ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
"старата" хижа Мусала

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
"старата" хижа Мусала
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение "старата" хижа Мусала Отговорете с цитат
Тук един интересен пост от фейсбук.

"Здравейте,
Много рядко си позволявам да давам оценка на някой или някаква организация.
Но, сега мисля, че е крайно време да ви запозная със случващото се на хижа Мусала- стара. Вече почти 3 месеца след избора на нов наемател.
Аз, Антон Стефанов, участвах в конкурса за нов наемател. На конкурса се явихме 10 човека. По-голямата част бяха хора, много далеч от планината, хора които се занимават с животновъдство в района. Имаше един господин от София и аз, бяхме хората извън Самоков. Беше насрочена дата за отваряне на предложенията. Отмениха я, защото човека от София "забравил" да добави инвестиционна програма. На другата седмица, се събрахме. Отвориха предложенията, всеки влизаше сам. Отваря се предложението, питат те ако имаш въпроси и излизаш. След една седмица ми се обадиха, да ми кажат, че много много съжаляват, че не съм аз. Спечелилият бил господина от София. Ресторантьор. Няма нищо общо с планината. Човека бил предложил 200 лв повече наем от мен и инвестиционна програма на стойност над 130 хил.лв. за 10 години, но щял още тази година да ги инвестира. Аз съм бил класиран на 2 място. Казах добре, надявам се хижата да е в добри ръце. Но вече 3 месеца след конкурса, хижата е от зле, по-зле. Няма никой горе. Положението е потресаващо.
Какво бях предложил Аз?
Наем в размер 9600 лв на година. (До момента е бил 8400 лв и се е приспадаш заради разходи)
За първите 5 години предлагах минимум 50 Хил лв в обновяването на хижата. Възстановяване на старата част, както на тоалетната, подмяна на обзавеждането, подмяна и обновяване на парното. Направа на кътове за отдих, кошчета и много много саксии с цветя. Въвеждане постоянна кухня на нормални цени, скара и бюфет.
Също така, постоянно достъпно място с печка и храна при бедствена ситуация на даден турист.
Също така бях обещал отварянето на минимум 2 работни места за хора от районна.
Също така бях поел ангажимент за електрификация на хижата на стойност поне 20 Хил. Лв.
Не на последно място, бях провел разговор с БОХО и веднага на хижата щяха да се монтират камера, метеорологична станция и безплатно wi fi.
Всичко това беше описано от мен и моят екип в предложението и се явихме на конкурса.
Новите стопани на хижата щяха да са млади хора, загрижени за планината. Имащи за цел, да се промени старата слава на тази хижа. И да се превърне в една от най-добрите хижи в България.
За съжаление или не, не е било писано.
Хората в ТД Рилски турист, са хора на преклонна възраст. И се чудя защо такива хора решават бъдещето на нашите деца? Бъдещето на туристически обекти с национално значение?
Аз като турист, имам право да знам какво се случва. Обаждах се, казаха ми, че не работи ! Телефон на новия наемател нямам.
Само на ТД.
Аз ще продължа да питам и да се интересувам... Но като всяко нещо в България, нещата се потулват.
Извинявам се, че стана дълго, Благодаря на тези които са го прочели! За мен е чест. 🙏 Винаги съм бил честен и директен, мисля че е нужно да се знае!
🇧🇬🇧🇬🇧🇬

П.п. Снимките са стари, но в момента положението е доста по-зле!
П.п2. Поста не го написах за да се жалвам или да се добие някаква гласност за да я взема аз. Животът ме завъртя и ми даде нови огромни възможности пред мен. Та всяко зло, за добро. Просто реших да споделя, за да се знае. "
Чет Май 09, 2019 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Какво очаквате от марионетките на БТС в случая ТД Рилски Турист? Какво очаквате да се случи оревавайки целия интернет (да чета тази ви публикация вече на 4то място)?
Нас самоковците това не ни учудва за съжаление, но и не мисля , че има как да ви помогнем ... Там господари на ефира , БТВ ... ако някой иска да нищи ситуацията - да действа ...
А проекто договор искаха ли / имаше ли ? Там ми е интересно какво пише при неизпълняване на тези инвестиции кво се случва?

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Чет Май 09, 2019 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Демоне, единствения човек който реве, това си ти. На мен ми стана интересно и го пуснах това. Бъди спокоен, изпий една ракийка, потопи краката в студена вода и така Smile
Чет Май 09, 2019 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Хижа Мусала с нов наемател?
Източник: Самоков Инфо, 11 март 2019 г.

Хижа Мусала наета от софиянец
Източник: Самоков Инфо, 13 април 2019 г.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Май 11, 2019 1:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
Хах станало му интересно разбираш ли ... Laughing

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Вто Май 14, 2019 8:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lexx



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Тази история, която се разнася наляво, надясно от известно време, предизвика някои въпроси у мен.
1. Ще възстановяват изгрялата каменна хижа, тъй ли? Защото на мен тя ми е известна като "старата хижа".
2. Чувал съм от планинари да казват, че новата дървена хижа е вдигната да приюти строителите на хотела до нея. Има ли нещо вярно в тази история или е измислица?
3. Каква е историята за тая дървена хижа? Защо са я построили, вместо да възстановят старата(каменната)? Очевидно са имали предостатъчно средства и материали.
Вто Май 14, 2019 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Като бях малък, "новата дървена хижа" беше база на самоковските скиори - "Рилски скиор" се казваше клубът им. Като изгоря старата каменна хижа през 1987 ако не се лъжа, постройката стана автоматично хижа "Мусала", то нямаше просто друга тогава. Тогава вече беше почнал строежа на голямото недоразумение в съседство. Самата дървена постройка е строена през соц-а, през 70-те години, бих предположил...


Последната промяна е направена от mom4i на Сря Май 15, 2019 1:41 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Сря Май 15, 2019 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Доколкото си спомням, в началото дървената беше по-малка, отколкото е сега, но след като изгоря каменната хижа и се наложи да поеме и част от нейните функции, то малко я разшириха.
Сря Май 15, 2019 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Е, те Галевите бутнаха старата столова и я направиха наново, двуетажна. Беше съборено всичко до където е шубера в момента. Преди около 10 години някъде?
Чет Май 16, 2019 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Е, те Галевите бутнаха старата столова и я направиха наново, двуетажна. Беше съборено всичко до където е шубера в момента. Преди около 10 години някъде?


Тя не беше ли двуетажна и преди това?
Вто Май 21, 2019 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат

Източник: Български Турист, Год. XX, Книга 10, декември 1928 г.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Май 22, 2019 2:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov