ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Драгалевци - връх Камен Дел
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Драгалевци - връх Камен Дел
Автор Съобщение
Angelov



Регистриран на: 10 Май 2012
Мнения: 3

Мнение Драгалевци - връх Камен Дел Отговорете с цитат
Здравейте, може ли някой да ме насочи за на-добрия маршрут от Драгалевци до вр. Камен Дел? Аз пробвах наскоро през Бай Кръстьо, като реших да не минавам през Голи връх, а да хвана една по-пряка пътека. Хванах обаче тази към Кикиш и хижа камен Дел, а оттам ми се стори дооооста дълго и въртеливо. Освен това малко преди да кача Платото попаднах на една голяма преспа, която трудно щях да мина /беше и доста стръмно/ и се върнах. Но помня, че съм слизал по една пряка пътека до Бай-Кръстьо, просто последния при изкачването път не я хванах /не се сетих коя е/.
Чет Май 10, 2012 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Най-бързия определено е през Голи връх, по коловата маркировка покрай в. Ушите. Малко след Ушите вдясно през хвойната се отделя една тънка пътечка до в. Камен дел.

Друга пътека можеш да хванеш покрай Бай Кръстю и пътеката за з. Кикиш. Около Кикиш има разклон нагоре за Ко(у)мините, който излиза на Платото. Оттам за в. Камен дел посоката е очевидна.

Вариант на втория начин е да подминеш Кикиш, продължавайки по пътеката за хижа Камен дел. Точно под върха хващаш нагоре през камъните и излизаш на в. Камен дел. Това качване е доста голям екшън, тежко е за краката.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 10, 2012 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Angelov



Регистриран на: 10 Май 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
http://www.planinite.site-bg.info/files/planini/5/map/vitosha1-1.jpg

Благодаря ти - само едно уточнение - на картата се вижда пътеката от Бай Кръстьо за з. Кикиш и х. Камен дел, вижда се пътеката, която води до Голи връх - лифтената станция и между тези две пътеки се вижда една, която цепи директно към Комините. Аз нея се опитах да хвана, но уви. Има ли някакъв ориентир за нея и не е ли доста по-пряко / и бързо/ по нея, отколкото през Голи връх?
Чет Май 10, 2012 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Не я знам тази от Бай Кръстьо за Комините. Има такава от з. Кикиш за Комините, но тя не ти е особено сгодна според мене.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Май 10, 2012 4:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Там където е големият ляв завой на пътя над Бай Кръстьо (с базата на почистващата техника) в дясно по диагонал нагоре започва пътеката за Ку(о)мините, в началото трябва да има табелки. Просто се гмурваш от пътя в дясно и нагоре. Пътеката е страшно красива, ама най-добре след една, две седмици.
Чет Май 10, 2012 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angelov



Регистриран на: 10 Май 2012
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, за това ми беше питането.
Чет Май 10, 2012 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Да добавя, че отбивката е точно на "върха" на дъгата на завоя, защото 30 метра по-нагоре вече е отбивката за пътеката за Голи връх.
Пет Май 11, 2012 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Дидо; преди години имаше и една интересна пътека,която почваше малко след чешмата над Тинтява пак се отиваше до връх Камен дел. От спомени ми изниква хубави панорами и камънак, плюс много боровинки. За нея нещо знаеш ли? Защото последните години ходя там само през платото и все зимата и в снега не мога да се ориентирам точно от къде почваше? и дали я има въобще?
Пет Май 11, 2012 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Х. Тинтява -в. Камен дел има пътека, една от главните в парка е.
Жълта маркировка, колци над гората. Излиза на пътеката Голи връх-Черни връх и след това към х. Алеко.

Миналата година я обходих, за да вкарам колците в BGMountains. Пътеката е в много добро състояние.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 11, 2012 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Тази я знам. през поляните дето се вижда Банкя,Княжево и Горна баня,като на длан и е много добре поддържана и популярна. Имаше една малка,дето от чешмата слизаш малко надолу и след това катериш...преди съм минавал по нея и беше сравнително добра,а за маркировка не помня честно.
Пет Май 11, 2012 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Re: Драгалевци - връх Камен Дел Отговорете с цитат
От Драгалевци до Кикиш може да се стигне още по-бързо и през Драгалевския манастир. Над манастира, през пътя за Алеко, тръгва пътека, маркирана с табели. От Кикиш до Камен ден - както вече писаха колегите.
Съб Май 26, 2012 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Antoon написа:
Там където е големият ляв завой на пътя над Бай Кръстьо (с базата на почистващата техника) в дясно по диагонал нагоре започва пътеката за Ку(о)мините, в началото трябва да има табелки. Просто се гмурваш от пътя в дясно и нагоре. Пътеката е страшно красива, ама най-добре след една, две седмици.


Добър вечер. Имам няколко въпроса отностно тази пътека ( и евентуално продължение към Платото и вр. Ушите/Камен дел):
1. Търсейки повече информация се натъкнах на следната статия Внимание! Опасни лабилни блокове на Комините! . Някой минавал ли е от там след земетресението?
2. Маркирана/отъпкана ли е пътеката?
3. Има ли място да оставя колата около Бай Кръстьо? Ходил съм десетки пъти до Алеко и го знам този завой...но не съм обръщал внимание за евентуални разширения.
Съб Авг 04, 2012 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
amdimitrov написа:
Antoon написа:
Там където е големият ляв завой на пътя над Бай Кръстьо (с базата на почистващата техника) в дясно по диагонал нагоре започва пътеката за Ку(о)мините, в началото трябва да има табелки. Просто се гмурваш от пътя в дясно и нагоре. Пътеката е страшно красива, ама най-добре след една, две седмици.


Добър вечер. Имам няколко въпроса отностно тази пътека ( и евентуално продължение към Платото и вр. Ушите/Камен дел):
1. Търсейки повече информация се натъкнах на следната статия Внимание! Опасни лабилни блокове на Комините! . Някой минавал ли е от там след земетресението?
2. Маркирана/отъпкана ли е пътеката?
3. Има ли място да оставя колата около Бай Кръстьо? Ходил съм десетки пъти до Алеко и го знам този завой...но не съм обръщал внимание за евентуални разширения.


1. Пътеката си е ОК. Предупреждението беше най-вече към катерещите по Комините. За туристите няма промяна. Разбира се и сега и преди земетресението мотаенето/почиването в непосредствена близост до скалите е неразумно поради вероятност от падащи камъни.
2. Отъпкана е не може да се изгубиш по нея. На единсвениният разклон след комини има табелки.
3. Има паркинг - вдясно преди самия завой.
Нед Авг 05, 2012 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да се въздържа да не посоча още един път за изкачване на Камен дел от Драгалевци, а именно директния. Подходящ е за любителите на камъни и трудности. Първоначално се отива до чешмата Паша бунар, след което се хваща пътеката за Янкина чешма. След чешмата пътеката пресича шосето и продължава за Кикиш. Веднага след шосето пътеката се изоставя и вляво и нагоре се започва изкачване по все по-каменистия терен. Отначало камъните са дребни, постепенно наедряват и се стига до среднопланинската обиколна пътека от Кикиш за Бай Кръстьо, която се пресича. Продължава се нагоре все по камъни, докато се излезе сред същинското развълнувано каменно море под връх Камен дел. Не след дълго изведнъж се пресича и прекараната през камъните пътека от Кикиш за Комините и Платото. Наклонът нагоре става по-голям, но върхът вече се приближава и последните метри директно до най-високата точка не са толкова трудни. Гледката отгоре възнаграждава положените усилия.
Вто Авг 28, 2012 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Любопитен съм проходими ли са пътеките, които съм означил с жълто, губят ли се напълно или не. Търсих описания във форума, но не успях да намеря. Ще съм благодарен за всякакви сведения от минавали по тях.




Сря Юли 02, 2014 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov