ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
"Чувалуване" в планината
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
"Чувалуване" в планината
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
То принципно седи сгънато в раницата. Нищо, че някой го ползват вместо спален чувал. За употребата му потърси в интернет или някой от форума, който е по-запознат да ти обясни. Ако види темата де.
Може да се ползва за покачване на температурните характеристики на спалния чувал в определени ситуации , но не е комфортно.
Аз лично бих се наврял в чувал на "СпротПром" с разните му мурафети за запазване на топлината пред това да си легна увит във фолио. Все пак не съм риба. Smile
Някъде из темите Владов е обяснил всичко подробно относно дилемата ти.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Сеп 27, 2015 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой ден и в българските планини се завъдят шерпи, ще си взема това







http://www.mikeott.ch/wordpress/products/?lang=en

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Сеп 30, 2015 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Тези струват колкото един автомобил. Като ги виждами така масивни, сигурно тежат повече от хубава голяма двуместна палатка като Трим Делта Д. Нещо като спонсорство му е майката Shocked .
Сря Сеп 30, 2015 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
@Яница - Това е истински бивак сак! Smile Не като твоят биви баг. Не го казжам с мисъл да унижа екипировката ти, аз и това нямам.
@Наблюдател - Да много са скъпи, но не тежат повече от каквато и да е палатка.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Сеп 30, 2015 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Сега разбрах намека на Мариана Smile за шерпите, като отворих втория сайт, Дидоген - по 4-5 кила има и отгоре даже. Това сигурно е направено като за Марс, толкова масивно.
Сря Сеп 30, 2015 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Има и много по леки, ама най- ефтините и ачествени апочват от 230$. Това ми е спирачката. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Сеп 30, 2015 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
Има и много по леки, ама най- ефтините и ачествени апочват от 230$. Това ми е спирачката. Smile


Няма смисъл. Ако имаш някоя стара лека палатка, пробвай моята самоделка. Допълнително при нея предимство е, че топлината на тялото изпарява нощната влага която пада върху него и сутринта се оказа сух, а като палатка винаги беше мокро. С това си обяснявам отговора на въпроса на Рейн - как така сутринта биви -скруча е бил сух? Ако плющи силен дъжд обаче , трудно би ме опазил.
Сря Сеп 30, 2015 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, то моето тежи само 300 грама и е много компактно. Всъщност като си го купувах не съм гледала цената, а тежината. Даже на Стефан е 200 грама повече и заради тези 200 грама не си взех като неговия, хем с по-добри характеристики. Ама нали съм кекава Confused
Иначе много ясно, че истински бивак сак е по-хубаво, но заради няколко дъждовни нощи в годината не си струва да давам толкова пари и да нося по-тежка раница. За който чувалува повече в лошо време може.
Има и нещо друго - ако има рейки, значи пак става по-трудно за разпъване. Искам като тръгна да лягам, само да вадя, да слагам на шалтето и да лягам. На сутринта да прибирам за две минути.
Сега говоря чисто хипотетично, защото не съм виждала на живо, ако някой има да го донесе на форумна среща и да го покаже Smile Пък ако ми хареса ще пенсионирам биви бага и ще се обзаведа с бивак сак Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 01, 2015 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не казвам, че е лошо. Аз и това нямам в раницата. Ако имах 500 лв, за подобно удобство ще си взема бивак сак вместо палатка. Ако се оженя или ще мъкна по тежкото или ще се откажа от природата (ама по скоро вих се развел). Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Окт 01, 2015 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
ако тежи, по-добре си вземете от който и да е детмаг по едно бебешко легло/кошарка/. Изглеждат по същия начин и тежат също толкова, само дето струват стотина лева, пак са от шушляк и пак за здрави, за да изтържат на атаките на дзвера вътре...
Чет Окт 01, 2015 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
ако тежи, по-добре си вземете от който и да е детмаг по едно бебешко легло/кошарка/. Изглеждат по същия начин и тежат също толкова, само дето струват стотина лева, пак са от шушляк и пак за здрави, за да изтържат на атаките на дзвера вътре...


Универсално и евтино решение за хора които ходят само при прогноза за хубаво и топло време, което мислех да направя, ако не се беше получила направената самоделка: Взимате една двуместна палатка от Декатлон / или подобни от Лидл, Кауфланд още по - евтини като моята стара китайска палатка/, 42 лева , 2.2 кг по спомен, имат поне на виждане и пипане приличен под, който да ви пази от влагата от земята, която е постояннен проблем . Ако искате да ви е леко, местата за спане са екстремни и няма как да се опъне палатка, я носите без колци и въжета и я ползузате като бивак-сак от един човек . При нужда си се ползува и от двама души като обикновена палатка.
Гаранции как ще се държи на проливен дъжд или буря няма. За такива условия няма едно и евтино решение.
Чет Окт 01, 2015 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bushwalker



Регистриран на: 07 Авг 2015
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Юнаци,
да ви попитам, защото първо, че бюджета ми за рилския поход след две седмици вече се стопява а мястото в раницата може да се каже, че вече го няма. За чувалуване на 2000-2300 метра в Рила, шалтето абсолютно необходимо ли е? Чувала ми е на MilTec (не е правен за баир будали но е стабилен), тежи 2 кила !!!, синтетика непромокаема отвън и вълна отвътре, какво рискувам ако зарежа шалтето в цивилизацията ?
Вто Юни 27, 2017 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Bushwalker написа:
За чувалуване на 2000-2300 метра в Рила, шалтето абсолютно необходимо ли е?

не е абсолютно необходимо и зависи по-скоро от твърдостта на терена и поносимостта ти към неравности, а не от н.м.
Bushwalker написа:
какво рискувам ако зарежа шалтето в цивилизацията ?

- да ти е некомфортно при спане;
- да ти откраднат шалтето ... ако си го зарязал на публично място - например
Вто Юни 27, 2017 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bushwalker



Регистриран на: 07 Авг 2015
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Laughing

Мерси, щом опира само до неравности няма проблем, след цял ден бичене из чукарите по принцип имам чувството, че и на пирони мога да спя (стига да е топло). Както споменах това моето е 2кг туч и отвсякъде си е дебело и пухесто.
Вто Юни 27, 2017 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Я си вземи шалтето. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Юни 27, 2017 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov