ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Солището

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Солището
Автор Съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Солището Отговорете с цитат
Събота 29.08.09 реших да се разходя до местността Солището,над хижа Беговица за да пощракам малко с апарата.От там се вижда целия Пирин и има чудесни гледки за снимане .Идеята ми беше да ида или до Голена или да пообиколя Кельо,Коцов гроб и Стефанов връх.Вторият вариант вземаше превес,тъй като доста време търсех точните географски координати на последните два върха и бях любопитен лично да установя местоположението им.Само ,че не винаги планината ти позволява да осъществиш плановете,които си начертал предварително и това е едно от очарованията на Пирин,а именно неговата непредсказуемост.
Времето ми позволи да остана на Солището не повече от двадесеттина минути.Наясно съм,че снимките ,които направих не блестят с особени фотографски умения,но след кратко колебание реших да ги кача ,защото местността позволява интресни гледни точки за снимане на планината,които могат да бъдат полезни за мераклиите, запътили се за първи път по тези места.С две думи ще кажа,че от разклона на пътеката за х.Пирин до Солището денивелацията е сериозна(около 600 м),като на две места драпането преминава в лазене,маркировката е кафяво(оранжево) и бяло,пътеката първом вие през гора и после се навира в клека.Облаците започнаха да се събират над Синаница,Момин връх,Гергийца и Муратов връх,долу в ниското-Спано поле.



Първата гледка,която човек вижда излизайки горе на голото е двойната гърбица на Кельо.



Кельова мандра и пътеката за х.Пирин



Кельо,Коцов гроб и Стефанов връх.Жалко,че не можах да се разходя натам,защото след малко щеше да завали.Беше ме много яд.



Куклите в мрачно настроение ми се заканваха сърдито.



Гребена на Куклите и Зъбът.Долу се вижда групата,която заварих на Солището,бяха тръгнали да изкачват Куклите имаше и деца на по 12-13 години.Предупредих ги на не тръгват в такова време,но не ме послушаха.Дано са имали дъждобрани.



Каменница и последните от групата,запътили се към Куклите.



Мозговишка порта и Валявишки чукар.



Беговишки и зад него Мозговишки рид.



Зъбът,Куклите и Каменница.



И оттук започнаха Bad Mood



Газ надолу по пътеката
И колкото ми държат краката,та това беше,айде чао,че отивам да се суша и да пия червено винце.
Alcohol


Последната промяна е направена от jordy на Нед Апр 18, 2010 3:09 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Сеп 01, 2009 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Голямо търчане е паднало, ама нищо де. Другия път по-хубаво време.
Сега малко корекции към текстовете на снимките.

Яловарника и последните от групата,запътили се към Куклите.
Това е в. Каменица на снимката. Яловарника от Солището не се вижда.

Най-вляво гърбицата на Башлийски чукар,до него Бъндеришкия и другите Пирински хубавци.
Аз виждам Мозговишка порта на тази снимка, Валявишки чукар и разни чукари към Полежанския дял.

Зъбът и Яловарника на фона на мрачното небе.
Зъбът и Каменица

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Сеп 01, 2009 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Мдаа така е наистина.


Последната промяна е направена от jordy на Нед Апр 18, 2010 3:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 01, 2009 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
След забележките на Speedy,направих поправките в текста за да не се заблуди някой.
Вто Сеп 01, 2009 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
На една от снимките се вижда парчене от Яловарника надникващо иззад Куклите и в. Зъбът.



_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Сеп 01, 2009 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Аха Shocked


Последната промяна е направена от jordy на Нед Апр 18, 2010 3:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 02, 2009 7:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
Съжалявам ,че не си качил върховете от Солището.Поради същите причини и аз останах неудовлетворена от голямото ми двудневно ходене по този и други маршрути в средата на август.Първия ден 11 часа ходихме в дъжд и мъгла, а на следващия , след като преспахме на х.Беговица минахме през Солището само да се отчетем и приберем, гледайки към върховете.Гледката бе апсолютно същата като в твоите снимки.Но ....това е туризма..... ще има още и още ходене, за което горещо планинарски пожелавам!

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Чет Сеп 03, 2009 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Не се кахъри Елена,що са дни все пред нас са,само здраве да е.Аз съжалявам двойно повече,защото за втори път през това лято времето не ми позволява да кача тези върхове.Дано пък Септември ни се реваншира с хубаво време за сметка на дъждовния Август.
И от мен поздрави и пожелания за хубаво време!
Чет Сеп 03, 2009 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Септември ще го дебнем. И на мен ми влиза в плановете обикаляне в крайната част на Каменишкото било. За съжаление времето наистина обърква много нещата - тази седмица примерно мислех да разходя от х. Безбог до Папазчаир билно за 3 дни, но развалянето на времето в неделя и понеделник правят това ходене невъзможно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 03, 2009 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Дидо,в събота го дават хубаво време,ще атакуваме сокаците пирински тогаз BG
Чет Сеп 03, 2009 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Да, времето ще е добро, но един ден е малко за добро ходене.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 03, 2009 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy


Последната промяна е направена от jordy на Пон Сеп 28, 2009 10:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Сеп 28, 2009 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Всички снимки.
http://picasaweb.google.bg/gip303/15082009#
Пон Сеп 28, 2009 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov