ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Трета среща на любителите и нелюбителите на Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Трета среща на любителите и нелюбителите на Ком-Емине
Автор Съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Легендата Отговорете с цитат
Снощи Любомир Палакарчев ми писа че ще присъства на срещата, каква по-добра новина.
Пет Окт 27, 2017 6:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
EXIIIT написа:
Димо май ще се пробва от Кордела- глиганинг.

Никога не съм бил привърженик на ГЛИГАНИНГА. Но да. От Кордела ще се тръгва


Димо, аз съм навит, дано само успея да се освободя от работа
Съб Окт 28, 2017 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
И аз ще идвам или по точно - и ние ще идваме. Шест човека сме и току що си запазихме места. Имаме намерение да се качим от юг, от Пирдоп, на другия ден ще слезнем в Антон. Някои от групата не са чували за Емине, да знаете Smile.

Хора, чудя се след толкова срещи успяхте ли да съберете оркестър или поне певец, или поне някой да може да пее горе-долу Smile. Много хубаво се получава ако има някой да "викне, да запее" по някое време в хижата. Даже е по-добре да не пее много добре Smile
Ако не се е намерил такъв човек, мисля че ще е добре да се пусне отделна тема нещо като: "Търси се музикант с голямо сърце и здрави крака - единствено условие е да може да пее горе-долу." Тя, Велина е музикант от друга страна Smile

п.с. Димо, донеси един пътеводител,а? Rolling Eyes Аз имам за централния Балкан.

Майтапа настрана, извинявам се ако съм прекалил.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Сря Ное 01, 2017 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Йосарян написа......


Добре де. Не мога ви разбра. Що пиете като не знаете колко носите. И що пишете като не знаете какво мислите. А? Rolling Eyes Jumpy Punk
Чет Ное 02, 2017 1:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Какво общо имат мислите с писането?!. Нали знаеш как е..
Вземи един пътеводител и доведи някой певец, а?

п.с. А, да. Знам колко нося, но не знам дали ще стигне. Brush

Ти гледай времето да е убаво, пък за друго не се притеснявай.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Ное 02, 2017 8:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
ОК. ще взема. Ама само един и ще го пусна на търг. С явно наддаване. След първото кило ракия. Който го спечели ще има честта да му тежи в раницата на връщане Laughing
Чет Ное 02, 2017 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
ОК. ще взема. Ама само един и ще го пусна на търг. С явно наддаване. След първото кило ракия. Който го спечели ще има честта да му тежи в раницата на връщане Laughing

ама с автограф Laughing
Пет Ное 03, 2017 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
Ако вече сте се организирали за тръгване от Кордела, определете час за тръгване, за да преценя дали мога да се включа.
Нед Ное 05, 2017 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Последно в събота е се тръгва към 9:00 от Кордела към Момина поляна. Времето го дават да е приятно. Ако на някой друг му се бедства да пише. Laughing В петък нощувка на х. Васильов.
Вто Ное 07, 2017 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!

Някой да тръгва с кола от София и да има свободно място, както и желание за компания?



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Ное 10, 2017 6:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Срещата се получи! Имаше много настроение. Запознахме и с една легенда - Любомир Палакарчев. Благодаря Ви приятели, че отново бяхме заедно. Снимки.
Нед Ное 12, 2017 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BAKHER



Регистриран на: 08 Мар 2013
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Наистина приятна среща с много приятели и познати. Комеминейският дух се усещаше. Благодаря на Тошко за идеята да се съберем, на всички присъстващи и на Бат Петьо за снимките, те казват достатъчно как ни е било. Лично на мен ми липсваше и един комеминеец от Чипровци.
До нови срещи!
Пон Ное 13, 2017 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на Тошко и Вики за организацията и на всички присъстващи на срещата за приятните мигове, прекарани в планината!
Пон Ное 13, 2017 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Тъй .... Да кажа и аз няколко думи като представител на "НЕлюбителиТЕ" Laughing
Та поред на нещата:
1. Бях предните 2 седмици на антибиотици. Не бях ходил, лежах в повечето от времето, не бях и употребявал алкохол така да се каже Confused
2. Предната вечер (петък 10.11.) си изкарахме страхотно на едно чудно място - хижа Васильов. Идете и я посетете. Има доста промени. Хижарите са страхотни. Има даже и пържени картофи!!!. И можеш да си поръчваш по телефона преди да пристигнеш Very Happy . Та там бяхме 5 към 1 в полза на НЕлюбителиТЕ. И така до към 2:30 някъде.
3. В следствие на горните 2 точки в събота тръгнахме доста късно. Помотахме се и в Тетевен. И към 10:30 бяхме на Кордела. Води се по табели Представителен Дом. Каквото и да значи това. Много невзрачно изглежда. Та подкарахме я нагоре по Боатински рид. До края на гората пътеката е маркирана и се следва лесно. Половината нова жълта, после стара оранжева. В следствие отново на първите 2 точки едвам ходих и все ме изчакваха. Станислав отлепи и ни изостави Rolling Eyes Ами ако се бяхме изгубили Question Над гората при хубаво време посоката е ясна. Тетевенска баба се вижда и без маркировка си следваш тънката пътечка из клека. Опс - хвойната де. В подножието на върха избираш: или качваш право нагоре Бабата или подсичаш до Антонския превал и от там. Тук и Тишо ни изостави!!! (Ама после ни чака 1 час мръзнейки Laughing ). Та освен че едвам ходих ами се нахендрих и по една пътека дето вместо към превала ме поведе към дерето. И айде драпай после нагоре. Хапнахме една луканка преди превала (Тишо в това време вече чака) и малко преди него издрапахме до билото. До там я бях докарал, че гледам на ГПС-а още 300 м стръмно. Значи 600 крачки. Изброих ги. После стана по-поносимо. Тишо ни пресрещна зъзнейки. Станислав пък по това време сигурно вече е влизал в хижата. Та от Бабата вече бе поносимо надолу. Глътка въздух на Петте чучура и до Планински извори. Има разлика. Боклуците поне ги няма. Изчистено е всичко. От там надоле по лятната. Ама имаше сняг и се лъзгаш като животно. За мен още повече зор. Тук вече Тишо и Абсурд ни изоставиха и те. Или малко по-надолу беше? Но на хижата пристигнах последен. Е Стефан беше последен, ама от нашата групичка бях аз.
4. А там се насъбрали някакви озверели Ком-Еминейци. Малиииии. Пекат кифтета, мухат салати, ракията се лее. Викам има ли Ком-Еминейци. Всички в един глас имаааа. А нормални? Немааааа. Такива ми ти работи. Странни хора. Ама хубави Very Happy
5. Стари приятели, познати и нови такива. Рекордьора Любо и той там. Пие малиново вино. Всеки селфи с него. Фръц пръц. И аз си направих. Взеха да окапват още преди 8 някои. Към 10 половината ги нямаше. Към 12 останахме една шепа. И айде по креватите.
6. На другият ден първите отлетяха още по тъмно. Де бързат не ги знам. Ние се помотахме. Сложихме малко табелки и поехме надолу. Ама не към Кордела или Анчов бичкия, ами към Елпром(Паскалска ливада). Супер си е маршрутчето. Маркировката перфектна. В началото пътечка, после само път, накрая пак пътечка и си долу преди всички Very Happy . Помотахме се около спирката, махахме на стоп ама тез проклети Ком-Еминейци не спират. Добре, че беше бат Петьо и ни хвърли до Кордела да си вземем колата. От там 5 дена път с камили до морето.

Изводите какви са:
1. И двете хижи са супер. И на двете има готини хижари, които те посрещат много добре.
2. Ком-Еминейците не били лоши хора. Приятно беше Very Happy Ха наздраве на всички.
3. Като чете някой страничен да не си помисли, че наистина не я любя тази пътека. Майтап да става. Някой ден може и да я премина цялата на веднъж.
Та толкоз. Нали искате все пътеписи. На ви
Вто Ное 14, 2017 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
да се отчета и аз-много хубаво изкарахме,хижата-супер,хората-също!Останах много доволен!Благодаря на Тошко и Вики за идеята и събирането.Имах щастието да се щракна със легендата Палакарчев!Както каза Димо-някои окапаха преди 20 ч.-аз бях от първите-умората ме налегна рано-дойдох на срещата направо от работа(бях нощна смяна)!Жалко,че не останах за общата снимка!Но има и друг път.Поздрави на всички!До следващата среща!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Сря Ное 15, 2017 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov