ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
От х.Левски до Карлово през Равнец - за колко време?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
От х.Левски до Карлово през Равнец - за колко време?
Автор Съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение От х.Левски до Карлово през Равнец - за колко време? Отговорете с цитат
Здравейте, другия месец смятаме да ходим една малка групичка (8-10) приятели по маршрута Карлово - Добрила - Левски - Карлово, но тъй като слизането от Левски покрай реката ни е познато, си мисля дали да не минем през Равнец за Карлово? Да, ще има едно допълнително качване с 500 м и после голямото спускане, но ако даде време и сили, смятам да се пробваме. Интересува ме, ориентировъчно, колко време би ни отнело при такава група, със средно темпо - дали за 5-6 часа може да се направи? Всъщност, то голямото драпане нагоре ще е в гората, след хижата, нали така?
Не съм се качвал на този масив, все ми убягва встрани, а и чувам, че хубава супа правели на хижата Smile .
Пет Май 18, 2018 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Може би 7ч.

Зависи каква ви е групата.Ако сте от бързаците може и по - малко.

Супите са наистина добри,стига да има.
Пет Май 18, 2018 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
А,пропуснах-не очаквайте кой знае ква маркировка.
Пет Май 18, 2018 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Мерси.
Бързаци едва ли сме, а и в такава група е трудно да се поддържа високо темпо. Но поддържаме едно умерено темпо. Не изключвам варианта и по-изморените и бавните да слязат покрай реката, т.е. само мераклиите да го бъхтим това.
За маркировката - в гората след хижата лесно ли е проследима пътеката, предвид това, че едва ли много народ минава от там?
Горе по високото и откритото съм се настроил, че няма да има много маркировка. В случай на нужда гпс-а ще помага.
Ориентировъчно като разделение на времето - до х. Равнец и от там до Карлово, как го виждаш - 2:1 или 3:1 ? Имам някакви спомени да съм гледал някъде, че от хижата до Карлово може да се слезе за около 2 часа?
Пет Май 18, 2018 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Мога да дам пресни впечатления за частта Карлово - х. Добрила.
На 13.05 правихме с приятели х.Амбарица - х.Добрила - Карлово. Маркировката е нова, но на места са спестили от боята. От към Карлово доста често се налагаше да вадим orux-a или да се оглеждаме по-внимателно. Също така има доста алтернативни пътечки/шорткъти. Като цяло е няма грижи, но ако минавате за първи път имайте едно наум в началото откъм Карлово.

п.с. Направи ми впечатление, че има чистак нови колове и нови табели в тази част на Стара планина.
Пет Май 18, 2018 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
regnauld написа:
Мога да дам пресни впечатления за частта Карлово - х. Добрила. ...


Става въпрос за пътеката по рида Сакарица, нали така?
Та в тази връзка да попитам - вода според картата има на водохващането над Карлово и на Залъмовото кладенче. Та на това второто място - сигурно ли е, че ще има, за края на юни иде реч?
Пет Май 18, 2018 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
Мерси.
За маркировката - в гората след хижата лесно ли е проследима пътеката, предвид това, че едва ли много народ минава от там?
Горе по високото и откритото...

Над х.Левски до разклона, където пътеките от равнец за Чала и от х.Рай за х.Левски правят среща би трябвало да е много добра, от години там се минава на тълпи.
После от там на юг си има жалони, до самата хижа Равнец. Псле от Равнец има основно две пътеки, които се събират малко преди черешовите градини почти в Карлово. Те също мисля, няма как да объркаш.
Аз смятам разстоянията така - х.Левски - разклонението - час, час и половина мудно ходене, от там до х.Равнец - може би час и половина - равно е и с лек наклон надолу към Равнец в преобрадаващата част. умерено стръмно е последния километър баш над хижата. После мисля, че за около час и половина би трябвало да може да се слезе в Карлово.
Пет Май 18, 2018 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ааа... vladofff, аз имах предвид не пътеката/магистралата през Дюза (която я знам), а има една директно от хижата в посока юг, която излиза малко под Кочмара (западно)... Поне според картата - със синя марка трябва да е.


Последната промяна е направена от Yan4o на Пет Май 18, 2018 3:25 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Май 18, 2018 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Точно тази пътека. На Заслон Залъмово кладенче помня, че спряхме да се разсъбличаме, че преди това ни плющя дъжд. Но не видях чешма. На картата гледам, че е малко по встрани от където сме спряли.
Пет Май 18, 2018 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
Ааа... vladofff, аз имах предвид не пътеката през Дюза (която я знам), а има една директно от хижата в посока юг, която излиза малко под Кочмара... Поне според картата.

Е тая не ми е била интересна и не съм я минавал. Би трябвало да съкращава доста. Спомням си че съм ходил един Гергьовден през 94-та година по части от нея, но имаше много сняг и не личеше, затова като падна голямата мъгла и запука силен сняг просто се качихме нагоре и в крайна сметка се движихме по коловете в най обикновени зимни условия.
Пет Май 18, 2018 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
Ааа... vladofff, аз имах предвид не пътеката/магистралата през Дюза (която я знам), а има една директно от хижата в посока юг, която излиза малко под Кочмара (западно)... Поне според картата - със синя марка трябва да е.


След мостчето на пътеката за Пръскалото,това е пътеката по Гевгелия бурун хващате надясно и в гората има странна маркировка синьо-оранжева,като на места е сложена на меко казано неадекватни места.
Но вече хванали посоката не би следвало да имате проблем,може би кривото място е след голямата поляна когато отново се влиза в гората трябва да държите посока вляво т.е. към Петолъчката щото се появяваха някакви разклонения.Но щом сте с GPS си мисля че ще се справите.Времето-според мен до излизането над Булката/под Кочмара/ между 2-3 часа.Оттам до х.Равнец 1,30 ч,от хижата до Карлово 1,30-2 часа,сложете си и почивките.
Пет Май 18, 2018 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много за разясненията, това ми беше необходимо - някакви ориентировъчни времена по етапи. Добре е, че ме предупреди за маркировката - да не се чудим тя ли е или не е... Croc
Пет Май 18, 2018 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
regnauld написа:
Мога да дам пресни впечатления за частта Карлово - х. Добрила. ...


Става въпрос за пътеката по рида Сакарица, нали така?
Та в тази връзка да попитам - вода според картата има на водохващането над Карлово и на Залъмовото кладенче. Та на това второто място - сигурно ли е, че ще има, за края на юни иде реч?

На Залъмовото чешмата винаги тече
Съб Май 19, 2018 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Мерси, ще го имам предвид, Croc
Съб Май 19, 2018 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kavas



Регистриран на: 28 Май 2015
Мнения: 30
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
На голямата поляна за която пише Stefak при добро гледане маркировката ще я откриете(има едно окастрено борче останало като кол).Трябва да внимавате след излизането от гората,макар че към билото вече имате видимост и ще се ориентирате.Gps ви води към лятната която идва от Ботев за Булката.На поляната която е след гората има 2 пътеки като характерното е че и двете минават покрай едни брезички.Gps те води по горната. Ако хванеш по-дясната ще излезеш направо на дерето след Булката по което слиза лятната пътека към Равнец.Пътеката е широка и хубава и върви в голямата си част в иглолистна гора.
Пон Май 21, 2018 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov