ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Фотоапаратът ми остана някъде м/у Дюза и Башмандра

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Фотоапаратът ми остана някъде м/у Дюза и Башмандра
Автор Съобщение
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Фотоапаратът ми остана някъде м/у Дюза и Башмандра Отговорете с цитат
Привет,

На 17 октомври следобеда, си затрих камерата, Nikon L 110, или на Дюза (Петолъчката), или около Башмандра. Знам, че шансът някой от форума да го намери е минимален, но все пак да съобщя. Боли ме за кадрите - доста щъках и снимах този и предишния ден из Райския Джендем и Ботев и в края на прехода, доста уморен, при вероятно 101 сваляне на раницата, съм го забравил някъде по трасето. Един приятел, който се връщаше посока към Башмандра, е огледал старателно мястото, но за съжаление не го е намерил. Което ме кара да предполагам, че съм го затрил на Дюза, там за последно снимах Купена и красотите наоколо.

За да не е само спам във форума за Стара Планина, да разкажа накратко за скитането тези дни. Планът беше двудневна х. Рай от Калофер и мотаене из района. Времето беше у-ни-кал-но : слънце, нула вятър и мухи. Първата вечер се запознах със Стефан и Бойко от форума, на чудна раздумка с домашни ракия, сланина и козе сирене, осигурени от Бачо Кольо, да ни е жив и здрав!

На следващия ден (17 / 10 / 2017) врътнах Тарзановата - вр. Ботев - з. Ботев - вр. Кафадикилди - Дюзите - Башмандра - х. Рай. За първи път ми е този маршрут и през цялото време си давах сметка, че преживявам нещо ново и уникално в живота си. Знаете как е, колкото повече порастваме, толкова повече подобни "нови неща" все по-рядко ни се случват. Това усещане, заедно с великолепното време и липсата на всякакви хора направи денят ми превъзходен. Тарзановата пътека е многократно коментирана тук, във форума, мен лично ме остави без думи и надмина стократно всички положителни очаквания, с които бях зареден. Първата дива коза за деня ми намигна в началото на пътеката, а след като поех по лятната към върха, още няколко пъти виждах диви кози. След заслона се качих на Кафадикилди (Побита глава), гледките оттам към южния Джендем и масивът на Ботев са фантастични. Последва не особенно интересно спускане към Дюза, съжалявам, че не поех по кратката пътека, която да ме откара директно на Башмандра. Ако го бях сторил, щях, първо (най-вероятно) да показвам снимков материал и второ, да се кача на Хайдут тепе и да се засека там с Бойко и Стефан. Както и да е, нали ми е за първи път, стигнах Дюза, снимах красотите там, оставих си фотоапарата и продължих към Башмандра, където обменихме няколко тарзански рева с, както впоследствие се оказа, най-вероятно, Стефан и Бойко, които се мотаеха из Хайдута. Непрежалимата снимкова загуба установих на първото дере след Башмандра, но бях твърде уморен и обезверен за да катеря отново баира наобратно, а и времето напредваше. По пътя наобратно срещнах момчето, с което се засякохме на заслона, помолих го да огледа района, но и той не го е намерил. Един час по - късно Бачо Кольо философски констатира, че така е трябвало да се случи и това е знак, че отново трябва да се върна с нов фотоапарат за нова фотосесия.

На следващия ден трябваше да гоня бързия влак по обяд и за да си направя живота по-динамичен, реших да го гоня през Калоферския манастир. За целта тръгнах в 7 от хижата, в 10 бях на манастира и в 12 без нещо си триумфирах на центъра Калоферски с бутилка запотено шумЯнско, празнувайки радостната вест, че ще има превоз до гарата. Аз лично не препоръчвам маршрута през Манастира - ако сте без кола, шансовете ви някой да ви вземе на стоп за минимални. От манастира нагоре пътеката минава през прашно, безводно, тъжно, но стръмно дере, с което не искам да имам повторна среща.

За информация - новата тур. спалня на вр. Ботев беше заключена, този и предишния ден. На заслона Ботев също нямаше никой, но можеше да се влезе.

Още веднъж да благодаря на Дидо, помогна веднага тук във форума, след като установих, че имам проблеми с качването на bgmountains на тракера си. Знаете как е, кофти работа като човек се скита сам из непознати чукари без трак и карта. Така че форумът работи и помага - някой веднага се притичва на помощ, браво за което.

Толкова засега, само да напомня, ако някой нещо е намерил из района...

Поздрави!

_________________
Never Stop Exploring
Чет Окт 19, 2017 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Лошо. На Дюза е "минно поле". Може би вече няма крави да го ... маскират.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Окт 19, 2017 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
УРАААAAA, фотоапаратът е намерен!

Иван от Варна го е намерил случайно днес (два дни по-късно), ей така, както си вървял по пътеката, точно на мястото, на което предполагах, че съм го оставил за последно. Това е пресичането на първото дере (реката) след Башмандра посока х. Рай. Точно на това място се усетих, че липсва, търсих го, оглеждах и се въртях поне 15 минути, безрезултатно.

Иване, да си жив и здрав! Нямам думи да изкажа благодарността си. Обещавам и снимки, за да стане темата съвсем истинска Smile

...to be continued...

_________________
Never Stop Exploring
Чет Окт 19, 2017 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Браво на Иван! Отговорете с цитат
На такива радостни коментари се радвам. Зная какво е да загубиш, по-емоционално е само да си го намериш! Браво и се радвам за двам ви, почерпете се! Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Окт 19, 2017 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хехе, радва ме да чуя, че и такива хора живеят в тая България Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 19, 2017 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Възторг! ръкопляскания
Пет Окт 20, 2017 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Ха така! Отговорете с цитат
natchobg написа:


УРАААAAA,...............
.......... Нямам думи............. Обещавам.........Smile

...to be continued...


Значи, като нямаш думи и даваш обещания, на 25.11. някъде около обяд, моля да почерпиш всички заинтригували се от/за благоразвитието на случката. Мястото засега е хижа "Свищиплаз", ама скоро ще има окончателен вариант. Така че, подготвяй се.
Пет Окт 20, 2017 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
Да си изпълня обещанието, клип и снимки от загубения / намерен фотоапарат Smile

Клип :

https://www.facebook.com/natcho.biserov/videos/1463065747063924/?l=4682415866952101078

Снимки :

https://photos.app.goo.gl/p90bq2VjLKLqETAZ2

_________________
Never Stop Exploring
Вто Окт 31, 2017 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov