ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Трета среща на любителите и нелюбителите на Ком-Емине
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Трета среща на любителите и нелюбителите на Ком-Емине
Автор Съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Трета среща на любителите и нелюбителите на Ком-Емине Отговорете с цитат
Здравейте планинари, третата среща на любители и нелюбители на маршрута Ком-Емине ще се състои на хижа Момина поляна на 11.11.2017.
Който има желание да заповяда и да се цъкне тук в темата че ще идва.
След 25.10 2017 ще говоря с жижаря относно храната.
Нед Окт 15, 2017 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Владислав



Регистриран на: 01 Юни 2017
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дай, моля, малко инфо за програмата. Аз си представях нещо като дружеско напиване, но май съм се объркал... Smile
Пон Окт 16, 2017 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kokich666



Регистриран на: 18 Окт 2017
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Николай Даскалов и Нешо Нешев ще доидем на 11.11.17
Сря Окт 18, 2017 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Владислав написа:
Дай, моля, малко инфо за програмата. Аз си представях нещо като дружеско напиване, но май съм се объркал... Smile

Никак не си се объркал. Технически е точно това.
Wink

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Окт 18, 2017 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Владислав



Регистриран на: 01 Юни 2017
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Владислав написа:
Дай, моля, малко инфо за програмата. Аз си представях нещо като дружеско напиване, но май съм се объркал... Smile

Никак не си се объркал. Технически е точно това.
Wink


Ахахахахахах Smile Smile
Екстра.
Теудно ми е от сега да потвърдя, но ще се опитам да дойда
Това е мероприятие от изключителна важност!
Чет Окт 19, 2017 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Двама човека + кучето Дориан.
Пет Окт 20, 2017 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Имам идея Very Happy за малко по-различно ходене до там. Не е толкова голям гърч. Ако има мераклии .... Very Happy
Пет Окт 20, 2017 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Димо май ще се пробва от Кордела- глиганинг.
Пет Окт 20, 2017 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Димо май ще се пробва от Кордела- глиганинг.

Никога не съм бил привърженик на ГЛИГАНИНГА. Но да. От Кордела ще се тръгва
Пет Окт 20, 2017 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Това с Кордела и качване през резерват Боатин го бяха играли едни хора назад-назад в една далечна година... Като и да е, Димчо ще разказва после Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 20, 2017 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Димо, аз минах от там 2015 година - голям секс е. Донякъде върви пътек,а има и марка даже, ама после теглих правата черта и нагоре наистина си е глиганинг.
Пон Окт 23, 2017 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Димо, аз минах от там 2015 година - голям секс е. Донякъде върви пътек,а има и марка даже, ама после теглих правата черта и нагоре наистина си е глиганинг.

Един добър приятел има къща в Дивчовото. Отсядали сме при него няколко пъти. Няма как, пробвахме веднъж и изкачване през Кордела към Момина поляна. Беше доста отдавна -- през юни 2005 г. Началото бе много обещаващо -- табели, мостче:



Черни Вит беше пълноводен и фотогеничен:



Известно време се движихме по широк път:



Твърде скоро обаче пътя внезапно свърши и се наложи импровизирано пресичане на реката от десния към левия ѝ бряг, за да продължим да следваме избраната от нас посока:



По-нататък последва доста стръмно изкачване без пътека в хубава букова гора по източния склон на рида Момини поляни. Било е достатъчно поглъщащо, за да не направим нито една снимка в този участък. Едва след като достигнахме първата билна поляна отправихме любопитен взор нагоре -- някъде там, горе в мъглата, зад високия Момин чукар, който не се вижда на снимката, трябваше да е и х. Момина поляна:



От входа на парка до тази поляна вървяхме малко повече от час. Между нея и Кордела някога е имало права просека в гората, вече едва забележима на сателитните снимки, но отбелязана в по-старите карти. Може би там е преминавал товарен лифт на ГТУ Лашова.

Вече беше надвечер, а и метеорологичните условия не бяха особено благоприятни. Скоро ни се наложи да подвием опашки и да затворим кръгчето към Дивчовото през ГТУ Лашова и Зеленика, в началото без пътека, а по-сетне по приятни горски пътища.













Тази екскурзия беше една от няколкото, които ни мотивираха да се снабдим с GPS приемник, а скоро след това и да се захванем с любителска картография. Картата, на която се бяхме (пре)доверили тогава, беше тази на Картография ЕООД, Средна Стара Планина, М1:100000, първо издание, 2004 г. (Редактор: Асинет Симонова; Техн. редактор: Маргина Божилова; Консултанти: д-р Тодор Ненов, ОДИСЕЯ ИН - ООД):



Сега, 12 години по-късно, пътеките в района най-вероятно са още по-изоставени, ако изобщо съществуват...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado


Последната промяна е направена от vedrin на Чет Дек 12, 2019 8:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Окт 23, 2017 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Аз от 3 години се кана да направя летен поход за малини по този маршрут, но така и не Сме се организирали до сега.
Във стара версия на ОФРМ Геотрейд 2013 Q4 има показан второкласен коларски път, т.е. зелено-бял пуктир, до Сенкова поляна. Естествено не се знае доколко съществува и колко е обрасъл. По него съм начертал възможно минаване с две пресичания без пътека на равен терен приблизително по 150m и 300m. Oбщо излиза 9 km до х.Момина Поляна.

Файл : v.Kordela-x.Momina Polyana.gpx

Линк за сваляне :
http://dox.bg/files/dw?a=52263a5b30
Вто Окт 24, 2017 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
От Кордела до Момина поляна няма глиганиг ( но пък има глигани ), проверено е многократно.Ако се излиза на Момински чукар има един малко неприятен стръмен пасаж, но се минава.
Вто Окт 24, 2017 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Манджа и креват Отговорете с цитат
Здравейте, бях обещал да информирам относно храната, ще има супички, скара, салата според сезона и така нататък, като нормални неща за хижа.
Телефона на хижата е:0882966230 и 0889623087 звънете и си запазете креват, като казвате че сте за срещата Ком-Емине.
А пък на Димо не му връзвайте, че да може да се видим по светло Smile
Чет Окт 26, 2017 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov