ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимни обувки Scarpa Zodiac Tech или La Sportiva Trango Tower

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Зимни обувки Scarpa Zodiac Tech или La Sportiva Trango Tower
Автор Съобщение
tolev



Регистриран на: 31 Авг 2016
Мнения: 6

Мнение Зимни обувки Scarpa Zodiac Tech или La Sportiva Trango Tower Отговорете с цитат
Здравейте!

В момента избирам зимни обувки и съм се спрял на два модела, за които ми е много трудно да преценя и се надявам някой тук да е използвал и да изкаже мнение от първа ръка. Става дума за Scarpa Zodiac Tech GTX и La Sportiva Trango Tower GTX. От множеството ревюта, които изчетох, изглеждат точно това, което търся, но и са много на кантар, като леко съм се наклонил към Scarpa-та. Не съм прочел лоша дума за нея, просто не откривам по-задълбочени ревюта.

Нямам опит в зимна планина, като изключим едно ходене до Боянския в най-студените дни на миналия Януари и една екопътека. Реално, търся нещо за нашите зимни условия, което освен за зимата да е удобно и за преходните периоди (есен, пролет), когато снегът го има, ама не винаги. Не смятам нищо технично засега, но може би догодина ще пробвам и котки. Не смятам и нищо много дълго или екстремно.
В обобщение ще драсна основното, което ми е направило впечатление в тези два модела.

Разликата е 40 лв. Scarpa са 420, а La Sportiva 460. И двата ги пробвах и не усещам разлика откъм комфорт.

В La Sportiva-та ме притеснява основно, че може би доста по-бързо ще сдадат багажа, а все пак за БГ стандартите е нормално да гледаме и на нещо по-издръжливо. В някои ревюта се споменава лесно увреждане на гумения борд, а аз се притеснявам и за мембраната. За Scarpa пишеше доста добри неща относно здравината и поне на вид го докарват надеждни.

За Scarpa не мога да открия по-подробно за топлината. За La Sportiva срещам отзиви за около 5000 м. надморска височина, а най-описателно беше, че един алпинист е снимал около 2 часа почти на едно място на над 4000 метра. Ще вметна, че бях с трисезонки Lowa + 2 чифта чорапи на Боянския и въпреки, че бяхме навън около 5 часа, не усетих много студ с тях, което ми дава надежди и за двата модела.

Уж и двата модела са с добро сцепление, но ще се радвам някой да каже от първо лице.

И за двете чета, че издържат Алпийски изкачвания, включително Мон Блан, но не мога да съм сигурен. И двете са сравнително леки, но с твърда подметка и стават за котки, без допълнителна изолация са, без допълнителна изолационна подметка, непромокаеми са, комфортни са и като цяло всичко друго им е еднакво.
Чет Дек 21, 2017 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov