ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мошеници в Триград?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Мошеници в Триград?
Автор Съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение За меда, боба и мурсалският чай Отговорете с цитат
Пчелите и меда - Работата е тревожна направо! Оплакаха се това лято приятели - пчелари,
че са им изчезнали цели рояци пчели и не се върнали в кошерите – „синдром на празния кошер“!

Трудно се намира истински мед, който е уникална, вълшебна храна, но за съжаление много пчелари вече си гледат само печалбата!
А кой и как контролира качеството на продавания мед, не съм наясно?
В България не ценим достатъчно меда за разлика от германците, от арабите, които не сядат на масата без мед.

Не купувам от крайпътни места, дори и от пазари. В Северна България – Търговищкият край има села, които са прочути с хубав мед
и чрез приятели се снабдявам. Последно се заредих с чуден пирински мед, но от близък човек.

Има още почтени производители, но трябва да ги намериш! Глюкозата е класика, а да се хранят пчелите със захар,
която те бързо преработват в „мед“, си е чиста печалба.

Смилянският боб - Като пътуваш след Асеновград към Смолян, на много места край пътя се продава „смилянски“ боб и
в ресторантчетата готвеният боб е все „смилянски“!

Преди години минавахме през Смилян и купихме боб от една баба, която го чоплеше от шушулките докато чакаше клиенти.
Заговорихме се и тя каза, че и по покривите на Смилян да сеят боба, пак няма да стигне за всички, които продават „смилянски“ боб!

Специално за най-едрият боб /някъде го наричат софенка/, вместо родопския - продават успешно китайски и турски, който
най-вероятно купуват от „Метро“ или складовете на едро.
Ментето е с черно-лилав цвят, много едър, а като се свари люспата е дебела като мушама и няма вкуса на планинския.

Мурсалският чай - Планинският няма общо с култивирания!
Затова народът е казал: „Къде е расло, къде е пасло?" Климатичните условия, вид почва, надморската височина –
всичко това променя химичния състав на растението.

Мурсалски чай съм виждала и на височина от 2000 м. нагоре - расте направо от варовити цепки,
като гледката напомня еделвайса и обиталището му.
Е, култивирания мурсалски чай вече го свалиха и в местности под 1000 м. н.в., дали може да се сравнява?!

Модата си е мода и мурсалският чай се прочу като панацея. Всяка билка, дори и култивираната е полезна.
Стига производителят да не ползва изкуствени торове и да не ръси с шепи препарати, за да гони по-голям рандеман.

Ами, то целият ни живот е пълен с фалшива храна и стоки! Ти избираш! Think

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Яну 17, 2018 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Мурсалският чай - планински и култивиран Отговорете с цитат
Диана, за всичко си права, но за мурсалския чай май преувеличаваш. Разликата мажду "природния" и култивирания не е толкова голяма, ако изобщо я има. Едва ли някой билкар ще се юрне над 2000 метра да го бере, берат го по скалите над Триград. Затова нито климатът, нито почвата внасят някакво коренно различие. Виждал съм как го отглеждат - просто лехи в двора. Торове не слагат, защото няма нужда - това не са домати, та да стават по-едри. Аз лично си купувам от софийските магазини, вече го продават навсякъде, и внуците ми го пият с голям мерак. Има аромат и цвят, а понеже не вярвам във вълшебните му свойства, те не ме интересуват. Бих препоръчал една тактическа предпазливост: да не величаем мнимите предимства на чая от планината пред селския, защото така стимулираме брането му от туристи.
Сря Яну 17, 2018 2:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Приемам препоръката Ви, Г-н Сотиров! Все пак мисля, че поразиите из горите не вършат тези, които четат и пишат по форумите.

Чаят не е домати, но на някои от сергиите пред Бачковския манастир и на други подобни места ми е правило впечатление,
че стръковете мурсалски чай са много по-високи, каквито не съм виждала при диворастящия вид.
И сигурно го поливат, а дали само от водата расте толкова?! Не мога да споря без доказателства, но се съмнявам във всичко!

Така е, защото преди няколко години в сладкото от горски ягоди, което купихме от велинградския район,
имаше и питомни!? Доста години съм си брала сама дивите ягоди, толкова едри в гората няма. Shocked

Във всеки бранш е като в пчеларството – много гонят печалбата, но има и други, които пазят доброто си име.

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пет Яну 19, 2018 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
primitiven



Регистриран на: 18 Окт 2017
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
едно от нещата ,което ме замисля как и къде да посещавам тази планина са точно тея продавачи , мн са нахални и нагли ,продават боклуци за по 10 20 лв и начина покойто общуват и се рекламират е по-лош и от циганиския мантелитет . развалят ми почивката , не ме интересува дали са бедни или просто са лакоми и завиждат на богатите туристи,но аз не съм дошъл с джип и вместо скъпи дрехи имам тежка чанта . Като цяло села пътища търговци и пишман туристи .
Сря Юни 06, 2018 2:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Как беше? Търсенето определя предлагането или обратно? Зависи от гледната точка и откъде духа вятърът... Предполагам, че производителите на истински, ама наистина на истински неща са малко и вероятно ще стават все по-малко. Под истинско не разбирам да е такова, само защото производителят Муньо бил сертифициран по не знам кои си стандарти за качество, нито защото е на тройна цена, защото има етикет Био, а просто да е истинско. Повечето от хорицата, които все още правят истински неща са в сивия сектор и повечето правят такива неща предимно за себе си, за приятели и каквото остане продават.
Ще дам един пример от личен опит. Миналата година на 14-ти май един чичо спря до нас до с. Стикъл. Беше към 60 години и караше очукан джип. Каза, че е правил новия заслон в селото. След това каза, че продава сирене и кашкавал. Отвори джипа и ни показа какво има вътре. Аз си взех малка пита кашкавал (506 гр. за 9,20 лв.). Беше претеглена и надписана с химикал. На етикета (печатен с дизайн и т.н.) пишеше: С. Сед...ов регистриран земеделски производител на овче: сирене, кашкавал и чеверме. След половин ден в жегата в кола и в автобуса до София това чудо не беше потекло, а коричката му беше само леко омазнена. На натиск с ножа беше твърдо. На цвят жълто и на мирис като да е от овче мляко (което не е гаранция, защото вече има аромати за всичко, но е напълно възможно в средата на май, защото тогава овцете все още дават мляко). Ядох каквото ядох и на 11-ти юни тръгнах с gundu на околосветско, пардон на околородопско пътешествие за 20 дни. Бях забравил малко парче от кашкавала в найлонова торбичка в хладилника. На 2-ри юли това чудо си беше читаво и ставаше за ядене. Просто беше облечено в характерната за кашкавала синя обвивка. Боклуците които си купувам от магазините на цени 10-28 лв. са меки като пластелин, някои от тях при печене на парти-грил върху филия кипват като прясно мляко и изтичат от филия, а замирисва на........ При забравяне в хладилника от вътрешността им избива някаква бяла гряз... Лошото не е, че на пазара има боклуци. Лошото е, че на пазара има и скъпи боклуци.
Ако някой си направи труда да сравни две числа: количеството млечни продукти на пазара от български производители и количеството мляко, което дават регистрираните животни в България, ще достигне до извода, че вероятно всички крави, овце и т.н. в Китай си дават млякото на нашата родна млечна промишленост...
Не знам, дали купеният от мен кашкавал беше истински, но съм склонен да смятам, че е. Него обаче няма да го видите в Би*ла, Кауфл*нд и т.н. Няма да го видите и в магазини за Био-Мио тра-ла-ла продукти, нито в т.нар. млекарници. Предполагам, че този човек сам си продава продукцията в околността: Широка лъка, Пампорово, Девин, Смолян и т.н. и предполагам, че не му е особено трудно, защото няма тонове (иначе щеше да кара ТИР).
Въпросът, който възниква в мен е, защо има толкова малко истински продукти? Ами просто защото дори и да има малко хора, които искат да правят истински неща, няма кой да им ги оцени, печалбата им е малка и нелоялната конкуренция ги мачка. От какво ще се издържа един производител на млечни изделия от овче мляко в периода, в който овцете не дават мляко?
Колко са хората, които ще различат при "сляп тест" истински кашкавал правен само от истинско мляко по правилната технология и зрял поне 90 дни? Признавам си, че не съм от тях. В момента, в който някой започне да става по-голям от манифактура, качеството пада.
И после никой не може да ме убеди, че само разни кухи стандарти за качество, сертификати, медали от изложения и т.н. са гаранция за качеството на един продукт. Работил съм 4 години в една от големите фирми за производство на хляб и знам какво се промени преди и след сертификацията по ISO не знам си кой номер - само се увеличи документацията. В основата на всичко е моралът на производителя - иска или не иска да прави истински неща. Другото е шашма, а както знаем поговорката: "Закону е вратник у широко поле. Само улавите минават през него." си е лично наш патент.
Сря Юни 06, 2018 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eneva71



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Ние също се подлъгахме по "сладките приказки" на продавачите по сергиите, включително и на Еми Байрактарова, нещата бяха повече от ужасни и фалшиви и ги изхвърлихме. Никога повече покупки от пътни сергии, само от проверени производители.
Сря Юни 12, 2019 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov