ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Градене на дворна чешма

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Градене на дворна чешма
Автор Съобщение
ludaka



Регистриран на: 20 Юли 2017
Мнения: 1
Местожителство: димитровград

Мнение Градене на дворна чешма Отговорете с цитат
Здравейте! Имам вила в град Панагюрище и през свободното си време правя разни неща. Сега имам мерак да си модернизирам чешмата Чешмата е проста тръба с кранче от тези старите, които сигурно почти всеки знае. Искам да я направя от тези модерните и хубавите, които срещам на снимки из форумите, но проблемът ми, че не знам как точно да подходя. В двора съм пълен с купища камъни - малки, големи, варовникови, речни и т.н. , имам и доста керемиди. Ако може да ми разясните като за начинаещ, как да подходя, какво да използвам и как точно да го направя. Ще съм ви много благодарен! Smile

_________________
i don't care i want to be funny
Чет Юли 20, 2017 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Чешми всякакви Отговорете с цитат
Темата не е много планинарска, но ще я минем като любов към природата и традициите. Има списания, в които се описват битови елементи в нови къщи. Не съм ги чел специално, но ги виждам по витрините. Къщи в копривщенски стил, калдъръми, кладенци, чардаци, чешми... Зависи ти какъв тип чешма искаш. Дали ще я зидаш от дялани камъни, дали от по-малки обли, дали с плочки... Аз също някой ден ще правя чешмата на двора и съм намислил най-простото решение: да поръчам на гробарите надгробна плоча, в която да пробия дупка за тръбата. Нататък е лесно. Отдолу естествено каменно корито. Пиши ми на пощата, ако мога да помогна с допълнителна информация.
Съб Юли 22, 2017 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Тук със сигурност има инфо - или ако не намериш пиши тема и ще ти кажат.
https://forum.napravisam.bg/viewforum.php?f=18
Нед Юли 23, 2017 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov