ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До вр. Вихрен и до...вр. Вихрен.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
До вр. Вихрен и до...вр. Вихрен.
Автор Съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение До вр. Вихрен и до...вр. Вихрен. Отговорете с цитат
Понякога ми се струва, че усещам някакво мистично влияние, с което Планината Пирин въздейства върху желаещите да се полюбуват на прекрасните кътчета, езера и върхове....В събота тръгнахме към Попово езеро с приятели, които не са посещавали този район...Дъждът ни отказа на средата на пътя и валя час и половина, бавно и напоително...(Метеоролозите даваха слънце в десетдневната си прогноза и слаби превалявания в краткосрочната... Very Happy ). В неделята, след дълги умувания, въпреки мъглата, поехме към х. Вихрен с тайното намерение да се поразходим по пътеката към върха....и се озовахме на мостчето над Бъндеришка река - от едната страна на реката - табела за Синаница, от другата за Демяница.... Laughing Явно Пирина искаше да ни покаже езерата си този ден - погледнахме Окото, от там се изкатерихме до Муратовото, където мъглите взеха да се разсейват, от там по пряката пътека - Рибното Бъндеришко езеро - много ни хареса! На тръгване от Рибното, Вихрен се изчисти, та пощракахме с фотоапаратите, преди да продължим към Жабешкото и Дългото Бъндеришки езера - на последното вече нямаше хора - бяхме сами и почувствахме величието на планината...
И така, стигам до заглавието. Имах голямо желание да кача вр. Вихрен. В понеделник приятелите ни поеха към Кавала, а ние с половинката към х. Вихрен. Избрахме да се качим през Кабата и да слезнем през Казаните. Вихрен се гушеше в мъгли, което може би беше добре, тъй като не се виждаха стръмните му склонове...Хора бол...добре че нямаше по джапанки, само тук там с калпави маратонки...Набързо щурмувахме върха и гордо започнахме снимките....И малко по малко мъглите взеха да откриват гледки - ту в една, ту в друга посока....Стояхме на върха повече от час, но Кутело така и не се разкри напълно....Заговорихме се с двама планинари и те ни посъветваха да слезем през Кабата, заедно с тях.
Вечерта, разхождайки кучето, погледнахме към Вихрен - красота - няма мъгли, няма облаци, само ясно небе и озарения в червено връх!
На другия ден си тръгвахме за София и решихме да направим малка разходка над х. Безбог....И както си карах, съпругата погледна към Вихрен - цял в слънце и след 40 мин. бяхме на х. Вихрен... Този път минахме по пътеката през Големия Казан, снимахме на много места и с много хора спирахме на приказки. Когато стигнахме Премката, Кутело започна да се покрива с мъгла и решихме да повторим качването на Вихрен, а да оставим Кутело за друг път...
И така, за два дни изкатерихме два пъти вр. Вихрен, от две различни страни.
Всички снимки : http://lubitel.snimka.bg/mountain/pirin-14-18-08-09.413063

Муратово езеро



Рибно Бъндеришко езеро



Дългото Бъндеришко езеро


Нед Авг 23, 2009 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Привет Very Happy
Много снимки, брей...
Ама не си пуснал най-хубавите: Аз си харесах ей тези:






_________________
Пон Авг 24, 2009 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Да е жив и здрав Олимпуса. На всеки преход по толкова фотки да прави! Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Авг 24, 2009 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kat - знаеш ли колко ми е трудно да избера най-подходящите снимки...всичките си ми харесват.... Laughing
Междудругото, много ми хареса приказката ти, че който се е качил веднаж на Пирина, после все натам го влече....май ще излезе вярна.....
Ники - и предишното фото беше Олимпус, това го взех специално да си снимам Пирин....оправдавам се с двете кръгли годишнини - моята и от сватбата.... Laughing
Сря Авг 26, 2009 2:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lawina



Регистриран на: 19 Окт 2008
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Малко със закъснение чета форума,но разгледах подробно всичките снимки и установих,че сме били на Вихрен в един и същи ден-18.08.2009.Поправи ме ако греша
А за Пирин каквото и да се каже,все не стига.Там се гледа и се мълчи.не бях го виждала много години,но все нещо тегли натам,няма забравяне
Чет Сеп 10, 2009 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да! Второто качване на вр. Вихрен беше на 18.08. На върха бяхме от 13:50 до 14:20...Ти по кое време беше там?
Пет Сеп 11, 2009 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lawina



Регистриран на: 19 Окт 2008
Мнения: 50

Мнение Отговорете с цитат
Точно по обед!Мъничко преди теб!Беше такава тълпа,че едва извардих време да се щракна на пирамидката!
Приятно джиткане по родните баири ви желая!
Пет Сеп 11, 2009 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Жалко! За малко сме се разминали, можеше и да се видим.... Пожелавам ти още много вълнуващи моменти в планините и особено в Пирин! А някой ден може и да се срещнем на високото... Laughing
Съб Сеп 12, 2009 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще си позволя да използвам тази тема за последните ни разходки из Пирина, въпреки разминаването със заглавието.
През почивните дни бяхме в Добринище и се поразходихме наоколо - до х. Яворов от Бетоловото; до Самодивските (Момини) езера; до Кутело и Кончето (в Големия казан видяхме диви кози) ; до Бъндеришка порта и по пътеката за Синаница, даже на връщане изкачихме едно връхче, което според е мен е част от Караулите...Изобщо чудесна почивка, случихме и на хубаво време, само по високото мъглите вземаха връх в следобедните часове.
Снимки : http://lubitel.snimka.bg/mountain/pirin-19-23-09-2009.425057
Едно от Самодивските езера

Мъгла по зъберите на Джангала

Мъглата се опитва да мине през Кончето

Езерото, което ми хареса най-много - едно от Муратовите

И най-високо разположеното езеро, до което сме стигали - горното Спанополско, зад него мислех че е вр. Гергийца, оказа се Безименна кота....

И накрая Гергийските езера, отново с мъгла

Чет Сеп 24, 2009 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Браво на вас! ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Сеп 24, 2009 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Чудесни снимки г-н Борисов,предлагаш интересна гледна точка и оригинален подход.
Явно ти се отдават нестандартните ракурси.Поздравления!Пък аз същият този ден бях тук........



И очаквах да те видя тук......



Но нищо ,другият път.Що са дни,все пред на са Laughing
Чет Сеп 24, 2009 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov