ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Смъртоносен проблем с моите мнения!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Смъртоносен проблем с моите мнения!
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Смъртоносен проблем с моите мнения! Отговорете с цитат
"Складът", в който повече от 10 години си пазя снимките и които се показваха тук във форума, изведнъж е решил да ме ликвидира! На мястото на всяка снимка излиза надпис, че ми е забранено да използвам снимките във форуми. И как досега беше разрешено? Пълна свинщина! Извинявам се на всимчки, които биха искали да прочетат мои по-стари мнения. Не знам какво мога да направя. Писах им на Photobucket.com, но дали ще получа отговор - един Бог знае. Проклятие някакво е това!
Пет Юни 30, 2017 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Интересно...И аз качвам там от 2-3 години, но нямам такива надписи. От време на време мъчително зарежда, но не са ме отрязали. Кофти, ако трябва и от там да се изнасям.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.

Последната промяна е направена от mislesht на Съб Юли 08, 2017 10:48 am; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Юли 01, 2017 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Проблемът е дълбок! Отговорете с цитат
Порових из Гугъла и попаднах на сайтове, в които възмутено се разисква казусът с Photobucket.com. Разбира се, най-наглото в случая е въвеждането на изискване с обратна сила: след като повече от 10 години аз ползвам "склад", обявен за безплатен, в който изрично има опция за споделяне на снимките, и след като периодично ми се напомня, че съм на границата на допустимия лимит, след който ще трябва да плащам, но аз не съм го надхвърлил, сега изведнъж научавам - без предупреждение, че всичките ми снимки са заменени по форумите с отвратителния "километраж"! Това е все едно да влезете в ресторант с надпис "Тук храним безплатно!", а на излизане да ви поискат $400! Представяте ли си какви загуби тепърва ще претърпят хилядите форуми, в които участниците вече няма да могат да си видят снимките? Аз силно се надявам да има някаква реакция от страна на тези форуми. В края на краищата те са отчасти провалени.

Има нещо още по-възмутително в постъпката на Photobucket.com. Всички помните моя аватар със Сизиф, който бута нагоре по склона канарата и после тича надолу да я догони. Файлът с този аватар не беше качен в "склада", а се намира на моя компютър. И ето че Photobucket.com си е позволил чисто хакерство: заменил ми е аватара с техния "километраж", намъквайки се по такъв начин в сайта на планинарския форум! Убеден съм, че ако с този казус се заеме някой специалист по интернетно право, Photobucket.com може да бъде съден. Тяхното вече наистина е свинщина! Те какво си мислят, че могат да влязат и в моя харддиск, за да ми искат пари за снимките, които държа там?! Предполагам, че нашият планинарски форум също е засегнат от бандитизма на Photobucket.com, който е твърде опасен прецедент. Как изобщо е извършена тази интервенция? Нашият форум не е ли защитен от подобни атаки? Че някой утре може да изтрие всички мнения и да иска пари, за да ги върне!
Съб Юли 01, 2017 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Безплатното често върви с изненадващи уловки, не се учудвай Smile

Не разбрах това с аватара ти на компа и хакването на форума - нямам информацияда е ставало такова нещо. Дай малко повече детайл какво те кара да мислиш това, моля те.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Юли 01, 2017 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, снимките, които си публикувал във форума се виждат.
Нед Юли 02, 2017 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Проблемът с аватара Отговорете с цитат
Здравей, Дидо! Оня ден бях толкова шокиран и вбесен, че реагирах спонтанно: влязох в профила си и изтрих "километража", който беше заменил моя аватар. А може би трябваше да го оставя, за да проследиш инцидента. Накратко: получавам писмо, че трябва да платя 400 долапа, понеже снимките били използвани в "трети сайтове". Понеже такъв е само планинарският, а нямам навика да отварям периодично собствените си мнения, сега отварям последното - за кактусите, и с ужас виждам, че вместо Сизиф се мъдри "километражът". Аз разбирам, че за Photobucket.com няма проблем да блокира всички снимки и да ги замени с каквото пожелае: линковете са в нашия форум, обаче те държат информацията за съдържанието на тези линкове. С аватара обаче не е така: файлът със Сизиф не е при тях, а на моя компютър и тия наглеци е трябвало да проникнат в структурата на форума, за да заменят картинката в моя профил. Това си е живо хакерство!

Всички снимки, които съм качвал допреди няколко месеца, са със старата ми регистрация във Photobucket.com и точно те са блокирани. А последните не са, защото те са с нова регистрация, за която изрично пише, че имам право на 2ГБ безплатен склад. Същото важеше и за старата регистрация, но ето че неочаквано са променили условията. Как сега ще си възстановя мненията, дори да пренеса някъде другаде снимките? Една по една да им сменям адресите?! Можеш да си представиш колко форума са пострадали от това безобразие!

Не си съвсем прав за платените форуми. Не е проблемът в парите, а в коректността. Какво пречи на същия тоя склад, дори да си бях платил 400-те долара, догодина по същия начин да ми блокира снимките и да ми поиска 1400 долара?

Ако имаш някаква идея, помагай! В тоя форум ми е целият живот от десет години!

P.S. Виждат се само снимките от втората регистрация. Ето каква свинщина се вижда от старите ми снимки, които вероятно са хиляда:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=3860&highlight=#3860
Нед Юли 02, 2017 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Снимките са там, но явно прихващат, че заявката за показване идва от форума и заместват изображението с тоя дразнител.

Аватарът не виждам как могат да го променят, освен ако просто не е стоял и той във фотобъкета. Не е трябвало да го сменяш, поне да огледаме за какво иде реч. Можеш да го възстановиш във всеки момент от профила си, ако просто го качиш наново директно във форума.

П.П. Огледах новата политика на фотобъкета - ами хранят ги отвсякъде. Съветът ми е да си свалиш снимките от кофата, да си платиш нормален хостинг - примерно тук - https://www.icn.bg/bg/shared-hosting/economical/ ида качиш обратно снимките там. Линковете във форума ще ги оправим някакси.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Юли 02, 2017 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение С надежда... Отговорете с цитат
Дидо, благодаря ти за надеждата! Нека ми мине малко и ще огледам възможностите за пренасяне на цели архив в друг склад. Дали пък няма да им дойде акълът на ония във "фотокошницата" и да възстановят снимките? Първо ще почистя двете хиляди снимки там от ненужните, после ще ги сваля в личен архив, след това ще трябва да ги кача някъде и чак тогава ще му мислим за смяна на линковете. Май ще става един по един, ужас! Засега си качих отново Сизиф.

Извинявам се, че се оплаках от личните си тревоги в "Проблеми и препоръки", без да погледна, че всъщност темата е за заплашените брези. Естествено подписах петицията.
Вто Юли 04, 2017 1:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Интересно защо мен не ме закачат още. Дали защото влизам с фейсбук регистрацията си? Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юли 04, 2017 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Проблемът с аватара Отговорете с цитат
Сотиров написа:
С аватара обаче не е така: файлът със Сизиф не е при тях, а на моя компютър и тия наглеци е трябвало да проникнат в структурата на форума, за да заменят картинката в моя профил.

Има четири различни начина за конфигурирането на аватар във форума:

i) еднократно качване на файл от локалния компютър;
ii) еднократно качване от URL;
iii) динамичен аватар (посочване на URL, от където аватара се зарежда директно при всяко следващо отваряне на страница от форума, на която той трябва да присъства);
iv) избор на съществуващ аватар от галерията.

Много е вероятно да е бил използван третия начин при предишното конфигуриране на Сизиф. Ако зададеното URL е сочело към файл във фотокофата, би се получил описания ефект, който и аз случайно забелязах онзи ден. Действително е много неприятно случилото се...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Юли 04, 2017 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Интересно защо мен не ме закачат още. Дали защото влизам с фейсбук регистрацията си? Rolling Eyes

Не знам точно откога, но и твоите снимки във фотокофата вече са заменени с изнудване, например в тази пращулка:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=118491#118491

Имай предвид също, че ако дадена снимка е била кеширана от browser-a ти, тя ще продължава да изглежда достъпна във форума, но това няма да се отнася за хора, които за пръв път попадат на нея.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Юли 04, 2017 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Видях! Значи изнасям се и от там. Да видим къде.

П.П.
Ето, в спама на пощата намирам следното писмо, от 30 юни:

WE NOTICED THAT YOU HAVE BEEN USING
PHOTOBUCKET FOR 3RD PARTY HOSTING*

TO RESTORE YOUR 3RD PARTY HOSTED IMAGES,
PLEASE UPGRADE TO A PLUS 500 PLAN.

Our Terms of Service does not allow 3rd party hosting with your current account level.

UPGRADE NOW



На практика, доколкото успях да проверя, освен цитирания по-горе албум, от споделените тук, само още един по-стар е подменен с техни картинки, обаче с котенца и надпис CLICK HERE, който линк не работи. Другите за сега излизат, може би "работят" по проследяването им или пък както дойде, избирателно.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юли 05, 2017 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Слабо утешение Отговорете с цитат
Мислещ, нашите снимки се пазят в "склада" и дори можеш да ги видиш от мненията си, като щракнеш "open image in new tab". Ще се отвори твоят архив точно на необходимата снимка. За съжаление това не могат да го правят останалите читатели, защото най-вероятно архивът ти е заключен. Ако го отключиш, може би ще стане достъпен, но пък едва ли ще пожелаяш всеки да ти разглежда целия албум. Във всеки случай това е едно спасение за информацията - поне ще знаем какви снимки сме слагали.
Сря Юли 05, 2017 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Слабо утешение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Мислещ, нашите снимки се пазят в "склада" и дори можеш да ги видиш от мненията си, като щракнеш "open image in new tab". Ще се отвори твоят архив точно на необходимата снимка. За съжаление това не могат да го правят останалите читатели, защото най-вероятно архивът ти е заключен. Ако го отключиш, може би ще стане достъпен, но пък едва ли ще пожелаяш всеки да ти разглежда целия албум. Във всеки случай това е едно спасение за информацията - поне ще знаем какви снимки сме слагали.

E, аз съм разрешавал достъп всички да гледат албумите и снимките, доколкото беше възможно. От един момент нататък вече не даваха. Подозирам, че няма стриктно да ми подменят старите албуми, но започнах да си ги дублирам в руски сайт, в който не съм качвал от доста години, защото не беше наред, но сега изглежда е. След това качвах в live.com на Microsoft, но там също прецакаха нещата с шерването и затова пред 2-3 години се преместих в бъкета.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юли 06, 2017 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bgrali



Регистриран на: 31 Май 2015
Мнения: 53
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Моето мнение като човек, който безкрайно много държи на снимките си.
1. Задължително съхраняване на собствения компютър, дублиране на външен диск.
2. Снимките, които качвате някъде, на собствен хостинг и домейн. 100-ина лв. на година не са невъзможна сума. На хостинга може да пазите копие на всичките си снимки, ако искате. Може да дадете права кои от тях да се виждат от други хора и кои не. Читавите хостинг компании правят автоматично бекъп на определено време, така че вероятността да ви изчезнат снимките от там твърдо клони към нула.
А безплатен обяд май няма... Много от сайтовете, на които се качват снимки, рано или късно или стават платени, или се разпадат. Първият беше webshot-а преди много години, когато стана платен. Тогава нашумя нашенската снимка. Която преди половин година почти се разпадна и в почти всички нашенски форуми има бели петна вместо съответните снимки.
Пет Юли 07, 2017 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov