ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пирин. Връх Вихрен, Кончето и Рибно Бъндеришко Езеро
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пирин. Връх Вихрен, Кончето и Рибно Бъндеришко Езеро
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Да ти кажа - бая се чудих, че "бабуджерите" са се навили на тая невзрачна чучка да се казва Разложки Суходол с кота 2640м. по картата, а съседния 2725м. да се казва Каменитица. Още повече, че Бански Суходол е висок 2884м. Та и гордост си има по тия краища, самочувствие...

Та "такива ми ти работи". Very Happy
Много сбъркана работата по Пирин с географските наименования на обектите.
Ми трее секи един от нас да прокарва верните неща като си говорим и пишеме по форуми и др. средства за комуникация.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Сеп 01, 2009 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Проблемът иде най-вече от необмислено и самоволно именуване през годините - къде от прибързали писатели на пътеводители, къде от алпинисти, къде от псевдовъзродители. Затова ти се струва объркано. Ако отсееш въпросната плява, нещата всъщност изглеждат доста логични на места ... Cool

А в Рила не е по-розово дереджето, да не казвам, че е по-зле работата там. Тя тая планина бъка от сфинксове, индианци, триони, ножове, игли, куки за плетене и какво ли още не. Ами с имената кашата каква е - вземи оня казус с връх Мустачал, Мусличал и Заврачица, който се бях хванал да нищя. Не че имам всичко писано за Рила през годините, за да мога да отсея нещата, но няма оправия там кой връх кой е ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 01, 2009 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
....... тая планина бъка от сфинксове, индианци, триони, ножове, игли, куки за плетене и какво ли още не ...


Laughing баси

фенове на ладните оръжия са именували май Laughing
Вто Сеп 01, 2009 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение да не пускам нова тема .... Отговорете с цитат
Малко снимки от събота Smile.

Вихрен :





Кутело :









Кончето :









Всички снимки тук.

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Сеп 06, 2009 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Много добри са станали снимчурите! ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Нед Сеп 06, 2009 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Sinanitsa



Регистриран на: 11 Юли 2008
Мнения: 47
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Случили сте на хубаво време в събота и добре сте се разходили!! Clap

_________________
Sinanitsa
Нед Сеп 06, 2009 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
С Цецо доста ни се дублират кадрите, така че пускам само линк: http://picasaweb.google.com/poli.soboleva/Vihren_Koncheto_2009# и малко снимки от неделя:





Ей така посрещнахме сутринта на другия ден Sad Но поне съботата си походихме пълноценно.
Пон Сеп 07, 2009 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
еее, супер е било в събота времето Very Happy Екстра ви е било Smile
Пон Сеп 07, 2009 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма значение за кой път си тук. Винаги радва душата! Cool


Пон Сеп 07, 2009 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Да, супер е било времето. Мен ей този кадър изключително много ме радва Very Happy



Това е подходящото време на деня, когато се снима тая част на билото. И вечер, разбира се.
Поздрави!

_________________
Пон Сеп 07, 2009 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
Да, супер е било времето. Мен ей този кадър изключително много ме радва .....


и на мен точно тази снимка ми напълни душата Cool

супер е
просто е супер
Вто Сеп 08, 2009 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Re: да не пускам нова тема .... Отговорете с цитат
От този изглед виждам величието на Пирин.Добре сте се дозирали с планинско зареждане, в това число и аз.



_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Вто Сеп 08, 2009 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Радвам се, че ви харесват снимките. Времето в събота беше страхотно, както за ходене така и за снимане. В неделята от рано ни запука дъжда, но пък ние бяхме на подходящо място - до банския суджук Laughing .

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Сеп 08, 2009 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
markiril



Регистриран на: 15 Юли 2009
Мнения: 33
Местожителство: sofia

Мнение Моля! Отговорете с цитат
Ако може, в една "закована" тема да се дадат всички наименования на да ден връх, местност, река, рид, превал, хижа + н.м. (може и GPS-кординати) за яснота на тези, които не познават така добре Пирин, както атовете тук. Виждам, че възникват често необходимост и да си изяснявате това, а какво остава за тези като мен, които нямат такъв опит из планините.
Пример: х. Беговица=х.Каменитица Oops
Кози превал=?
Моля, без да описвате от коя карта, коя книга и т.н. - точно и ясно.
Благодаря!
Вто Сеп 08, 2009 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Re: Моля! Отговорете с цитат
markiril написа:
Ако може, в една "закована" тема да се дадат всички наименования на да ден връх, местност, река, рид, превал, хижа + н.м. (може и GPS-кординати) за яснота на тези, които не познават така добре Пирин, както атовете тук. Виждам, че възникват често необходимост и да си изяснявате това, а какво остава за тези като мен, които нямат такъв опит из планините.
Пример: х. Беговица=х.Каменитица Oops
Кози превал=?
Моля, без да описвате от коя карта, коя книга и т.н. - точно и ясно.
Благодаря!


Може да се направи, ама има обекти с по 5-6-7 имена. Хептен ще се омотае народа си мисля аз. Помоему мисля е добре да се избистрят нещата и да каже ясно кое и как. Пък знам ли, за всеки е различно. Ако съфорумците мислят, че това е добре бих направил такъв списък за Пирин като закована тема, която да остане заключена. Иначе съм правил нещо подобно на това което ти трябва. Погледни този линк -> http://oreliak.org/index.php?item=article&action=view&article_id=123
Под общите приказки нещата са направени като табличка.
Поздрави

ПП: х. "Беговица"=х. "Каменица". Писал си Каменитица

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Сеп 08, 2009 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov