ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Помощ с маршрути около Троян/Рибарица
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Помощ с маршрути около Троян/Рибарица
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Богое --> х. Васильов го меря 185 м изкачване по пътя (синя марка)?

Според DEM-a на BGM наистина е по-малко, при мен излезе 200 м.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Сеп 14, 2017 2:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Приблизително вярно. Моето число е от филтриран трак.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 14, 2017 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zippergalio



Регистриран на: 06 Авг 2013
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Аз вече го казах, но - огромни благодарности за помощта и информацията.

Екскурзията се осъществи, макар и с малко непредвидени обстоятелства. След Мальовица и Мусала, които направихме(може и единствено число, защото обстоятелствата отказаха другата половина от дуото и го принудиха да си седи в хижа Мусала) за два поредни дни, темпото се позабави. Нека кажем, че репликата "изгорял като руски турист" придоби нови измерения. Никога не съм изгарял така лошо. Чак имах рани на главата... Та за Стара планина не останаха толкова сили, колкото ми се искаше. Отидохме на Гложенския манастир, на Екопътека водопад Скока, пропуснахме екопътека Искър-Панега, поради негативни отзиви за състоянието на екопътеката. Ходихме и на кладенчето на Бенковски, от слънчасването(или от разсеяност) обърках маршрута на х.Васильов=>връх Васильов с х.Вежен=> връх Вежен в Рибарица. И се радвам от объркването си, понеже екопътеката е един път!!! Макар да ми мрънкаха много, тоя маршрут ми допадна. Нямаше пукнат човек, пътеката е по-дива и имаш чувството, че си се изгубил и това не е никаква пътека, и всеки момент ще те нападне някоя горска твар. Вървиш из гъстата гора по един тесен друм, чуват се звуците на животинките, чуваш течаща вода, която в последствие осъзнаваш, че върви покрай теб, но не я виждаш. И горски малини ядохме там. Изказахме пред хижарите от х.Вежен и намерението си за разходка идните дни по екопътека Царичина, но ни казаха, че е неподдържана тая година и не препоръчват минаване по нея. Успяхме и да направим прехода от хотел "Сима" => Беклемето => х. Козя Стена, но бяхме вече убити от екскурията и се отказахме да ходим до х. Ехо и се върнахме.
Съб Сеп 23, 2017 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov