ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ПРОБЕГ ТУР СТРАНДЖА/180Х24
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
ПРОБЕГ ТУР СТРАНДЖА/180Х24
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение ПРОБЕГ ТУР СТРАНДЖА/180Х24 Отговорете с цитат
Първи самостоятелен пробег на Тур Странджа Идея и изпълнение - Владимир Димитров. Цел: Пеша от Тунджа до Черно море, от Елхово до Ахтопол, 180 км през цяла Странджа в рамките на едно денонощие. - САМ - БЕЗ ПОДКРЕПИТЕЛНИ ПУНКТОВЕ - с GPS проследяване в реално време Защо е нужно? За да стане ясно, че Странджа е леснодостъпна за всички.

http://www.zelenastrandja.com/cat_podrobno.php?id=179&main_category_id=1

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Май 29, 2018 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ти да видиш Very Happy
Ето това вече е екзотика.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 29, 2018 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Всеки може Ком Емине Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Май 31, 2018 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
ПРОБЕГ НА ТУР СТРАНДЖА - 180 ЗА 24 ЧАСА
180 км пеша през цяла Странджа за 24 часа Първи пробег на новия многодневен туристически маршрут „Тур Странджа“ от река Тунджа до Черно море На 5 юни Владимир Димитров – Председател на сдружение „Зелена Странджа“ и създател на многодневния пешеходен и велосипеден маршрут „Тур Странджа“ ще направи опит да го измине в рамките на едно денонощие. Целта е Странджа да бъде представена като леснодостъпна дестинация за пешеходен и вело туризъм. Стартът ще бъде на река Тунджа в град Елхово в 20.00 часа, а финалът – на пристанището в град Ахтопол. Трасето преминава през селата Маломирово, Раздел, Лалково, Ситово, Шарково, Воден, Горска Поляна, Момина Църква, Факия, Голямо Буково, Близнак, Евренозово, Звездец, Кости и Бродилово. Движението на Владимир Димитров по маршрута ще може да бъде следено в реално време с помощта на GPS предавател през сайта на „Тур Странджа“ – www.tourstrandja.bg. „Тур Странджа“ е многодневен маршрут през цялата територия на българската част от Странджа планина, предназначен за самостоятелни или групово организирани туристи. Началото му е от кея на река Тунджа в градския парк на град Елхово и завършва на края на Мостика в пристанището на град Ахтопол. „Тур Странджа“ е дълъг 180 км и може да бъде изминат пеша за 9-10 дни или с колело за 3-4 дни. Трасето следва съществуващи междуселски и горски пътища, като свързва 17 населени места, уникални забележителности и съхранена природа по най-логичния и лесен за преодоляване начин. Трайна туристическа маркировка на маршрута предстои да бъде направена през лятото на 2018 г. Туристите САМИ избират как, кога, за колко време и с кой да преминат „Тур Странджа“ според личното си свободно време, интереси и физически възможности. Цялата необходима информация за забележителностите, възможните места за настаняване, хранене и туристически атракции по трасето на „Тур Странджа“ и в близост до него, а също и GPS трак, ще бъде публикувана на сайта www.tourstrandja.bg. „Тур Странджа“ е идея и се реализира от сдружение „Зелена Странджа“ с председател Владимир Димитров от град Бургас, както и със съдействието на много местни хора и заинтересовани туристи от цялата страна. В 19.30 часа на 5 юни на кея на река Тунджа в парка на град Елхово започва подготовката на Владимир Димитров за старт и ще бъде направена кратка пресконференция за събитието и общата цел на „Тур Странджа“.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Юни 01, 2018 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: ПРОБЕГ ТУР СТРАНДЖА/180Х24 Отговорете с цитат
Стартира ли? Как напредва?

packo packov написа:
... 180 км през цяла Странджа в рамките на едно денонощие. - САМ - БЕЗ ПОДКРЕПИТЕЛНИ ПУНКТОВЕ - с GPS проследяване в реално време Защо е нужно? За да стане ясно, че Странджа е леснодостъпна за всички.
...

Да, ще стане ясно, че Странджа е достъпна, ако си супермаратонец, който може да бяга по 180 км на денонощие... Smile

Как точно тази инициатива ще докаже, че Странджа е леснодостъпна за обикновения турист?

Тази пролет беше първият ми досег с тази планина. За 2 дни с колата не можах да я обиколя и половината...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Юни 05, 2018 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То за това там се ходи с колело , не с кола . Виждаш повече и си по-бърз по "пътищата " .
Сря Юни 06, 2018 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
tomaraya написа:
То за това там се ходи с колело , не с кола . Виждаш повече и си по-бърз по "пътищата " .


Споделям това мнение!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юни 06, 2018 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Ей, какво нещо са новите технологии. Като наложиш трака му в реално време https://events.loggator.com/tur-strandja2018 и си отвориш Street View -то https://goo.gl/maps/uQPtqmT6E5m
добиваш доста ясна представа къде ходи-броди в момента колегата Smile
Сря Юни 06, 2018 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ей, близо до Петрова нива е стигнал! И аз бях там.

П.П. Относно карането на колело - може би сте прави. Но аз намирам 2 МНОГО СЕРИОЗНИ недостатъка на карането на колело:

1. Не можеш да разговаряш с приятелите си.

2. Не можеш да правиш снимки.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Юни 06, 2018 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Ей, близо до Петрова нива е стигнал! И аз бях там.

П.П. Относно карането на колело - може би сте прави. Но аз намирам 2 МНОГО СЕРИОЗНИ недостатъка на карането на колело:

1. Не можеш да разговаряш с приятелите си.

2. Не можеш да правиш снимки.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Не си прав Стефко. Аз говоря за КАРАНЕТО, а не СЪСТЕЗАВАНЕТО с колело. Ние освен че караме и си лафим, хапваме, пийваме по малко, лагерен огън и спане...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Юни 06, 2018 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
2. Не можеш да правиш снимки.

С добра action camera на шлема би могъл да правиш и стотици кадри в секунда ... и така часове и дори дни наред ако имаш достатъчно място в раницата за батерии и памет и достатъчно дебел портфейл, за да се снабдиш с тях. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юни 07, 2018 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение метаморфоза Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
…………………….2. Не можеш да правиш снимки...………………….


Абе кой вече ти: 1. прави снимки...….

2. спи по чували и палатки, а не на хотел...……….



Справка : напоследък
Чет Юни 07, 2018 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Всичко може ! Както каза Пацко там се кара с кеф , не скоросно . Освен това аз не се натягам да карам повечето баири ( не съм на 20 ) , а си ги бутам - в резултат кеф ти приказки , кеф ти снимки . Като се има в предвид фототехниката на средния турист ( лека и дребна ) аз лично се справям със снимане докато карам - и колата дори . Пък и тази идилия в ума е по-въздействаща от всякаква снимка , дори и с Хаселблад !
Чет Юни 07, 2018 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Е, финишира ли успешно? Успя ли да докаже, че Странджа е леснодостъпна за всички?

packo packov написа:
...
Не си прав Стефко. ...
...

tomaraya написа:
...
аз лично се справям със снимане докато карам - и колата дори ...
...

За себе си съм прав. Аз не мога да говоря и да снимам, докато карам или бутам.

vedrin написа:
...
С добра action camera на шлема би могъл да правиш и стотици кадри в секунда ... и така часове и дори дни наред ако имаш достатъчно място в раницата за батерии и памет и достатъчно дебел портфейл, за да се снабдиш с тях. Smile

Sony бяха изобретили поставка за фотоапарата, която се въртеше във всички посоки и когато прецени, че моментът за снимка е подходящ - правеше сама снимка. Така фотографът можеше да се забавлява и да разчита на интелигентната поставка да върши неговата работа. Накрая резултатът беше много снимки...

С камера върху шлема наистина бих могъл да направя стотици кадри в секунда... Но това според мен не е фотография. Да виждаш това, което запечатваш, да мислиш върху него, да го почувстваш, преди да го запачатиш върху снимката... това екшън камерата върху шлема няма как да ти го даде...

П.П. Пък и едва ли ще карам колело с шлем, къде ще я сложа тази камера тогава? По-скоро бих искал да чувствам вятъра в косите си...

tzezko написа:
...
Абе кой вече ти: 1. прави снимки...….

2. спи по чували и палатки, а не на хотел...……….



Справка : напоследък

. . . Shocked

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Юни 08, 2018 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Сега и аз да разкажа за приключението „Пробег Тур Странджа – 180х24“ от Елхово до Ахтопол, от името на онази зелена точка, която се местеше бавно по картата на Странджа. Първо – защо беше нужно? Както знаете, Сдружение „Зелена Странджа“ е създадено, за да развива и популяризира Странджа, да опазва природата, да насърчава активния начин на живот и движението сред природата. Идеята за многодневния пешеходен и вело маршрут „Тур Странджа“ от Тунджа до Черно море, който ще бъде предназначен за самостоятелно преминаващи или организирани групи туристи е плод от дейността на сдружението през последните години. Този маршрут има потенциал да привлече много туристи от цялата страна и от чужбина, които да се потопят в непознатата за тях Ст ранджа и в същото време да осигури поминък за местни хора. Пробегът на „Тур Странджа“ е един от начините повече хора да научат за него, както и да обърнат погледи към Странджа. Предстои също преминаването му с велосипеди в най-скоро време. Цялата необходима информация за пребиваването на туристите в Странджа при преминаването на маршрута „Тур Странджа“ ще бъде публикувана безплатно в сайта www.tourstrandja.bg от местните хора, които вече могат да се регистрират като „Домакин от Странджа“ и да качват информация за забележителности, хотели, къщи за гости, заведения за хранене и т.н., а съответно туристите трябва да си направят регистрация „Гост на Странджа“ и ще могат да публикуват своите впечатления, коментари и снимки. Достоверността на информацията за сега ще бъде контролирана � �т представители на „Зелена Странджа“. През лятото се планира маркиране на маршрута, а туристите ще могат да тръгнат по него през есента, когато в Странджа е и най-приятно за преходи. Да се върнем на предизвикателството „Тур Странджа за 24 часа“ … Да, напълно постижимо е, дори и за по-кратко време, въпреки че звучи нереално за повечето хора. Аз не се справих при първия опит, поради неспираща и накрая вече станала нетърпима болка в коляното, която се появи още на 50-тия километър. До последно мисълта за преждевременно спиране не ми беше минавала, смятах въпреки всичко някак си да стигна до Ахтопол. И сигурно щях да успея, но за много повече време, втора безсънна нощ сам в гората и непредвидими последици за здравето ми. В крайна � �метка смятам, че решението да спра на Качул беше правилното за мен, за семейството ми, за приятелите и всички останали. Ето и малко статистика: Елхово – „Качул“: Изминати километри - 133, време - 23 ч : 21 м, средна скорост – 5,7 км/ч., средна скорост на движение – 6,7 км/ч., положителна денивелация – 2294 m, отрицателна денивелация – 2326 м, мин. височина – 70 м, максимална – 392 м. От „Качул“ до Ахтопол остават 42 км, от които 33 са покрай река Велека, надолу по течението и съответно почти няма изкачвания, само след село Бродилово има 3 км плавно изкачване по горски път. С други думи, за един подготвен бегач на дълги разстояния целият маршрут може да бъде пробяган с добра средна скорост и времето да бъде дори под 20 часа. Аз, понеже не разчитах на подкрепителни пунктове, се бях натоварил с тежка раница, което също може би е довело до болките, а те след 80-тия километър не ми позволяваха да бягам. Не знам, дали ще направя втори опит – може би след време. Преди това със сигурност ще го премина отново с колело, което ще е значително по-приятно. Иначе всеки, който се чувства подготвен и има желание, може да го направи – аз ще съдействам с каквото мога. За мен по-голямото предизвикателство беше да привлека вниманието на всички вас към Странджа. И смятам, че резултатът надмина очакванията. Следейки зелената точка на моето движение по картата на Странджа в продължение на почти цяло денонощие, вие със сигурност сте една степен по-запознати с населените места, пътищата и някои от забележителностите на Странджа. Уверен съм, че много от вас вече искат и да тръгнат по тези пътища. Защото само на живо можете да почувствате атмосферата и духа на планината – десетките блещукащи очички в тъмнината, м ногобройните срещи с чакали, диви прасета, сърни, елени, язовци, таралежи, а също и разярени селски кучета, сутрешната роса в тревата, стелещата се мъгла покрай реките, обедното жарко слънце, следобедните буреносни облаци и едри капки дъжд. И разбира се срещите с малкото останали по този край хора, някои от които вече знаеха, че се готви някакъв „екомаршрут“. За цялото внимание, загриженост и подкрепа – БЛАГОДАРЯ ВИ! Благодаря и на съпругата ми Гергана и трите ни деца, които ме търпят и подкрепят. Ако имаше начин, тя щеше да тръгне с мен и съм сигурен, че можеше да се справи и по-добре. Благодаря и на нашите приятели Свилен и Елена, които ме закараха, върнаха и обгрижваха. Надявам се всички виждате смисъл в това, което правим заедно, защото всички ние можем да направим нещо добро за Странджа, за природата и за нас самите. Владимир Димитров, Председател на СНЦ „Зелена Странджа“[/b]

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Юни 10, 2018 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov