ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Среща на любителите на Родопите в района на Кастракли
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Среща на любителите на Родопите в района на Кастракли
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ей като помъкнете тези кучета......то това на Пацо не е куче и от вино неразбира...абе мъкааааааа Very Happy
Пет Апр 20, 2018 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo отвори приказка на ЛС за пътеката и маркирането - заради която запалихме фитила за срещата.

Дайте моля ви детайли, който има - за коя пътека иде реч, какво епредполагаемото състояние, ще трябва ли да се просича, ще боядисваме ли, какъв цвят и т.н.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 25, 2018 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение детайли... Отговорете с цитат
Известните подробности около въпросната пътека са споделени на втора и трета страница тук: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=12256 . Относно състоянието в момента не мога да кажа нищо. Преди повече от петнадесет години бяха видими първите няколко марки след чешмата (вече унищожена) и след тях нямаше и помен от пътека или следи от нея. По най-оптимистични предположения пътеката е изоставена над 20 години. Надолу, според мен, могат да се очакват всички "екстри", завали, драки, срутища и каквото ти душа иска. Very Happy Което не значи,че не трябва да се пробва, разбира се. Ами ако нещата са много по-добри от очакваното? Всъщност тази пътека на мен отдавна ми е трън в лявата пета..... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Сря Апр 25, 2018 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Аха мерси gundu - зелената, както я описва Сотиров, не е като това, дадено от Картография. Последното върви съвсем по сегашния път (жълта боя) и едва при Подгорец/1279 m свива на СИ към Девин.

Според мене ПРЕДИ чистенето и маркирането е необходимо да се мине след ловната хижа и да се намери входа на пътеката, след което да се проследи няколкостотин метра до километър. Ако това се прави в деня на маркирането, рискуваме да провалим събитието ако не "уцелим" пътеката в движение.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 26, 2018 1:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Според мен търсенето на зелената маркировка е най-добре да стане в неделя отгоре надолу към Девин. Поне аз така смятам да направя. За целта колата, с която ще пътувам трябва да е в Девин. Горната изходна точка я знаем, а долната не.
Чет Апр 26, 2018 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение наоколо Отговорете с цитат
В събота може да се подобри маркировката към труднооткриваемите пещери в района- Триъгълната, На замаСките, да бъде посетен "Кози" връх, както да бъдат проведени и редица културно-масови мероприятия като надпи..., пардон, надпяване с йодлери и всякаква друга волна програма. Маси съм осигурил, а присъствието на скромната ми персона, и на люде от Централния север гарантира и културния отенък на ивента.
Чет Апр 26, 2018 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Re: наоколо Отговорете с цитат
tzezko написа:
В събота може да се подобри маркировката към труднооткриваемите пещери в района- Триъгълната, На замаСките, да бъде посетен "Кози" връх, както да бъдат проведени и редица културно-масови мероприятия като надпи..., пардон, надпяване с йодлери и всякаква друга волна програма. Маси съм осигурил, а присъствието на скромната ми персона, и на люде от Централния север гарантира и културния отенък на ивента.


Охо, бях забравил за тези пещери. Идеално!
Само съм виждал табели за тях по затрупания от свлачища тесен асфалтов път от Тешел за хижата. Дори идея си нямам, къде се намират.
Чет Апр 26, 2018 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Според мен търсенето на зелената маркировка е най-добре да стане в неделя отгоре надолу към Девин. Поне аз така смятам да направя. За целта колата, с която ще пътувам трябва да е в Девин. Горната изходна точка я знаем, а долната не.


Това исках да отбележа - статистиката на маркиране на непознати или отдавна изоставени пътеки казва, че нейде по средата на пътеката се случва да я изгубиш и тогава целия маркиращ екип яде хурката.

Затова ми се струва важно да направим нещо като предварително обхождане със цветен спрей под ръка - нещо като форлойфери на основната маркираща група.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 27, 2018 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение план за действие Отговорете с цитат
Моля отговорните и разбиращи люде да предприемат действия, обратни на тези, водещи до ядене на нехранителната хурка.
Пример за такива действия биха могли да са подадени команди от върховния главнокомандващ в духа:

1. ivailo.hr, изчертай, моля те, предварително трасе на предполагаемата пътека.
2. dido, обсъдете с горепосочения чертулката.
3. stefan_iliev38, хайде, моля те, подготви форлойферски екип, съоръжен със спрейове, с който да претичате в събота надолу-нагоре или както ви е удобно.

Тези примерни команди, комбинирани с други, още по-важни, ще доведат до стабилизиране на авторитета на водещия, комбиниращ умело моркова с коригиращата пръчица.

Иначе мястото на лагерния огън е :

http://borino-lake.eu/#home

18.05.18
Пон Апр 30, 2018 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз мисля, че схематичното представяне на маршрута от приятеля на Сотиров е най-доброто, с което разполагаме.

Сотиров написа:
.........................

.......................

Точката, в която зелената и новата жълта маркировка, съществуваща на BG Mountains се разклоняват е потвърдена и от дръг очевидец - gundu.

Сега като се загледах в картата на Картография, установих, че там трасето на зелената маркировка продължава доста по-напред към Девин по пътя на жълтата маркировка в десйтвителбост. Тоест трасето на зелената маркировка от картата на Картография освен, че е дадено много схематично е и много сбъркано.

Сотиров написа:
....................

.............................

Пон Апр 30, 2018 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Аз мисля, че схематичното представяне на маршрута от приятеля на Сотиров е най-доброто, с което разполагаме.

Сотиров написа:
.........................

.......................

Точката, в която зелената и новата жълта маркировка, съществуваща на BG Mountains се разклоняват е потвърдена и от друг очевидец - gundu.

Сега като се загледах в картата на Картография, установих, че .......... Тоест трасето на зелената маркировка от картата на Картография освен, че е дадено много схематично е и много сбъркано.

Сотиров написа:
....................

.............................


По мое скромно виждане, схемата на приятеля на Сотиров е доста точна, трасето е съвсем логично и най-вероятно е близо да реалноста. Посоката на отклонението от пътя съвпада съвсем точно с проследените, преди много време, от мен няколко марки. Друг е въпроса за съвременното състояние на пътеката. Остава да опитаме да привлечем за каузата, ако можем, въпросния приятел Любо Цонев.

Иво, установил си, че това нещо на Картография може да е каквото и да е друго, само не и карта. Масово пътеките са нарисувани едно към както се случи или в зависимост от посоката на вятъра в момента на рисуването Very Happy Very Happy Very Happy . Идеята може би е била да се покаже, че някъде там на местноста има някаква маркирана с дадения цвят туристическа пътека. Без значение са такива утопични идеи като точност, връзка с реалната местност, един два баира вляво или вдясно не са проблем (за рисувача), къде е път, а къде пътека - кой го интересува и ред други дреболии.
От приложеното парче "карта" на Картография, интерес представлява и жълтата маркировка през Кафова бача към Девин. Доколкото може да се прецени, тя тръгва от около днешния "Музей на пеперудите". Там наистина съм виждал някакви марки, но нямам спомен за цвят и вид.

Толкова за сега.

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Пон Апр 30, 2018 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Аз мисля, че схематичното представяне на маршрута от приятеля на Сотиров е най-доброто, с което разполагаме.

Тази скица ще ни е пътеводната светлина, то е ясно.


ivailo.hr написа:
Точката, в която зелената и новата жълта маркировка, съществуваща на BG Mountains се разклоняват е потвърдена и от дръг очевидец - gundu.

Гунди пише, че след няколко марки няма и помен от пътека, което затвърждава подозрението ми, че ще имаме трудности с оправиятана терен.

ivailo.hr написа:

Сега като се загледах в картата на Картография, установих, че там трасето на зелената маркировка продължава доста по-напред към Девин по пътя на жълтата маркировка в десйтвителбост. Тоест трасето на зелената маркировка от картата на Картография освен, че е дадено много схематично е и много сбъркано.

Мъхъ - точно това споменах няколко мнения по-горе - зелената в Картография следва трасето на нашата жълта. Това в общи линии само показва, че инфото от Картография е неизползваемо за нашите цели.

Мисля да пробвам да трасирам пътеката все пак, евентуално другата седмица.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Апр 30, 2018 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ние мислим да дойдем от към ту юг...Лисичево,примерно...въпрос към мастър-картаджиите-искате ли някакви точки,тракове,белязки и т.н. по маршрЮта??Дет` са вика-да си заслужим наздравицата вечерта Wink
Аве,домачине-тая барачка ли е любимото място за елита на БГМ в който се решава съдбата на картата и бедните юзъри,използващи техните продукти?? Laughing Razz
Сря Май 02, 2018 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Ние мислим да дойдем от към ту юг...Лисичево,примерно...въпрос към мастър-картаджиите-искате ли някакви точки,тракове,белязки и т.н. по маршрЮта??
.......................................


Искаме.
1. Тук има път покрай Сачан дере, който излиза на моста и се свързва с този покрай Бараклийско дере. Началото му оттам беше видимо в добро състояние. Въпросът е да се хване откъм х. Лесичево и да се види, дали е проходим. Тук е горната му начална точка.
2. Минете по пътя покрай Съджак су дере и проверете колко е дълъг участъка с паднали дървета, чиято горна точка съм засякъл. Видимо не беше много дълъг, а долу разклонът на пътеката е верен.
3. Тук падналите дървета не са болка за умиране. Вижте в какво състояние е този участък.

Дето се вика и една от тези задачи да изпълните, пак е нещо. Wink

Съвет:
Тук след ловното чакало на запад е път, от който в един момент се отделя маркираната пътека наляво през гората за по-пряко. След това излиза на открито и пак влиза в гората. След това има разклон. Маркираната пътека е наляво, а дясната е немаркирана. Хванете дясната, защото последните 300 м. от маркираната преди да излезе пак на пътя са обрасли и неприятни за минаване.
Чет Май 03, 2018 2:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Иво ти къде го засили фенчето с толкова задачи .....неможем да го напоим после и да го изхраним Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Май 03, 2018 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov