ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Идеи за зимна разходка

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Идеи за зимна разходка
Автор Съобщение
twingo



Регистриран на: 10 Юли 2016
Мнения: 6

Мнение Идеи за зимна разходка Отговорете с цитат
Здравейте!

Дайте някаква идея за зимна разходка в Родопите. Не ми се иска да го наричам преход, защото не сме с голям опит, пък и нямаме намерение да вървим кой знае колко. Целта е да се комбинира с теснолинейката, т.е. маршрутът трябва да е някъде около нейните спирки. Няма да е зле да има и удобно място за нощувка - хижа/къща за гости, като на следващия ден ще се върнем също с теснолинейката. Като цяло не съм запознат с Родопите, а и като имам предвид, че се очаква да има сняг, нещата са доста по-различни от другите сезони.
Сря Ное 29, 2017 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Сещам се за хижа Равно боре. Мисля, че отговаря на условията.
Чет Ное 30, 2017 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Цветан



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 26
Местожителство: Пазарджик

Мнение Отговорете с цитат
Привет!
Ето няколко идеи, като всичко зависи от това колко Ви се ходи, какъв опит имате и колко добре познавате района.
1. Спирка Цепина - там е и Дом-музеят на теснолинейката. По пътеката с жълта маркировка отивате на крепостта (Цепина), минавайки и през Жълтата скала. Трябва да проверите как стои въпроса с нощуването в хижа Цепина и на другия ден се отправяте към вр. Здравец и после през Алков камък слизате на гара Костандово и се прибирате с теснолинейката.
2. От спирка Цепина може да поемете по синята маркиривка към Милеви скали и някъде по средата се отклонявате към хижа Равно боре, там нощувате и на следващия ден се прибирате, като може и през Марко Николов, а по добре ще е през Варвара (гледките са уникални).
3. Гара Долене - от там може да идете до Равно боре по 2 маршрута, единия е през Милеви скали
Всички тези може да ги направите и в обратен ред
4. Гара Костандово - връх Стража и после Велинград
5. Нощувка във Велинград, като в района има много туристически маршрути
6.Света Петка - Юндола (не знам как стои въпроса с нощувките на Юндола), като може да се отиде до Пашови скали (препоръчително, откриват се невероятни гледки към махалите на Велинград, пътя на теснолинейката, вр. Острец и Сютка)
7. От Света Петка през серпентините на теснолинейката и през задната част на дивечовъдното стопанство може да се стигне до село Пашово, а оттам и до гара Аврамово (най-висока на Балканите) и връщане с теснолинейката.
Приятна разходка и успех!
Пет Дек 01, 2017 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov