ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2018
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2018
Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение СтаРа Планина 100х24/2018 Отговорете с цитат
Здравейте!

Настъпи моментът да оповестя тазгодишното, 16-то издание на похода!

Същността е в рамките на 24 часа да изминем разстоянието от х. Мазалат до х. Ехо по билото на Стара планина включващо изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Програмата е следната:

26-юли-2018 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
27-юли-2018 (петък) - тръгване рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
до 05:00 часа на 28-юли-2018 (събота) - пристигане на хижа Ехо.

Походът ще е по билото на Стара планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижи и заслони в които се предлага храна - заслоните Ботев и Орлово гнездо и хижите Добрила, Дерменкая и Козя стена.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Не напразно навсякъде думата поход е акцентирана. Ударението при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. А не върху скоростта и състезателния характер. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването на трасето е автономно, без водач/водачи и не е задължително да е компактно. Всеки сам носи отговорност за пребиваването и действията си в планината по време на това мероприятие. Наличието на планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода, за всеки участник е силно препоръчителна. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

И тази година х.Мазалат ще е изцяло на наше разположение. Хижарите на Ехо също са уведомени за събитието и кога да ни очакват.

Ретроспекция от всички издания на "СтаРа Планина 100х24" може да намерите тук:

СтаРа Планина 100х24/2003
СтаРа Планина 100х24/2004
СтаРа Планина 100х24/2005
СтаРа Планина 100х24/2006
СтаРа Планина 100х24/2007
СтаРа Планина 100х24/2008
СтаРа Планина 100х24/2009
СтаРа Планина 100х24/2010
СтаРа Планина 100х24/2011
СтаРа Планина 100х24/2012
СтаРа Планина 100х24/2013
СтаРа Планина 100х24/2014
СтаРа Планина 100х24/2015
СтаРа Планина 100х24/2016
СтаРа Планина 100х24/2017


Още веднъж бих искал да разсея всякакви съмнения - това е просто един поход, напълно некомерсиален и несъстезателен. Да, по-дълъг и по-особен, но все пак поход. Разбира се, всеки който иска да премине по маршрута скоростно нека да го направи, но ми се иска акцентът да не се измества изцяло върху спортно-техническия компонент на мероприятието, а да се запази баланс между него и удоволствието от контакта с природата.

Това е от мен засега, пазете се, бъдете здрави и до скоро!

Сря Юни 06, 2018 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Браво, но не разбирам защо е в петък, не може ли събота и неделя да се направи за тези, които са на работа? Confused
Сря Юни 06, 2018 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Snufff



Регистриран на: 18 Дек 2012
Мнения: 20
Местожителство: Асеновград

Мнение Отговорете с цитат
Ilko написа:
Браво, но не разбирам защо е в петък, не може ли събота и неделя да се направи за тези, които са на работа? Confused


Защото и така трудно се събират всички участници в хижите.

_________________
Ако Планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде при Планината!
Сря Юни 06, 2018 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stoycho_s



Регистриран на: 09 Юни 2018
Мнения: 1
Местожителство: Несебър

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Нов съм във форума, но от доста време следя темите и черпя полезна информация. Но да оставим на страна празните приказки и да пристъпим към основния въпрос, а именно:
Как става записването за похода? Има ли създадена някаква организация или просто отивам в Мазалат и се включвам в мероприятието? Благодаря предварително!
Very Happy
Съб Юни 09, 2018 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
stoycho_s написа:
Здравейте! Нов съм във форума, но от доста време следя темите и черпя полезна информация. Но да оставим на страна празните приказки и да пристъпим към основния въпрос, а именно:
Как става записването за похода? Има ли създадена някаква организация или просто отивам в Мазалат и се включвам в мероприятието? Благодаря предварително! Very Happy


Няма предварително записване, идваш на х.Мазалат и си готов.
Нед Юни 10, 2018 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Участвах през далечната 2006 год. Мисля тази година да участвам от ново!
Ако има мераклий за организация от София съм съгласен... Или поне да кажете как най-лесно може да стане пътуването. Дори и с личен автомобил, или да търся шофьор.
Нед Юни 10, 2018 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Златко



Регистриран на: 07 Юни 2015
Мнения: 10

Мнение Тази година на линия! Отговорете с цитат
Миналата година пропуснах поради ненадейната промяна на датата. Тази година обаче се подготвих и между 10.07 и 30.07 не поех ангажименти Smile Така че няма да се разминете без мен, колкото и да си мисля, че не съм във форма Smile Желаещи да потеглим заедно от В.Търново или Габрово има ли? По принцип ми е удобно всяко време след 11:00 на 26.07.2018.
Нед Юни 17, 2018 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
A защо похода е съкратен, а не до х. Мургана както е бил в началото? Question
Съб Юни 23, 2018 7:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Re: Тази година на линия! Отговорете с цитат
Златко написа:
Миналата година пропуснах поради ненадейната промяна на датата. Тази година обаче се подготвих и между 10.07 и 30.07 не поех ангажименти Smile Така че няма да се разминете без мен, колкото и да си мисля, че не съм във форма Smile Желаещи да потеглим заедно от В.Търново или Габрово има ли? По принцип ми е удобно всяко време след 11:00 на 26.07.2018.


Ако желаеш, може заедно от Габрово... Smile
Аз ще съм с автобуса от София... От там мисля с такси до Партизанска песен и газ...
Съб Юни 23, 2018 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Златко



Регистриран на: 07 Юни 2015
Мнения: 10

Мнение Re: Тази година на линия! Отговорете с цитат
d0n7on1 написа:
Златко написа:
Миналата година пропуснах поради ненадейната промяна на датата. Тази година обаче се подготвих и между 10.07 и 30.07 не поех ангажименти Smile Така че няма да се разминете без мен, колкото и да си мисля, че не съм във форма Smile Желаещи да потеглим заедно от В.Търново или Габрово има ли? По принцип ми е удобно всяко време след 11:00 на 26.07.2018.


Ако желаеш, може заедно от Габрово... Smile
Аз ще съм с автобуса от София... От там мисля с такси до Партизанска песен и газ...


Става Smile Вероятно още един участник ще идва от В.Търново, може да се комбинираме. Така че като наближи събитието, ще си пишем на ЛС къде и как да се засечем.
Вто Юни 26, 2018 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
philm



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 56
Местожителство: София / Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Планираме (2ма сме) в четвъртък (26.07) с влак от София (07:20) до Павел Баня (10:2Cool и от там до х. Мазалат. Мисля беше около 5-6 часа лежерно темпо. Ако някой иска да се присъедини в нашата групичка, да драсне ЛС. Връщането го решаваме живот и здраве на х. Ехо.
Чет Юни 28, 2018 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Хора как е положението с транспорта от София, аз мисля с автобус до Габрово и после с такси... Ако има и други мераклий дайте да се организираме...
Съб Юли 21, 2018 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Тази година отново ще се включа. Поздрави на всички участници и приятели от предни години.
Нед Юли 22, 2018 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikiDermendzhiev



Регистриран на: 22 Май 2017
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Какво мислите за времето? Очаква ли се да има промени в събитието, в случай че прогнозите се окажат правилни?
Вто Юли 24, 2018 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отсъствие Отговорете с цитат
Тзи година ще пропусна по уважителни причини, на всички участници пожелавам успешен преход по билото на Балкана, приемете го като едно приключение, забавлявайте се и си премерете силите със самите вас!
Вто Юли 24, 2018 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov