ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За БТС и другите
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
За БТС и другите
Автор Съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение За БТС и другите Отговорете с цитат
Не съм юрист. Затова питам. А тук има не малко добри такива. Та питам следното:

1. Нормално ли е в един закон, па макар и в Преходни и заключителни разпоредби (виж параграф 4, ал.1, стр. 67) да се определя 100% частно дружество без държавно и общинско участие като единственото можещо да бъде Национална спортна организация?

Ето няколко под въпроса и разсъждения:

1. Това е Проекто закон. Нов закон!!! Не е изменение на стария
2. В закона, а и в стария закон е записано, че в България може да има само една такава организация. Което е много хубаво инак ще има караници съдения и т.н.
3. В Глава 4 (Специални организации), Раздел 3, Чл. 44, Ал.2 е записано, че се кандидатства за да те одобрят и получиш лиценз за Национална спортна организация. Има състезание и избор. Чудесно.
3. В Параграф 4 както вече писах е записано, че това е БТС??? Е как може в закон да определиш 100% частно дружество да бъде нещо си? Все едно да запишеш в закона по храните, че сиренето е само "Сигмен" и производителя на сирене е фирма "ххххх". Поне така си мисля.
4. ОК. Да кажем, че се записва БТС да бъде такава организация в закона. В ал.2 на параграф 4 е записано, че тя трябва да преведе дейността си и всичките бумаги съгласно закона. В ал.3 пък, че ако това не стане тя се заличава от регистрите.
5. Такаааа. Та сега още един въпрос. Ами не става горното и тя се заличава. И страната остава без такава организация. И правителството пада примерно. Как ще се избере нова такава, когато няма кой и когато е записано, че това е БТС? Ще я подпомагат до край само и само да не фалира и не загине. Наливане на пари безкрай. Или промяна на Закона??? То ако така лесно се променяха ...

Въпросите са ми принципни. Основният : може ли 100% частно дружество да фигурира в закон, да е записано в закон и да е избрано като единственото възможно дружество? Нищо, че това е БТС

Ето линк към ПРОЕКТО ЗАКОНА
Чет Дек 14, 2017 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
На първия въпрос мисля че БТС е елицензирана по стария закон та затова е единствената, не че съм го бел стария и новия и хич не ме интересуват де.ама да си кажа
по - и 5 ми просто ще я заличат и ще и раздърпат имуществото да речем.
Чет Дек 14, 2017 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ники по стария закон е горе долу същото, но там няма записана фирма коя да е. Лицензирана е вярно. Нека лошо няма. Ама може ли да се вкара в закон частна фирма

За имуществото е ясно. то и сега може ако се заличи.
Чет Дек 14, 2017 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ами не съм го чел как е измислен що да не може по принцип........ но понеже е проекто докато стане окончателен вариант за гласуване толкова промени ще има пък и толкова време ще отнесе, че може и да сме пенсионери вече Very Happy Very Happy
Принципи
Чл. 3. Принципите на управлението на физическата активност, физическото възпитание, спорта и спортно-туристическата дейност са:
1. законност;
2. защита на обществения интерес;
3. публичност и прозрачност;
4. пропорционалност;
5. координация;
6. отговорност;
7. равни възможности
.......
16. създава условия за развитие на публично-частното партньорство в системата на физическата активност, физическото възпитание, спорта и спортно-туристическата дейност;
Чет Дек 14, 2017 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Да напомня и за друго свързано с това по темата. В темата за Мусала споменах че министър Кралев си иска парите от БТС които не са използвани по предназначение. После иска да им взема хижите и да ги слага под шапката на министерството. И сега хоп. БТС записани в закона. За мен това е странно
Чет Дек 14, 2017 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
Няма да се плашите, всичко ще стане по план, както реши сайбията. При наглосаксите име един принцип от две точки:
1. Джентълмените определят правилата.
2. Когато правилата започнат да не уйдисват на джентълмените, джентълмените променят правилата....
Чет Дек 14, 2017 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
. После иска да им взема хижите и да ги слага под шапката на министерството. И сега хоп. БТС записани в закона. За мен това е странно


то едното не изключва другото
Чет Дек 14, 2017 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Разбира се че едното не изключва другото. Но за да искаш да го направиш значи виждаш че не си вършат правилно работата. И въпреки това ги вписваш в закона. В предния не бяха. А също бяха единствените и лицензирани.

Основният въпрос е може ли в закон да се впише частна фирма пък било тя НПО. Щото тя дейност като НПО не развива. Има си търговско дружество което върши всичко. Даже две
Чет Дек 14, 2017 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Може що да неможе щом отговаря на всички изисквания.
Какво разбираш под "закон да се впише частна фирма"
То в закон не се вписва нищо той дава основанията и условията за такава регистрация Ако отговаряш на условията посочени в закона и подзаконовите нормативни актове се вписваш като някакво дружество или спортен клуб или каквото искаш
Чет Дек 14, 2017 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: За БТС и другите Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Не съм юрист. Затова питам. А тук има не малко добри такива. Та питам следното:

1. Нормално ли е в един закон, па макар и в Преходни и заключителни разпоредби (виж параграф 4, ал.1, стр. 67) да се определя 100% частно дружество без държавно и общинско участие като единственото можещо да бъде Национална спортна организация?

... Е как може в закон да определиш 100% частно дружество да бъде нещо си? Все едно да запишеш в закона по храните, че сиренето е само "Сигмен" и производителя на сирене е фирма "ххххх". Поне така си мисля.
...
5. Такаааа. Та сега още един въпрос. Ами не става горното и тя се заличава. И страната остава без такава организация. И правителството пада примерно. Как ще се избере нова такава, когато няма кой и когато е записано, че това е БТС? Ще я подпомагат до край само и само да не фалира и не загине. Наливане на пари безкрай. Или промяна на Закона??? То ако така лесно се променяха ...

Въпросите са ми принципни. Основният : може ли 100% частно дружество да фигурира в закон, да е записано в закон и да е избрано като единственото възможно дружество? Нищо, че това е БТС

Ето линк към ПРОЕКТО ЗАКОНА
Отговори (според моите сили, знания и възможности):

1. Нормално е. Защото това е фактическото състояние на нещата.

Аналогията със сиренето „Сигмен“ и фирма „ххххх“ е неправилна.
Никъде в проектозакона за ФВС не е предложено нещо подобно.

Закон за храните -> Млечни продукти -> само сирене „Сигмен“ от фирма „ххххх“
Закон за ФВС --- -> Зимни спортове - -> само ски писти „......“ на фирма „.........“

5. Правителството и да падне - назначава се служебно правителство, което управлява държавата (включително физическото възпитание и спорта) до избора на ново редовно правителство. Няма проблем служебното правителство да заличи стара и да избере нова национална организация за спортно-туристическа дейност. Какво ще стане след заличаването с БТС и неговото имущество - това е предмет на други закони.

Може 100% частно дружество да фигурира в закон и да е вписано в закон. Няма законово основание да не може, следователно може.

БТС не е „избрано“ от обсъждания проектозакон като единственото възможно дружество. Просто проектозаконът узаконява завареното положение, където БТС се явява единственото лицензирано дружество със статут на национална спортна организация с предметна област „социален туризъм”, лицензирана по реда и условията на Закона за физическото възпитание и спорта.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Дек 14, 2017 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
стефане ей там е загадката. Че е избрано с този закон въпреки че може да е друго, което покрива изискванията и кандидатства. А сега вече не може.
Впрочем защо като толкова желаят това да е БТС не го включиха направо в закона. Как има Бъларски Олимпийски комитет, а не организация за провеждане на олимпийски игри. Но няма Български туристически съюз а има организация за спортно туристическа дейност. Първото е ясно кое е, няма тън мън. То е. Докато при второто може да е всеки, но ей така накрая е дописано БТС.
На мен ми е странно това. Не че има друга алтернатива. За жалост
Чет Дек 14, 2017 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
стефане ей там е загадката. Че е избрано с този закон въпреки че може да е друго, което покрива изискванията и кандидатства...

Като например кое друго юридическо лице (освен БТС) може да е в момента Национална организация за спортно-туристическа дейност?

Dimo Kolev написа:
... Впрочем защо като толкова желаят това да е БТС не го включиха направо в закона...

Защото са предвидливи и изчерпателни - така написан, проектозаконът за ФВС урежда и избора на нова Национална организация за спортно-туристическа дейност, ако след време БТС бъде заличен като такава поради една или друга причина.

Dimo Kolev написа:
... ей там е загадката...

Няма никаква загадка. Ти какво би предложил да пише в новия закон?


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Дек 14, 2017 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Аз не предлагам. Питам само който юридически може да каже дали частно дружество може да се запише директно в закон да изпълнява нещо. а като няма друго още по добре. подаваш си документите и те вписват. А ама те назначават

Просто ми е писнало крадците и мошениците в тази държава да се толерират от властимащите. Нищо повече
Чет Дек 14, 2017 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
крадците и мошениците <> властимащите.

Ти по математика не си ли учил за тъждества?
Чет Дек 14, 2017 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
... ама те назначават

...

Не назначават. Постановяват, определят.

Можеш да направиш аналогия с Българския червен кръст: Ако се приеме нов закон за БЧК, трябва ли БЧК да се заличи като единствената национална организация на Червения кръст на територията на Република България и след това да има нов конкурс за избор на единствена национална организация на Червения кръст на територията на Република България? Не мисля. Просто новият закон ще постанови, че досегашният БЧК, който досега е изпълнявал тази функция и който отговаря на всички условия, се смята за единствената национална организация на Червения кръст на територията на Република България по новия закон. И готово - точно, кратко, ясно и юридически издържано.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Дек 14, 2017 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov