ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Еднодневни маршрути от Пловдив
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Еднодневни маршрути от Пловдив
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Кукленски пътеки Отговорете с цитат
Планинец написа:

Малко преди Белокаменната чешма, която едвам течеше, пътят беше преграден с една бодлива тел, но се минава.


В неделя слязох в Куклен по зелената/ съответно после по червената маркировка и долу на едно място също пътя и наоколо беше заградено с бодлива тел. Тръгнах да заобикалям в шубрака, като не разбрах причината за заграждането. После в долния край на гората видях табела: Ловна поляна, забранена пашата на животни. Аз и поляна не видях... Ако знаех че е работа на авджиите щях да си мина. Другия път - директно! Mad

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Ное 28, 2017 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
travelmaggie



Регистриран на: 06 Мар 2018
Мнения: 20
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
в неделя посетих гр. Кърджали и древния скален град "Перперикон", които са идеална разходка за един ден и са на час и половина път от гр. Пловдив. Smile Повече относно пътуването ми може да прочетете в блога Smile

Поздрави!

_________________
TravelMaggie - Да пътуваме заедно!
https://travelmaggie.com/
Сря Апр 25, 2018 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Лясково - Горни Воден - Лясково
Бях се улисал в приказки с жената и докато се усетя бяхме на Асеновата крепост... Реших че така и така сме там можем да го минем на обратно. Първо да слезем от горе и после да се качим. Слязохме по маркираната с жълто пътека от Лясково за около 30 минути 400 метра отрицателна денивелация надолу до параклиса Св. Димитър (Много, ама наистина много автомобилен секс е имало около това място) всичко е усеяно с мокри кърпи и презервативи. Оттам до Манастира Св. Кирик и Юлита имат много добра монахиня, разведени обясни ни кое кога и тн... Оттам тръгнахме по много добре маркирана с червено пътека, която е дадена като бяла ивица на bgmountains минахме покрай полу разрушена църква с параклис, където кипи активна реставрация. И малко по нагоре решихме да тръгнем на ляво за да минем по асфалта, че вече се смрачаваше. Целия кръг излезна 9 километра, а разходката като цяло 3 часа.
https://photos.app.goo.gl/n8yoEJjRqaNVguof7
Вто Окт 22, 2019 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
............................................................
Оттам тръгнахме по много добре маркирана с червено пътека, която е дадена като бяла ивица на bgmountains
.........................................................................


Ако дадете подробни разяснения за: начална и крайни точки на маркировката, както и яснота относно разклоните, през които се минава, може да се появи на картата.
Вто Окт 22, 2019 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
(Много, ама наистина много автомобилен секс е имало около това място) всичко е усеяно с мокри кърпи и презервативи.


Това там е обичайна практика от години, на 2-3 места край пътя. Ти да видиш какъв кенеф е до завоя, при пътчето за параклис св. Георги, при едноименния водопад, между селата Горнослав и Орешец! Confused Не знам как се прежалих да сляза до водопада...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Окт 22, 2019 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Ти да видиш какъв кенеф е до завоя, при пътчето за параклис св. Георги, при едноименния водопад, между селата Горнослав и Орешец! Confused Не знам как се прежалих да сляза до водопада...

Там ходихме на пикници едно време, водата ледена през лятото Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Окт 22, 2019 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
https://photos.app.goo.gl/qXeR7TEU3YDZ5rKb7 Драснах на ръка колкото да се разбере коя е пътеката. Не знам къде започва като се качихме 10-15м нагоре от пътя я заварихме. (Видях червена марка на Асеновата крепост и чух приказки за някаква еко пътека "Кутра") Свършва на чешмата на разрушената църква. Или поне не видях да продължава на другаде. Иначе имаме трак на маршрута, но е на часовника на жена ми, като го изкараме някой ден мога да го кача. Определено ми хареса и решихме да се разходим там по-обстойно някой ден.
Вто Окт 22, 2019 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Още една класическа еднодневка. https://photos.app.goo.gl/mrwrNC4qzK3DL5Ld8
Асеновград - Анатема - параклис Свети Илия - Асеновград. Страшно много ни хареса, въпреки петстотинте метра положителна денивелация за два километра и нещо. Много хубави гледки, никакви хора, хубави пътеки и страхотно облагороден параклис. То си е цял комплекс. Всякакви видове маси, скари барбекюта... Дори и веганите биха искали да си опекат нещо. С изключение на две опаковки от лукчета нямаше никакъв друг боклук през целия път. Определено ми е в списъка с любими места. Жалко само че заради маранята едвам се виждаше връх Ботев. Трябва пак да отидем в студа ще има страхотни гледки.
Пет Окт 25, 2019 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По идея на Петър вчера се разходихме над Асеновград: https://photos.app.goo.gl/NFjfe4mA3J58vrpj6
Нед Дек 01, 2019 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
По идея на Петър вчера се разходихме над Асеновград: https://photos.app.goo.gl/NFjfe4mA3J58vrpj6


Благодарности , Ивайло. Съвсем рядко почна да пишеш, липсваш. Васко и него никакъв го няма. Кво става бе хора, как сте? Липсвате на форума! Поздрави!
Нед Дек 01, 2019 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Гледам сте минали оттам откъдето и аз. Предполагам вече няма да има неяснотии откъде идва червената маркировка.
Нед Дек 01, 2019 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
.....................................

Благодарности , Ивайло. Съвсем рядко почна да пишеш, липсваш. Васко и него никакъв го няма. Кво става бе хора, как сте? Липсвате на форума! Поздрави!


Рядко, често, толкова ходя на планина. Всяка моя разходка е отразена във форума - не само във Фейсбук, а във форума.


Twoo написа:
Гледам сте минали оттам откъдето и аз. Предполагам вече няма да има неяснотии откъде идва червената маркировка.

Е, не успяхме да я проследим откъде тръгва от Асеновград, защото тръгнахме по жълтата. Червената стига до един кръст над ман. Св. Кирик. Но откъдето съм минал, ще се появи утре.
Нед Дек 01, 2019 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре че ходиш Иво, та да отсрамиш родопската форумна група Very Happy
Аз правя суджуци, пастърма, три ремонта, и за почивка си правя светлоотразителна туристическа маркировка.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Дек 01, 2019 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Twoo, той много хубаво, че Ивайло е ходил, ама е много лаконичен в описанията си Smile. Добре че си ти да обясниш някои неща...и разни тънкости ... и както винаги безапелационно Smile

Ивайло, тъкмо заради това простите хора като лъчо ти благодарят Smile. Фейкбука днес го има, утре го няма, ала форумът е форевър. Планинарският форум е мястото на истинските планинари. Е, и на такива като мен, кибици с правилна визия.

Е, Васко, ти пък сега едно изречение написа и ни такова таковата... Първо, беше много просташко от твоя страна така да дразниш форума и лично мен с тия суджуци и пастърми. Завиждам ти хем за тях, хем за уменията дето ги имаш да ги правиш. Изгладняваш ме бе човек. Второ, какви три ремонта бе Васко??? Посред зима? И как се справяш? Луд човек. И ква е тая светлоотразителна маркировка? Успя завинаги и тотално да ме комплексираш. Без майтап. Обаче се радвам че писа, щото викам си кво става с тоя човек....
Нед Дек 01, 2019 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Две мазета и таван, хамалогия дето майстори не се наемат, щото е малка площ, ама е тегаво че са пълни с багаж. Автопарка и той си иска своето след цяла година лашкане по баири.
Маркировката - като я направя ще се похваля Smile, режа си ламарина (първо я купувам де) и си правя табелки.
Сега е сезон дето ... абе смятам, че с ловците не трябва да се засичаме много, а и си чакам зимата, обувки сменяме, нови панти, туй-онуй Smile
Суджуците не са просто някаква храна, това са едни такива дейности с които настава безвремие - да мачкаш суджука, да наточиш от първото младо вино, да съзерцаваш ракията как се точи от тръбичката, розобера, гроздобера, коледата (коленето на животното), а аз и даже не пия. Днес месих хляб ... одеве го ядохме ... има нещо повече от масършефа и гурмето при приготвянето на храната със собствени ръце.
Иначе засега е доказано (при съмнителна експертиза поради пристрастието и глада на форумните деятели), че се справям приемливо с мекиците Smile

Иво ще ни извини за гигантския офтопик, ще го компенсирам с малко ракия, стига да обещае да не я раздава на затворниците в Смолян Smile
А районът дето е ходил е интересен, разнообразен и силно подценен.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Дек 01, 2019 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov