29, 2009 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Tinsulate не съм виждал да слагат на гети. Този материал служи за топлинна изолация, не ми се вижда подходящ за целта.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Дек 29, 2009 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Re: гети Отговорете с цитат
amigo написа:
За гетите...Желателно е да са от Thinsulate, Gore tex и други подобни които позволяват вентилация на крака , и спират външната влага да проникне към обувката и панталона.Последните гети на Ташев, нещо са сбъркали "ваксата" и в студено време правят такъв конденз че за няколко часа глезените и малко над тях са вир вода. На какво от горе се предлагат на цената на Salewa, Camp и др. Така че умната..


http://www.yakobg.com/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D1%82%D0%B8-Direct-903/Detailed-product-flyer.html

За тези ли става въпрос? Понеже трябва да си купя(за пръв път си копувам гети)и си мислех точно за този модел на Ташев.Ако не е добър дайте прадложение за накакви гети до 50лв. моля ви!

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Съб Яну 02, 2010 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amigo



Регистриран на: 29 Дек 2009
Мнения: 3

Мнение Re: гети Отговорете с цитат
Точно за тези става дума - Direct.Вероятно са ги кръстили така защото директно, без заобикалки и препястия се мокриш. Даже и в най сухото ще се прибереш мокър. Пазят от тръни, бодили и прочие...
Набутах се и подарих на половината отбор от този модел , които не само че са до два пъти по скъпи от някой маркови модели, но от горе на всичко е по вероятно да се върнеш сух ако не си обут с тях...
Дано не си ги купил...
bushy_7 написа:
amigo написа:
За гетите...Желателно е да са от Thinsulate, Gore tex и други подобни които позволяват вентилация на крака , и спират външната влага да проникне към обувката и панталона.Последните гети на Ташев, нещо са сбъркали "ваксата" и в студено време правят такъв конденз че за няколко часа глезените и малко над тях са вир вода. На какво от горе се предлагат на цената на Salewa, Camp и др. Така че умната..


http://www.yakobg.com/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D1%82%D0%B8-Direct-903/Detailed-product-flyer.html

За тези ли става въпрос? Понеже трябва да си купя(за пръв път си копувам гети)и си мислех точно за този модел на Ташев.Ако не е добър дайте прадложение за накакви гети до 50лв. моля ви!

Чет Яну 07, 2010 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amigo



Регистриран на: 29 Дек 2009
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Thinsulate не съм виждал да слагат на гети. Този материал служи за топлинна изолация, не ми се вижда подходящ за целта.

Има даже марка гети "Thinsulate". Аз вече 10 години се подвизавам с тях и въпреки че имам и разни нови модели, тези ги намирам за най удобни. Нямат фаца но си вършат все още безупречно работата.И вероятно точното премерване на тези изолиращи материали правят гетите . В противен случай имаме неприятния ефект постигнат от Ташев. Същия случай имах преди години с панталони щурмовки. Тънки , ветро и влагоупорни но не позволяват дишане и ставаш вир вода. В този случай бе купен само един чифт.. Но с гетите, голяма греда ударихме...Да подкрепяме родното и прочие...
Чет Яну 07, 2010 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bushy_7



Регистриран на: 24 Яну 2009
Мнения: 52

Мнение Re: гети Отговорете с цитат
amigo написа:
Точно за тези става дума - Direct.Вероятно са ги кръстили така защото директно, без заобикалки и препястия се мокриш. Даже и в най сухото ще се прибереш мокър. Пазят от тръни, бодили и прочие...
Набутах се и подарих на половината отбор от този модел , които не само че са до два пъти по скъпи от някой маркови модели, но от горе на всичко е по вероятно да се върнеш сух ако не си обут с тях...
Дано не си ги купил...
bushy_7 написа:
amigo написа:
За гетите...Желателно е да са от Thinsulate, Gore tex и други подобни които позволяват вентилация на крака , и спират външната влага да проникне към обувката и панталона.Последните гети на Ташев, нещо са сбъркали "ваксата" и в студено време правят такъв конденз че за няколко часа глезените и малко над тях са вир вода. На какво от горе се предлагат на цената на Salewa, Camp и др. Така че умната..


http://www.yakobg.com/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D1%82%D0%B8/%D0%93%D0%B5%D1%82%D0%B8-Direct-903/Detailed-product-flyer.html

За тези ли става въпрос? Понеже трябва да си купя(за пръв път си копувам гети)и си мислех точно за този модел на Ташев.Ако не е добър дайте прадложение за накакви гети до 50лв. моля ви!


ok предложи някакви до 40-50 лв.

_________________
Там далече в планината,
в царството на вечния сняг,
еделвайс цъфти усамотен
сред дивия планински мир.
Пътник нивга не минава
край теб, любим и нежен цвят.
Еделвайс, защо цъфтиш, кажи,
на никому ненужен ти?
Еделвайс, любимо цвете ти,
за теб сърцето ми тупти.
Нед Яну 17, 2010 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vesquto



Регистриран на: 14 Яну 2010
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Привет, преди около месец си взех от тези http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1608
Удобството им е, че ремъчетата отдолу са гумени и не замръзват, лесно се слагат и си вършат работата перфектно!
Единственото което ми направи впечатление е, че след няколко часа ходене, ремъчетата като че ли се вдигат малко нагоре, но от 3-4 ходения, само веднъж ми направи впечатление!
Нед Яну 17, 2010 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vesquto написа:
Привет, преди около месец си взех от тези http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1608
Удобството им е, че ремъчетата отдолу са гумени и не замръзват, лесно се слагат и си вършат работата перфектно!
Единственото което ми направи впечатление е, че след няколко часа ходене, ремъчетата като че ли се вдигат малко нагоре, но от 3-4 ходения, само веднъж ми направи впечатление!


Здравейте,
това ми харесва като продукт, цена, пък и магазина ми е на удобно място.

Имам въпроси към познавачите:
1. Практични ли са тези гети през лятото?
2. Издържат ли на драскане от храсталаци и клекове?
3. Доколко биха предпазили крака от ухапване от змии?

Честно казано предпазването от змии е основното , което ще ме накара да сложа гети. Харесал съм си едно езерце в Рила, а пътеката до там (ако изобщо я има) е доста обрасла... Пък напоследък съм развил некои фобии... включително към змии... То не че някой ги обича тези животинки.
Чет Юли 07, 2011 8:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Гети Ferrino за 17лв бяха тогава. Намсиколко години ми служат вярно зиме и лете Wink Наистина малко спарват през лятото, но пък в такъв сезон ги нося само в дъжд или роса. Мисля, че са кордура иначе.

Колкото до кевлара - аз лично го ползвам, за да го паля Laughing


а от къде го взимаш, за да го палиш? Laughing

сериозно сега, някой има ли идея къде се продава кевлар?
искам да го ползвам за ъпгрейд на гети и панталони
Вто Ное 29, 2011 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
този за паленето не знам дали става за други цели Rolling Eyes И както за всички останали приложения не е точно кевлар, а нещо с кевларени нишки.



Ей това е магазина в БГ, но нещо го няма в момента:
http://onfire-bg.com/shop/
Вто Ное 29, 2011 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако няма да ходиш твърде често през зимата може да си вземеш и по-евтини гети. http://outsider-bg.com/content/%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-milo-creek

Ще спарват 100%, но дали и тези на Мийе ще дишат достатъчно добре не се знае.
Вто Яну 10, 2012 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
Ако няма да ходиш твърде често през зимата може да си вземеш и по-евтини гети. http://outsider-bg.com/content/%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-milo-creek

Ще спарват 100%, но дали и тези на Мийе ще дишат достатъчно добре не се знае.

Такива гети е по-добре да не слага - ще му намокрят крачолите дори да е сухо отвън Wink
Вервай ми.
А и гетите вършат най-вече работа във висока трева след дъжд... Idea
Питай Албена скоро по Витоша преди снеговете без гети как беше.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Яну 10, 2012 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah



Регистриран на: 30 Авг 2011
Мнения: 336

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Такива гети е по-добре да не слага - ще му намокрят крачолите дори да е сухо отвън Wink
Вервай ми.
А и гетите вършат най-вече работа във висока трева след дъжд... Idea
Питай Албена скоро по Витоша преди снеговете без гети как беше.


Искаш да кажеш, че и лятото и есента ли носиш с теб тези тежки зимни гети. Question
Вто Яну 10, 2012 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
:
Питай Албена скоро по Витоша преди снеговете без гети как беше.


Питахме я Laughing ......Христо, какво имаше предвид за ластика в средата на гетите ?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Яну 10, 2012 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
...
Искаш да кажеш, че и лятото и есента ли носиш с теб тези тежки зимни гети. Question

А нима си заслужава да купуваш 2 чифта гети, като може с едни високи целогодишно? Rolling Eyes
А тези от линка не са моите. Моите са тези - Alpinus Hydrotex XTR - и тежат точно 280гр. двете.

ПАВЕЛ написа:

...Христо, какво имаше предвид за ластика в средата на гетите ?

Ластика в средата служи да ти държи гетата стегната до крака предполагам с цел да не я дереш с котките???
ОБАЧЕ - ако не е регулируем запарва крака при газене на сняг/мокра трева в топло време и стават крачолите вир-вода от собствените изпарения на краката.
Основно заради дишаемостта на краката. Аз в топло време ги оставям охлабени на макс горе и всичко е перфе. Нищо, че са от дишаща материя. Подпомагам я Wink
За това препоръчвам гети без среден ластик.
Питайте ZCEZBRM за гетите в цитираните условия със снега Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Вто Яну 10, 2012 11:11 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Вто Яну 10, 2012 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov