ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin 64 S ST отзиви и проблеми
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin 64 S ST отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
Garmin 64
7%
 7%  [ 1 ]
Garmin 64 S
76%
 76%  [ 10 ]
Garmin 64 ST
15%
 15%  [ 2 ]
Общо гласове : 13

Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Garmin 64 S ST отзиви и проблеми Отговорете с цитат
Моля споделете опита ви с горните модели машинки - отзиви и проблеми.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 08, 2015 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Да метна малко отзиви и за тази машинка.

С две думи - съжалявам, че смених стария си 60CSx за това недоразумение.
Преимуществата му не са много, ще ги изброя ей тук, на 2-3 реда. За разлика от недоклатените му страни, които сигурно ще покрият доста страници:

- Бърз е с векторните карти.
- Разбира от множество гпс-карти, качени като img-та в папката /Garmin

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 10, 2015 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Недостатъци:

- стартира супер-бавно. Изглежда, че от Гармин са маскирали фазата на слушане на сателити със стартовия екран, за да ви покаже позиция веднага, когато изкара картата. Само дето това веднага може да се случи след 2-3 минути, или след 20 секунди - според колко отдавна сте го изключили. По време на тези 2-3 минути гледате само стартовия надпис без да можете да достъпите машинката ... Sad

- тъпото парче забива по потресаващ начин ако се самоизключи заради слаби батерии (доста рядко по следния сценарий). След смяна на батериите и пуск вади стартовия надпис и ... дотам - няколко минути няма никой. Копчето за спиране не работи. След принудително спиране/вадене на батериите, стартира ОК, но ... изненада - картата ви я няма !!! Вътрешната памет също не е достъпна, т.е. при опит за запис на точка вади - Error accessing Database. Както се оказа по-късно, всеки опит да ползвате машинката в това състояние, води до загуба на данни! Нищо не остава никъде, вкл точки, трак-лог и т.н. Това състояние се "лекува" след втори рестарт и вадене на батериите. Това магически "вади" изчезналата карта.

- можете да настроите машинката да записва всеки ден трак-лога в паметта. За нещастие обаче - само във вътрешната, която може и да не е достъпна заради горния проблем. Записът на външната microSD е безвъзвратно изгубен с 60 CSx.

- батериите - ах тези батерии! Батери-метъра измерва капацитета на NiMH батерии едно към гьотере. Абсолютно неточен и въобще не е ясно колко време ще ви откара текущия комплект. Вади аларма за слаби батерии при 2/4 черти, които стават 3/4 и се връщат обратно, и така 2 дни работа ... Няма оправия с това освен да си записвате отработените часове в тетрадката.

- изглежда машинката да е много по-чувствителна на полуизтощени батерии спрямо 60-ката.

- консумацията на ток е сериозна и ... както писах горе - непредсказуема. С 60-ката карах по 3 дни, с това чудо пряко сили изкарвам по 2 ...

- маркирането и последващата редакция на waypoint е pain-in-the-ass. Маркирате, после селектирате, после десен бутон и едит на точката, отдето можете да смените икона или текст. За точка с усреднени координати - да не говорим ...

- навигация към точка по права. Пуска се ок, но ... как се спира режима на навигация? ("Stop Navigation ... " в 60-ката)

- триъгълният курсор за текуща позиция - ненужно огромен е!

- дисплеят - може и да е с висока резолюция, но е потресаващо тъмен. Настройката не е експоненциална, а по-скоро линейна. Виждате осезаема промяна в осветеността от 75% нагоре. Под 50% е неизползваем, особено в условия с висок контраст, когато очите ви са се акомодирали към силна светлина. Примерно - в кола, светло небе, гледате машинката в сянка. Еми - не виждате нищо на дисплея. Съответно навън многопикселната transflective-матрицата въобще не отразява достатъчно външна светлина и отново се нуждаете от солидно количество подсветка (разбирай батерии).

... ще допълня с още по-натам. За финал - мнението ми е, че тази машинка е едно невероятно недоразумение и огромна крачка назад спрямо 10 години по-стария 60CSx. Това -първо откъм надеждност, -второ, като лекота на ползуваемост.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 11, 2015 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Моите впечатления за модела 64S са предимно положителни. Недостатък в началото е липсата на подробно ръководство за потребителя за 64S, ала подробното ръководство на 62S решава повечето въпроси и проблеми.
Живота на батериите е около 16 часа -зависи от тяхното състояние и марка. В менюто има опция за избор на типа батерии.

-при мен никога не е забивал след самоизключване поради паднали батерии.
-за опцията за мерене за батерии съм съгласен с Дидо
-за намаляне на консумацията съм го настроил да изключва дисплея след 2 мин
-при навигиране към точка се спира чрез натискане на бутон Find и избиране опция за спиране на навигирането

При изключена система Glonass, по-бавно позиционира и греши с 7-8 м
Пон Май 11, 2015 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Недостатъци:
....

Малее! Laughing . (Да ти пратя и едно Суунто да напишеш ревю?)
Не съм пипал 64-а, но все пак дяволът не би могъл да е толкова черен. Например 2 дена живот на батериите е съвсем прилично, а и има "батери сейф" мод, какъвто нямаше в 60-ката.
Бавното лоадване в началото веряотно е свързано и с размера на качените карти. (пробва ли без карта колко ще се забави, ако си търси сателите, празната памет не би трябвало да влияе на скоростта).
Проблемът със забиването е или софтуерен, който ще фикснат скоро или самото ти устройство има дефект- на мен не ми се е случавало нищо подобно с 62.
Ей тука има описани разни трикове и комбинации от бутони за критични ситуации: https://garmingpsmap.wikispaces.com/Miscellaneous
Пон Май 11, 2015 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Още един недостатък - късата каишка е махната от комплекта на машинката. Лекува се срещу 12 лева от garmin.bg - секция аксесоари.

igurbev написа:

...


Дефектът е ясно на какво се дължи. Ако аз им пишех софтуера, нямаше да го има. Явно обаче ще трябва да се живее с това ... Sad

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пон Май 11, 2015 9:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Май 11, 2015 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Като проблем -при силно каменист релеф картата започва да се върти ту в една, ту в другата посока.
При избрана ориенация на картата -нагоре.
Това с въртенето ми го направи само веднъж на Витоша преди з.Синята стрела...
Пон Май 11, 2015 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Имам 64s от месец, но реално вчера и днес го изпробвах за 1ви път с лека разходка от Паниците до х.Рай. Смятам, че машинката е почти перфектна, не знам какво повече може да иска човек от такъв уред. Това ми е първият гпс и не знам, какво не му харесва колегата. 9 часа ползване само една черта надоло на алкални батерии, зарежда за около 15-20 секунди и на всякъде по пътя сигналът беше на максимум. Подробно упътване има в интернет, каквато е политиката на почти всички фирми вече. Никакво забиване и никакви проблеми с каквото и да е. Не съм опитвал да записвам трак на външна памет, но не мисля че ще ми се и наложи, вътрешната е повече от достатъчна. Държа дисплея намален до край и се вижда перфектно и на слънце и на сянка. Триъгълният курсор е голям когато е и голямо разглежданото разтояние, което е напълно нормално. 3 осевият компас првви всичко още по елементарно. Бих казал, че негативите казани от колегата са напълно безпочвени, дори имам леки съмнения за достоверноста на информацията, ако наистина е така значи просто притежава дефектен такъв или някакво менте(хаха). Единственият минус според мен е прекалено нежната изработка на корпуса (от 10 мин леко потриване по една връв на раницата ми се захаби), мисля че туристическите уреди трябва са са доста по-корави. Този проблем реших, като си поръчах калъф, така че не е болка за умиране.


Последната промяна е направена от tribaleo на Нед Май 24, 2015 10:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Май 24, 2015 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Като хванеш в ръце 60 CSx и се поразходиш с двата под ръка 7-8 години, ще разбереш за какво говори и иска колегата Wink

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 24, 2015 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Няма да има нужда, намерих всичко което ми трябва .Както казах и казаното от колегата не отговаря на истината дори и 1/5 от него. edit : пиша от телефона и не видях че си ти , под "колегата" визирах теб с това мнение Smile
Нед Май 24, 2015 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
За това е форума - да се споделят впечатления.
Дотук твоето първо впечатление от първия ти сериозен GPS, след първото ти ходене си е просто първо твое впечатление и то слабо ме интересува.

Другояче казано - не се опитвай да оценяваш моята истина, щото не гледаш нещата от моята камбанария, ОК?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 24, 2015 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Виж няма нищо лошо да имаш мнение, лошото е, когато това мнение не е обективно. Нека обобщим:
1.Оказа се, че има подробно ръководство просто не си потърсил
2.Оказа се, че зарежда бързо(за мен 15-20 секунди е бързо)
3.Оказа се, че е повече от елементарно да спреш навигирането. (интересно как не си разбрал, а имаш 7-8 години опит с предходен модел)
4.Така и не се разбра при наличието на толко много памет каква е целта да се записва трак на външен носител.
5.Явно само твоят забива.
6.Консумацията на ток, явно е описаната от производителя.
7.Не стана ясно как така не вижаш нищо на дисплея.

Нищо лично, просто хората четат това и е редно да се говори истината.
edit: моят е с версия 3.90
Нед Май 24, 2015 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
tribaleo написа:
Виж няма нищо лошо да имаш мнение, лошото е, когато това мнение не е обективно. Нека обобщим:
1.Оказа се, че има подробно ръководство просто не си потърсил
2.Оказа се, че зарежда бързо(за мен 15-20 секунди е бързо)
3.Оказа се, че е повече от елементарно да спреш навигирането. (интересно как не си разбрал, а имаш 7-8 години опит с предходен модел)
4.Така и не се разбра при наличието на толко много памет каква е целта да се записва трак на външен носител.
5.Явно само твоят забива.
6.Консумацията на ток, явно е описаната от производителя.
7.Не стана ясно как така не вижаш нищо на дисплея.

Нищо лично, просто хората четат това и е редно да се говори истината.
edit: моят е с версия 3.90


Тцтц, както ти казах - ниска ти е камбанарията, очевидно и в прекия, и в преносния смисъл.
Лошо начало. Започвайки от точка едно, не знам дали си струва коментарите надолу, но все пак - отговори, за последен път в тази тема:

1. Ръководство не съм търсил - не знам отде ти хрумна, че съм го правил.
2. Бавното зареждане - над 2 мин - става, когато машинката архивира дневния трак от предишния ден. Ако в този момент падне батерията, губиш всички логнати данни един ден назад без опция за възстановяване. Проблемът не би съществувал, ако се ползваше външна памет с логване по алгоритъма на 60CSx. Дори без логване, стартъпа на 60-ката става за около 5 сек. 5 сек << 15-20 сек <<< 2 мин, ОК?
3. Елементарно е разбира се. Спирането на навигирането в 60 става през контекстно меню в страницата за навигиране. Логично, нали? В 64 става през менюто Find .... Виждаш ли разликата. А разлика в логиката?
4. Отговорих ти в точка 2.
5. Възможно е само моя да забива. Но не е явно.
6. Напълно съм съгласен с тебе. Небето е синьо. Ако се зачетеш малко по-внимателно - горе говоря за дефект в измерването на капацитета на батерията. Измерване на капацитет на батерия != консумация на ток. Да пускам ли помощни линкове, да ти се изясни какво е капацитет, ток, напрежение?
7. Написал съм го съвсем ясно, очевидно ти е трудно да разбереш думите. В условия с голям контраст, да речем в кола и ярък ден навън, ако очите са акомодирани към силната дневна светлина, машинката е сложена на сянка в купето, дори при 50% беклайт дисплея е субективно тъмен и трудно се разчита информацията. При 60CSx този проблем го нямаше.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 24, 2015 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tribaleo



Регистриран на: 27 Апр 2015
Мнения: 124
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Добре. ръководство има, това с външната памет е проектоситуация....20 секунди са много...забиването ясно...батериите ясно....дисплея пак проектоситуация....като цяло май си бил прекалено привързан и доволен от 60-тката. Мисля че точка едно и три са показателни, че мнението ти е повече от пресилено. Само факта, че човек като мен с туристически гпс от месец...е чел подробното ръководство, което го нямало??? И знае как да се оправи в точка 3. е показателен. Ситуации много наистина, но това е машинка, която взимаш да ти служи а не да разиграваш и търсиш ситуации в които няма да може да го прави.Честно казано не знам и до колко е адекватно да се използва точно този приемник в автомобил и да се стигне до примера от т.7.
Нед Май 24, 2015 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
tribaleo написа:
Добре. ръководство има, това с външната памет е проектоситуация....20 секунди са много...забиването ясно...батериите ясно....дисплея пак проектоситуация....като цяло май си бил прекалено привързан и доволен от 60-тката. Мисля че точка едно и три са показателни, че мнението ти е повече от пресилено. Само факта, че човек като мен с туристически гпс от месец...е чел подробното ръководство, което го нямало??? И знае как да се оправи в точка 3. е показателен. Ситуации много наистина, но това е машинка, която взимаш да ти служи а не да разиграваш и търсиш ситуации в които няма да може да го прави.Честно казано не знам и до колко е адекватно да се използва точно този приемник в автомобил и да се стигне до примера от т.7.


Виж, давам ти още малко сламки, за да излезеш от самообъркването, в което си затънал до шия.

Забележките за "подробното ръководство, което го нямало ???" ги е дал потребител "krasy", не аз. "Консумацията на ток, явно описана от производителя на 16 часа", ги дава отново потребител "krasy", не аз. Да слагаш съответно чужди думи в моята уста е съвършено неучтиво от твоя страна, което предполагам има за цел единствено да ме обиди въпреки изричните форумни правила. Правила, които всички ние тук спазваме откакто съществува форума.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 24, 2015 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov