ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бурсит на лакътя

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Бурсит на лакътя
Автор Съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Бурсит на лакътя Отговорете с цитат
Колеги, възстановявам се от счупена лява ключица и онзи ден махнах осморката- цял месец я носих.
Обаче сега за десерт на лакътя на същата ръка имам т.нар. бурсит, възпаление. Днеска му биха една инжекция кортизон и изкараха събрала се течност.
Не ме боли, просто е подуто. Някой от тук присъстващите страдал ли е от такова чудо и как се е оправил?
Съб Юни 02, 2018 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Имах бурсит на колената преди няколко години. Оправих се за 4-5 месеца може би с физио и кинези терапии, без никакви инжекции. Ако искаш мога да ти дам координати на ортопеда и центъра, в който ходих.
Съб Юни 02, 2018 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Мерси ама съм в Кюстендил и нямам възможност да пътувам.
Съб Юни 02, 2018 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да помогна, ама се оправяй, че си ми обещал да караме колелата в Осогово. Отгоре на всичко, кмета вчера ми каза, че не живея на улица Бузлуджа, както пише на табелата и в нотариалния акт на къщата, а на ул. Осогово. Знак ще да е!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Юни 03, 2018 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Хахаха, кмета е без коментар. Ще караме ама другия месец,че сега тамън ми се оправи ключицата и съм още Пресен. Къса ми се сърцето - от 19 април не съм се качвал на байк, а го сглобих чисто нов февруари. Но ще изчакам да се заздравя, сега ходя на физиотерапия, че цял месец обездвижена ми беше ръката.
Нед Юни 03, 2018 10:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Не знам дали все още ви интересува, но аз също се сдобих с бурсит на лакътя преди около 2 години, съвсем неочаквано за мен.
За 1-2 дни лакътят ми се поду и почти не можех да си движа ръката в тази част, като нямах и идея какво е това.
Попрочетох малко, диагностицирах се и се оправих се с т.нар. "бабешки лек" - листа от прясна зелка (кортизони и прочие илачи избягвам да ползвам, освен ако не е безалтернативно).
Взимат се 4-5 листа от зелка, махат им се твърдите жили, с вилица или нож се понабучват по цялата повърхност, за да могат да си пуснат сока в последствие и се прави компрес с тях на лакътя. Отгоре им се слагат найлон и се увива с плат, кърпа или каквото подходящо имате. Аз си го слагах вечер преди лягане, добре е 6-7 часа да седи. Ако може и през деня пак - още по-добре. За около 3 дни ми спадна напълно отока. Четох , че компресът с листата на зеле се използва и при други подобни отоци около стави.
Вто Юни 05, 2018 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Яко. Дано да не ми се налага да го ползвам. Мен не ме болеше лакътя, просто малко се беше подул, но вече е почти наред.
Вто Юни 05, 2018 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov