ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Италиански въпроси

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Италиански въпроси
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Италиански въпроси Отговорете с цитат
Спомняте ли си цени на лифтове до Тофана ди Мецо или на паркинги и тол такси за Стелвио? Вчера се мотах в мокрото из Доломитите, видя ми се скъпо. В Каринтия, Австрия, съм.
Пон Авг 03, 2015 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
http://www.freccianelcielo.com/prezzi-funivia/

ето тук има цените. ако има проблем с разчитането,питай.
приятна ваканция!
Вто Авг 04, 2015 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря, Мария. Днес ходихме на Тофане. Времето - прилично.
Сря Авг 05, 2015 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
28 ми се върти нещо от Кортина до Тофана ди Мецо. За Стелвио нямаше такси. (А 24 било Smile , не съм запомнил правилно или подсъзнателно съм запомнил повече, че ми се видя кожодерство. Взеха ни една камара пари да се качим в мъглата горе без никви гледки и там ни казаха да се качваме обратно, че спирали лифта заради лошо време. )
Сря Авг 05, 2015 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Като се върна, ще се изповядвам, сега съм с лаптоп без нормална кирилица и пиша икономично.
Сря Авг 05, 2015 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте отново!
Този път без бързане искам да питам кое е селището в Италия, откъдето достатъчно добре се вижда Матерхорн, колко часа са до подножието му, изобщо човек да се потърка по върха, без да го качва...? Rolling Eyes
За 2015 г съм се изповядал в друга тема, гледам, че съм обещал.
Вто Окт 10, 2017 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gena



Регистриран на: 29 Юни 2009
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Червиня е градчето южно под Матерхорн с чудесен изглед. Пътят се отделя от долината на Аоста. Успех !

_________________
Където има воля има и път!
Сря Окт 11, 2017 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Respect
Благодаря!
Сря Окт 11, 2017 1:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
gena написа:
Пътят се отделя от долината на Аоста. Успех !

Там, където се отделя от пътя за Аоста се казва Châtillon. Ако нямаш навигация, внимавай в Châtillon, че е доста увъртяно по тесните му улички. В Червиня - ако искаш да идеш до Матерхорн не хващай лифтовете, че ще те откарат далеч на изток, а от там по теодулските гребени е дълго и зор за да се приближиш до върха. Трябва да се хване пътечката към хижата под италианския гребен - ако няма мъгла тя се вижда добре.
Общо взето дръж тази посока:

Сря Окт 11, 2017 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"От 1 октомври Италия забранява движението на дизеловите превозни средства от по-стар модел. Ограничението ще обхване над три милиона превозни средства, информира "Нова телевизия". На първо време забраната влиза в сила за периода от октомври до април в областите Ломбардия, Пиемонт, Емилия-Романя и Венето, което практически е цялата северна част на Апенините."
Цитатът е от днешния "Дневник", който обикновено преписва неточно чуждите източници.
Споменава се, че забраната е само зимна, но кой би държал кола само за лятото и каква е логиката на подобна забрана? Rolling Eyes
Пише, че важи за колите с ЕВро 1,2,3. Моята е от 2003, значи - Евро З.
Някой може ли да ме препрати към по-точна информация, да не бера ядове следващото лято.
Засега съм си запазил апартамент в Аоста и силно ще се разочаровам, ако имам затруднения или се налага да се отказвам. Question
Нед Сеп 30, 2018 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Някой може ли да ме препрати към по-точна информация, да не бера ядове следващото лято.

Като за начало, започни с тези подробности, които в известна степен променят създадената "начална представа":
Забраната е от 1 октомври до 31 март (а не до края на април!) и е само от понеделник до петък от 8:00 до 18:30 часа.
От 1 април забраната ще се разшири целогодишно върху дизелите Евро 1 и 2, но пак само от понеделник до петък през деня.
От 1 октомври 2020 г. забраната ще обхване дизелите Евро 4, а от 1 октомври 2025 г. и дизелите Евро 5.
Пон Окт 01, 2018 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря!
Важното за мен беше да мога да обикалям без всякакви ограничения, както правя непрекъснато, където отида. С моето Евро 3 тази година се промъквам между капките, а нататък пак ще му мислим, няма да умираме с тези коли.
Пон Окт 01, 2018 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov