ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тиха Рила - Рилец - Теодосиев..- Йосифица до Възела

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Тиха Рила - Рилец - Теодосиев..- Йосифица до Възела
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Тиха Рила - Рилец - Теодосиев..- Йосифица до Възела Отговорете с цитат
Към 10.30 в петък тръгнах от Тиха Рила. Възползвах се от съвета на dobrifin за маршрут като минах Смрадливото езеро, Черното езеро качих Рилец и продължих по билото. Прекрасен маршрут, камънак, клек, ръбчета, засукани жандарми - красота...Малко преди мястото за панорама на джендемски езера се запознах с Митко и Антония от Стара Загора. Казаха, че имам време да скоча до Теодосиев караул, а после мога да сляза от най-ниската точка между Рилец и Кьоравица като има пирамидки на места. Това слизане го няма на картата на bgmount...
Тук искам да подчертая и то не за първи път, чр тези карти са най-ценният спътник в планината. Като се зачуках в клека над Смрадливото и почти се бях примирил, че ше изкарам ношта в клека видях, че съм между две пътеки на картата. Едната започваше вдясно от моето местоположение според ГПС и вървеше над Смрадльо, а другата се спускаше от Рилец към Смрадльо. Опитах с първата стъпих на клека и видях просека. Заведе ме до поток, където великият Саломон ме предаде и паднах по гръб в следствие на което раницата мокра както и задните ми части... Тогава чух гласове под мен и право на палатката с огъня на бракониерите. Почерпиха ме с ракия, постоплих се и газ към Тиха Рила.
На следващото утро доста се чудих да ходя ли някъде. С новите ми познати имах някаква уговорка за Йосифица до Възела. Така, че тръгнах към хижа "Рибни езера". Там както се сещате панаир и от 10 човека никой не можа да каже къде тръгва пътеката за Йосифица. Митко и Антония дойдоха и потеглихме към Йосифица. Младите се изкачваха бързо и аз трябваше да влизам в час. До Възела както се казва ми се скъса трътката. Един от най-впечатляващите маршрути по които съм ходил. Тези засукани жандарми не ни пуснаха до Възела...После подсякомр целия рид на Маринковица и се включихме на коловата точно над клека. Долу аз си хванах към Тиха Рила, а те към Рибни...
http://excalibur07.snimka.bg/mountain/velikata-rilska-pustinya.956093
Нед Юли 23, 2017 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Хубави преходи са се получили!

А в колко часа беше на връх Възела? Че май сме се разминали за малко.

Ние се качихме в събота от река Маринковица директно на Възела в 16:34, а в 17:27 стигнахме връх Драганица, където нощувахме.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юли 24, 2017 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Хубави преходи са се получили!

А в колко часа беше на връх Възела? Че май сме се разминали за малко.

Ние се качихме в събота от река Маринковица директно на Възела в 16:34, а в 17:27 стигнахме връх Драганица, където нощувахме.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Сега погледнах снимката в 17.55 сме били на Възела. Преди Възела има едни жандарми, които подсякохме ниско но пък слязохме на едно поточе, къдео изпихме последната бира. След това се качихме на една премчица между две безименни коти, които са между Възела и Драганица и Възела. Митко и Антония с които ходих спяха на Смрадливото...и казаха, че ще се изнасят към района на Скакавци на следващия ден.
Минали сте преди нас през ВъзелаSmile Ама много хубав район е този и див...
Вто Юли 25, 2017 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cinderella



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Тиха Рила - Рилец - Теодосиев..- Йосифица до Възела Отговорете с цитат
[quote="excalibur"]Към 10.30 в петък тръгнах от Тиха Рила. Възползвах се от съвета на dobrifin за маршрут като минах Смрадливото езеро, Черното езеро качих Рилец и продължих по билото. Прекрасен маршрут, камънак, клек, ръбчета, засукани жандарми - красота...Малко преди мястото за панорама на джендемски езера се запознах с Митко и Антония от Стара Загора. Казаха, че имам време да скоча до Теодосиев караул, а после мога да сляза от най-ниската точка между Рилец и Кьоравица като има пирамидки на места. Това слизане го няма на картата на bgmount...
Привет от мен! Искам да попитам дали този маршрут може да се направи като се започне от Смрадливото, Рилец , слизане към Черно езеро и оттам пак излизане на Смрадливото езеро.Опасенията ми идват от това, че не знам дали ще уцелим пътеката през клека от Черно до Смрадливо. Има ли маркировка/ на картата виждам ,че е дадена някаква зелена марка/, ако може да дадеш някакви подробности.И да попитам как е пътят от Кирилова поляна до Тиха Рила и дали може да се достигне с не много висока кола.Благодаря предварително!
Вто Юли 25, 2017 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Тиха Рила - Рилец - Теодосиев..- Йосифица до Възела Отговорете с цитат
cinderella написа:

Привет от мен! Искам да попитам дали този маршрут може да се направи като се започне от Смрадливото, Рилец , слизане към Черно езеро и оттам пак излизане на Смрадливото езеро.Опасенията ми идват от това, че не знам дали ще уцелим пътеката през клека от Черно до Смрадливо. Има ли маркировка/ на картата виждам ,че е дадена някаква зелена марка/, ако може да дадеш някакви подробности.И да попитам как е пътят от Кирилова поляна до Тиха Рила и дали може да се достигне с не много висока кола.Благодаря предварително!


От Кирилова поляна до Тиха Рила два пъти съм го качвал преди с коли. Ако караш бавно и не се притесняваш, че ще надереш по храстите колата, става.... Макар, че е изнервящо качването с нормална кола до Тиха Рила. Пътеката между Смрадливото и Черното е перфектна, т.е. има маркировка и не можеш да я изпуснеш.
Сря Юли 26, 2017 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cinderella



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Тиха Рила - Рилец - Теодосиев..- Йосифица до Възела Отговорете с цитат
excalibur написа:
cinderella написа:

Привет от мен! Искам да попитам дали този маршрут може да се направи като се започне от Смрадливото, Рилец , слизане към Черно езеро и оттам пак излизане на Смрадливото езеро.Опасенията ми идват от това, че не знам дали ще уцелим пътеката през клека от Черно до Смрадливо. Има ли маркировка/ на картата виждам ,че е дадена някаква зелена марка/, ако може да дадеш някакви подробности.И да попитам как е пътят от Кирилова поляна до Тиха Рила и дали може да се достигне с не много висока кола.Благодаря предварително!


От Кирилова поляна до Тиха Рила два пъти съм го качвал преди с коли. Ако караш бавно и не се притесняваш, че ще надереш по храстите колата, става.... Макар, че е изнервящо качването с нормална кола до Тиха Рила. Пътеката между Смрадливото и Черното е перфектна, т.е. има маркировка и не можеш да я изпуснеш.


Благодаря! А има ли начин Рилец да се изкачи откъм Черно езеро? Имам предвид от Тиха Рила да се качим на Смрадливо, оттам на Черно езеро, качване на Рилец и оттам пак слизане на Смрадливо?
Сря Юли 26, 2017 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Re: Тиха Рила - Рилец - Теодосиев..- Йосифица до Възела Отговорете с цитат
cinderella написа:
excalibur написа:
cinderella написа:

Привет от мен! Искам да попитам дали този маршрут може да се направи като се започне от Смрадливото, Рилец , слизане към Черно езеро и оттам пак излизане на Смрадливото езеро.Опасенията ми идват от това, че не знам дали ще уцелим пътеката през клека от Черно до Смрадливо. Има ли маркировка/ на картата виждам ,че е дадена някаква зелена марка/, ако може да дадеш някакви подробности.И да попитам как е пътят от Кирилова поляна до Тиха Рила и дали може да се достигне с не много висока кола.Благодаря предварително!


От Кирилова поляна до Тиха Рила два пъти съм го качвал преди с коли. Ако караш бавно и не се притесняваш, че ще надереш по храстите колата, става.... Макар, че е изнервящо качването с нормална кола до Тиха Рила. Пътеката между Смрадливото и Черното е перфектна, т.е. има маркировка и не можеш да я изпуснеш.


Благодаря! А има ли начин Рилец да се изкачи откъм Черно езеро? Имам предвид от Тиха Рила да се качим на Смрадливо, оттам на Черно езеро, качване на Рилец и оттам пак слизане на Смрадливо?


Аз така се качих....Слизането от Рилец към Смрадливото го има на картата
https://map.bgmountains.org/#map=15/2611741.6/5178997.44/0
Сря Юли 26, 2017 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cinderella



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Тиха Рила - Рилец - Теодосиев..- Йосифица до Възела Отговорете с цитат
[quote="excalibur"]
cinderella написа:
excalibur написа:
cinderella написа:

Привет от мен! Искам да попитам дали този маршрут може да се направи като се започне от Смрадливото, Рилец , слизане към Черно езеро и оттам пак излизане на Смрадливото езеро.Опасенията ми идват от това, че не знам дали ще уцелим пътеката през клека от Черно до Смрадливо. Има ли маркировка/ на картата виждам ,че е дадена някаква зелена марка/, ако може да дадеш някакви подробности.И да попитам как е пътят от Кирилова поляна до Тиха Рила и дали може да се достигне с не много висока кола.Благодаря предварително!


От Кирилова поляна до Тиха Рила два пъти съм го качвал преди с коли. Ако караш бавно и не се притесняваш, че ще надереш по храстите колата, става.... Макар, че е изнервящо качването с нормална кола до Тиха Рила. Пътеката между Смрадливото и Черното е перфектна, т.е. има маркировка и не можеш да я изпуснеш.


Благодаря! А има ли начин Рилец да се изкачи откъм Черно езеро? Имам предвид от Тиха Рила да се качим на Смрадливо, оттам на Черно езеро, качване на Рилец и оттам пак слизане на Смрадливо?


Аз така се качих....Слизането от Рилец към Смрадливото го има на картата
https://map.bgmountains.org/#map=15/2611741.6/5178997.44/0[/qu

Благодарско! Very Happy Razz Very Happy
Сря Юли 26, 2017 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov