ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маршрут до вр. Бегличка могила- Врачаснки балкан?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Маршрут до вр. Бегличка могила- Врачаснки балкан?
Автор Съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Маршрут до вр. Бегличка могила- Врачаснки балкан? Отговорете с цитат
Здравейте, възможен ли е за един ден следния маршрут и кой вариант ще е по-добре да се направи?

1. гара Оплетня- заслон Ключо- вр. Бегличка могила- заслон Ключо- Очиндол- комплекс Дядо Йоцо гледа- гара Левище

2. гара Оплетня- заслон Ключо- вр. Бегличка могила- хижа Пършевица- водопад Боров камък- Згориград- Враца
Вто Авг 29, 2017 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Става,според мен вторият е по-добър.Лично бих предпочел: г.Левище-с.Очиндол-заслона...... .
Сря Авг 30, 2017 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Вторият е за предпочитане и напълно възможен, но изключва размотаването. При необходимост можете да си вземете такси от Згориград.
Имайте предвид, че над Оплетня при "червеният" маршрут", в района над Козя вода на места пътеката се губи. Същото важи и при жълтият трак, под извора Дородин чешма (последно и категорично истинското име е Породин).
Много здраве на Вальо от Пършевица!
Сря Авг 30, 2017 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Една чешма с три имена? Отговорете с цитат
Сега се загледах,в BGM е дадена като "Бородин чешма"/лично овчар в района ми го каза и така съм го пуснал в билетче/,в kade.si е станала "Дородин чешма", сега пък "Породин". Ако перафразирам една известна мисъл:"не е важно името, важно е да пуска вода",надявам се да не е пресъхнала.
Сря Авг 30, 2017 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Една чешма с три имена? Отговорете с цитат
Петър написа:
Сега се загледах,в BGM е дадена като "Бородин чешма"/лично овчар в района ми го каза и така съм го пуснал в билетче/,в kade.si е станала "Дородин чешма", сега пък "Породин". Ако перафразирам една известна мисъл:"не е важно името, важно е да пуска вода",надявам се да не е пресъхнала.

На 2017-07-16 сме получили билетче #630, което между другото съдържа и следното сведение:

Бородин чешма (североизточно от с. Оплетня) е с правилно име Дородин https://photos.app.goo.gl/qVY2oeKDTgSTxa9q2

То е било отразено в картата на 2017-08-10.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Авг 30, 2017 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Преди около два месеца имах две последователни посещения в с Очиндол. И двата пъти се поинтересувах за някои местни наименования, включително въпросната чешма. Мое е билетчето с името Дородин (или грешно ми е казано или грешно съм чул). Следващият път значително повече хора категорично заявиха, че точното име е ПОРОДИН чешма. Не мога да твърдя със сигурност дали редактирах все още неприетото си билетче или подадох името в някое от следващите. Предвид че Породин бе потвърдено едновременно от цялата кръчма (определено имаше и трезвени) приемам за достоверно последното име. Изрично питах няколко пъти.

ПП Снимките са от 07.08.2016 , предполагам дебита е подобен. Чудесна възможност за колегата с въпроса, да донесе свежа информация Smile


Сря Авг 30, 2017 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
wanderer142 написа:
Предвид че Породин бе потвърдено едновременно от цялата кръчма (определено имаше и трезвени) приемам за достоверно последното име. Изрично питах няколко пъти.

Направих промяната в картата:

https://kade.si/#map=16/2611423.89/5328555.04/0

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Сеп 02, 2017 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
гара Оплетня- заслон Ключо- вр. Бегличка могила- хижа Пършевица- водопад Боров камък- Згориград- Враца
Направихме този маршрут около 3-35 км за около 10 часа за един ден. Smile
Препоръчвам.
Сря Окт 11, 2017 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре е все пак да питаме някой друг за тази чешма. И аз я знам като Бородин. Намира се в землището на Оплетня, а не на Очиндол и е редно да питаме някой оплетненец. По възможност някой козар или поне човек извън кръчмата. Знаем, че често "Б" може да звучи почти като "П", особено в шумната кръчмарска обстановка, където всички се надвикват и надлъгват.
Сря Апр 04, 2018 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Знам кой да питаме. Казва се Огнян Петров, от Очиндол, пребиваващ в Зверино. Родолюбец името на който е на няколко чешми край Очиндол. Има бизнес, така че връзката с него е осъществима. Впечатлението ми е, че с удоволствие би отговорил на подобни въпроси, по всяко време. Изключително свестен човек. Та предлагам форумът да излъчи инициативна група, която да се свърже с г-н Петров, за да сложим край на този така наболял въпрос.
Мен ако питате, не е от значение името, нито в чия мера е кладенчето, а че пуска вода и през августовските жеги Smile
Пет Апр 06, 2018 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov