ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Полежан

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Полежан
Автор Съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Полежан Отговорете с цитат
Пичове искам да направя една разходка до В.Полежан никога до сега не съм ходил и искам да утида.Исам да попитам дали може да се утиде за 1 ден.И от къде трябва да мина.Мерси предварително.А утре съм към Десилица на едан расходчица Десилица Перлеж Мочарата

_________________
Пирин планина номер 1
Пон Авг 24, 2009 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От х. Безбог качваш Безбожки превал по пътеката за Попово езеро, малко след това вдясно се отклонява пътеката за вр. Безбог и Полежаните.....Седловината между Безбог и Полежан може да се щурмува по три пътеки, но сега снежника се е стопил и е най-добре да минеш по средната пътека...От хижата до Полежан се стига за по-малко от 2 часа....Лек път!
П.П. Моля те, не използвай обръщението "пичове"....
Пон Авг 24, 2009 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Полежан Отговорете с цитат
bitterman написа:
Пичове искам да направя една разходка до В.Полежан никога до сега не съм ходил и искам да утида.Исам да попитам дали може да се утиде за 1 ден.И от къде трябва да мина.Мерси предварително.А утре съм към Десилица на едан расходчица Десилица Перлеж Мочарата


Може без проблем. Даже като качиш върха тръгни към Малък Полежан. На него може да прецениш дали да отскочиш и до Газей...
Минаваш по пътеката за Попово езеро, като 30 тина минути след Безбожкото езеро се отделяш в дясно за вр. Безбог. Пътеката е магистрала, протрита и маркирана с пирамидки. Него не го качваш, а на премката под Безбог продължаваш към Полежан.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Авг 24, 2009 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Има още един, по-добър вариант. Тръгваш покрай Безбожкото езеро към Поповото по маркираната пътека. Точно при средата на Безбожкото езеро, вдясно, се виждат едни тераси бетонни и малка тоалетна в клека. Това са останките от старата хижа. Там се отклонява най-бързата пътека за в. Безбог. Огледай в клека за началото и, има каменни пирамидки.

Хващаш пътеката и се качваш на Безбог. Оттам имаш леко слизане около 70-80 метра към ливадата долу, по нея тръгваш към Полежан. Отгоре посоката за Полежан се вижда съвсем добре, няма как да я сбъркаш.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 24, 2009 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
shark



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тази пътека директно към Безбог със сигурност е по-пряка, а "магистралата" обикаля. Мен обаче нещо не ми се понрави -- има дузина участъци с морени, при които можеш и да изпуснеш пътеката и забиеш в клека. На слизане, ако трябва да връщаш пак към хижа Безбог, бих ти предложил да се върнеш по "магистралата". Smile

Блазе ти за Полежан, аз така и не намерих време да стигна до него при предното пиринско ходене. Няма да му се размине при следващото обаче.

Хубаво време ти пожелавам!
Пон Авг 24, 2009 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
@bitterman,
ти слушай dido!
че станеш първенец на випуска за Пл.С-л ...
и снимка че ти турат пред школото

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 25, 2009 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Че го послушам на 100%

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Авг 26, 2009 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
bitterman,има ли пътека от х.Гоце Делчев до Мочарата или от Добринище направо може би.
Любопитно ми е понеже ниога не съм бил там,а искам да отида и да разгледам.
Казват,че била много красива местност.
Ти ,като местен какво ще кажеш?
Сря Авг 26, 2009 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Има пътека от Добринище знам я много добре а от хижа Гоце Делчев има път който е много лош.Ако искаш като идваш може да званеш ще отидем до там.Там ми е любимото място.Просто номер 1

_________________
Пирин планина номер 1
Сря Авг 26, 2009 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov