ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Качествен елек, термобельо - предпазващо от климатик ...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Качествен елек, термобельо - предпазващо от климатик ...
Автор Съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Качествен елек, термобельо - предпазващо от климатик ... Отговорете с цитат
Не си харесах тема и реших да направя нова Smile Ако не е за тук, може да я преместите.

Идеята е да минимизирам този пречещ фактор, за да започна лечение на хроничен проблем (плексит вероятно)

В работата имам проблем с климатик (централен - решетка духащата почти вертикално над работното ми място, няма опция да се спре... а прекарвам поне 50% там (компютър) и понеже и плексита ми много се влияе от нея, особено сега в жегите го набичват ... сутрин при по-хладния въздух отвън се усещат на талази...
- смяната на въздуха е най-малко 3-кратна (каквото и да значи). 10 бр са в средно голям опен-спейс.

Та, с какво мога да противодействам?
Имам един служебен елек - т.е. полиестер с някаква мижава вата, но при температура 20-22 в помещението, и ако се раздвижиш нанякъде... почваш да се потиш (а и в покой също, понеже съм със пам. суитчер отдолу, тениска, потник...) Дори тази комбнация - пак се усеща дискомфорт в рамото/ плекуса.

Сещам се за варианта - елек - нещо по-дишаемо? Зимата би могло да нося нещо като термопотник, но сега не върви.
Мисля че връхна броня (елек с добра яка), което да "отразява" студения поток, ще върши повече работа от вътрешни слоеве,които са в пряк допир до тялото.
Ползваме и полиестерни престилки (80%). Мислил съм да поръчам от по-ест. плат?!
Елекът не трябва да е тип "Мишлен" Laughing т.е. пухът отпада, а и не само поради тази причина.

Надявам се да намеря решение защото вече се замислих за нова работа... Shocked
Есента ще сменят решетките с друг модел, но едва ли ще се подобри кой знае колко.

Също и някакво по-фино (за топлите сезони) термобельо (дълъг ръкав) за под престилката? Потник, ползвам памучен, но май не помага много в случая памукът? Тук може и да не се пести от бюджета, понеже ще влезе в "двойна" употреба

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пон Юли 27, 2020 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Виждал съм да закачват отворен чадър с дръжката нагоре точно под духалката.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 28, 2020 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
От скоро виждам че се продава това:

https://www.technopolis.bg/bg/bg/Aksesoari/DEFLEKTOR-ZA-KLIMATIK-SMART-WING/p/117987

Нямам реални наблюдения дали бачка, ама предполагам че колкото отворен чадър. Просто е за пари ахахах. Така и не разбрах климатика при колегата от този тип ли е, или таванен.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Юли 28, 2020 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Таванен е, отделно има и на пода няколко, но те не ми пречат директно. Това с чадъра е доста дръзко решение. Laughing
ПП Хубавото на елека е, че мога да го обличам основно като съм на стола, иначе ще прегрея при движение, предполагам Rolling Eyes Ако се предлага и в светъл цвят ще е бонус.

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Вто Юли 28, 2020 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
софтшел май ми трябва? Има ли значение производителят, както е при Полара /Polartec/?
Кечуа е най-поносимото (45), Зайо - 70лв, други все още не съм гледал. Но декатлонските са ми малко шир потреба от това което съм взимал.
Ако са останало от Зайотата - мисля да се мятам. Ще видя в SLS
пп. до 100-120 гледам.
От някой сайт да препоръчате? Rolling Eyes

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пон Яну 04, 2021 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov